دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

حبس منی یا ممانعت از انزال مضر است؟

پرهیز ارادی از انزال کردن - یا حبس منی - در اساس آن چیزی است که مد نظر قرار می‌گیرد. این کار به معنی خودداری از انزال کردن است. افراد پیرو مکتب تائوئیسم یا سکس تانتریک این کار را قرن‌ها است که انجام می‌دهند. شما می‌توانید از طریق عدم مبادرت به فعالیت جنسی یا با آموزش خود برای رسیدن به ارگاسم بدون انزال مانع از انزال کردن خود شوید. مردم این کار را به دلایل مختلفی انجام می‌دهند. برای برخی افراد این چیزی در پیوند با رشد روحی یا عاطفی است. برخی دیگر بر این باورند که این اجتناب می‌تواند توان باروری را در آنان بهبود ببخشد. همچنین افرادی هستند که باور دارند که رویکرد مزبور توانایی فیزیکی و عضله‌سازی را در آنان تقویت می‌کند. هیچ عارضه جانبی شناخته شده‌ای برای حبس منی وجود ندارد، بنابراین خودداری از این کار به اختیار شما است.

باز کننده‌های واژن: انواع، مورد و نحوه کاربرد

اندومتریوزیس, سپتوم واژنی, ایمپرفوریت هایمن, سندرم MRKH, سندرم مایر-راکیتانسکی-کوستر-هاوسر

طیفی از وضعیت‌ها ممکن است به دردناک شدن مقاربت جنسی یا دخول واژنی بینجامند

باز کننده‌ واژن یک میله یا استوانه از جنس پلاستیک یا سیلیکون است که برای کمک به کش آمدن بافت واژن درون آن قرار می‌گیرد. وارد کردن این وسیله در عین حال می‌تواند به زنان در ریلکس یا قدرتمند کردن عضلات کف لگن کمک کند. گشاد کننده را می‌توان در اندازه‌های متعدد تهیه کرد اما آنها به طور معمول در حدود 10 سانتی‌متر طول دارند و عرض آنها متفاوت است. آنها را می‌تون اغلب برای کمک به کاهش درد و اضطراب در زنانی که دچار سندرم‌های درد جنسی هستند یا برای مقاربت جنسی مورد استفاده قرار داد. باز کننده‌های واژن اغلب در کیت‌هایی عرضه می‌گردند که طیفی از عرض‌های متعدد، از باریک تا ضخیم را شامل می‌شوند.

منی غلیظ: علل غلیظ شدن منی، و نکات راهنما

, استرس اکسیداتیو, لکوسیتواسپرمیا, لکوسیتواسپرمی, آنتی‌بیوتیک, منی سالم, غلظت منی

اگر منی بسیار غلیظ باشد، اسپرم نمی‌تواند به آسانی حرکت کند

میزان غلظت منی از مردی به مرد دیگر متفاوت است. این غلظت همچنین به مرور زمان یا حتی از انزالی به انزال دیگر ممکن است تغییر کند. منی غلیظ همیشه علتی برای نگرانی نیست، به ویژه اگر این غلظت غیر مکرر باشد. به هر حال اگر منی مردی اغلب غلیظ باشد، این را می‌توان پیامی در مورد وجود مشکلی در پروستات یا وزیکول‌های منی تلقی کرد. اگر مردی دارای منی بسیار غلیظ باشد، پزشک ممکن است به این مشکل زیر عنوان "بیش‌چسبناکی منی" اشاره کند. اگر منی بسیار غلیظ باشد، اسپرم نمی‌تواند به آسانی حرکت کند و ممکن است مقدار اسپرم کم شود. در نتیجه، احتمال آن هست که آبستن کردن زن برای مرد دشوار شود.

اسمگما یا پنیرک ناحیه تناسلی در مردان و زنان

باکتری‌ها, سرطان آلت تناسلی مردان, سرطان سرویکال, کلیتوریس, واژن,

ایجاد اسمگما به معنی ابتلاء شخص به یک عفونت واگیردار جنسی یا هر نوع عفونت دیگر نیست

بدن ما کارش را برای نظافت خود خوب انجام می‌دهد و گاهی اوقات این رویکرد شامل ایجاد مواد و بوهای نامعمول است. اما در برخی موارد تغییر در این بوها یا مواد می‌تواند نشان دهنده مسأله‌ای جدی‌تر باشد. این مورد ممکن است در پیوند با اسمگما اتفاق بیفتد. اسمگما انباشت سلول‌های مرده پوست، روغن و دیگر مایعات روی کلاهک آلت تناسلی مردان یا چین‌های واژن زن است. این انباشت به مرور زمان می‌تواند بیشتر گردد و اگر مراقبت لازم انجام نگیرد ممکن است به اثرات جانبی دردناک منجر شود.

سرگیجه پس از آمیزش جنسی چه علتی دارد؟

 سندرم تاکی‌کاردی ارتواستاتیک وضعیتی, نوسانات هورمونی, ورتیگو, فشار خون, سنکوپ وازووگال, استروک,

در اکثریت موارد، سرگیجه پس از سکس خود به خود از بین می‌رود.

سرگیجه پس از سکس به شکل بالقوه به علل متعددی بروز می‌کند. برخی از این علل نسبتاً خوش‌خیم هستند در حالی که مابقی ممکن است نشان دهنده یک مشکل زمینه‌ای مرتبط به قلب یا گردش خون باشند. در اکثریت موارد، سرگیجه پس از سکس خود به خود از بین می‌رود. به هر حال، در صورت بروز مکرر این سرگیجه؛ به ویژه در شرایط همراه بودن آن با علایم دیگر مردم باید به پزشک مراجعه کنند. دکتر می‌تواند علت را تشخیص دهد و درمان متناسب را توصیه کند.

چرا رنگ منی تغییر می‌کند و هر رنگ آن چه مفهومی دارد؟

پروستاتیت, سرطان پروستات، سرطان بیضه، یا سرطان مجرای ادرار, لکوسیتواسپرمیا, ادرار در منی

منی یک قسمت مهم سیستم تولید مثل در مردان است

منی سالم رنگ سفید ابری و قوام ژله مانند شبیه به تخم مرغ خام دارد. تغییرات جزئی در رنگ، بافت، و حتی بوی منی ممکن است نرمال بوده و نباید باعث ایجاد نگرانی باشد. در برخی موارد تغییرات رنگ منی می‌تواند نشانه‌ای از یک مشکل زمینه‌ای باشد. دلایل ممکن شامل خون در منی یا عفونت است، که هر دو نیاز به مراقبت پزشکی دارند. منی یک قسمت مهم سیستم تولید مثل در مردان است. منی حاوی اسپرم است اما ترکیبی پیچیده حاوی مواد دیگر محسوب می‌شود

نشانه‌ها و علایم بیماری‌های مقاربتی مسری در مردان

هپاتیت B, هرپس, سیمپلکس, پاپیلوماویروس انسانی, سیفلیس, سکس مقعدی, HIV, پروفیلاکسی

بسیاری از مردم ممکن است بدون تجربه علایم مشهود دچار بیماری‌ مقاربتی مسری شوند

بسیاری از مردان سریعاً به این نتیجه می‌رسند که اگر دچار یک مورد بیماری‌ مسری [عفونت مسری] مقاربتی (STD or STI) باشند موضوع را می‌فهمند. در حالی که بیماری‌های‌ مسری مقاربتی باعث ایجاد علایم می‌گردند بسیاری از آنها به سادگی با اختلالات دیگر اشتباه گرفته می‌شوند. در برخی موارد این بیماری‌ها اساساً فاقد علامتند. درک خطرات و دانستن نشانه‌ها و علایم انواع متداول بیماری‌ مقاربتی مسری در مردان برای هر فرد فعال از نظر جنسی ضروری است.

مقالات دیگر...