دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

منی یک قسمت مهم سیستم تولید مثل در مردان است

منی سالم رنگ سفید ابری و قوام ژله مانند شبیه به تخم مرغ خام دارد. تغییرات جزئی در رنگ، بافت، و حتی بوی منی ممکن است نرمال بوده و نباید باعث ایجاد نگرانی باشد. در برخی موارد تغییرات رنگ منی می‌تواند نشانه‌ای از یک مشکل زمینه‌ای باشد. دلایل ممکن شامل خون در منی یا عفونت است، که هر دو نیاز به مراقبت پزشکی دارند. منی یک قسمت مهم سیستم تولید مثل در مردان است. منی حاوی اسپرم است اما ترکیبی پیچیده حاوی مواد دیگر محسوب می‌شود

ایجاد اسمگما به معنی ابتلاء شخص به یک عفونت واگیردار جنسی یا هر نوع عفونت دیگر نیست

بدن ما کارش را برای نظافت خود خوب انجام می‌دهد و گاهی اوقات این رویکرد شامل ایجاد مواد و بوهای نامعمول است. اما در برخی موارد تغییر در این بوها یا مواد می‌تواند نشان دهنده مسأله‌ای جدی‌تر باشد. این مورد ممکن است در پیوند با اسمگما اتفاق بیفتد. اسمگما انباشت سلول‌های مرده پوست، روغن و دیگر مایعات روی کلاهک آلت تناسلی مردان یا چین‌های واژن زن است. این انباشت به مرور زمان می‌تواند بیشتر گردد و اگر مراقبت لازم انجام نگیرد ممکن است به اثرات جانبی دردناک منجر شود.

71 درصد مردانی که رادیکال پروستاتکتومی انجام می‌دهند دچار مقداری انقباض در آلت تناسلی خود می‌شوند

در اکثریت موارد انقباض آلت تناسلی مردانه مرتبط به سن، دارو، یا عادت‌های سبک زندگی مثل مصرف دخانیات یا افزایش وزن است، و به ندرت نیاز به درمان دارد. پیروی از عادت‌های سالم‌تر سبک زندگی یا تغیر داروی مصرفی اغلب می‌تواند باعث معکوس شده انقباض آلت تناسلی مردانه و کاهش دیگر مشکلات جنسی شود. هر مردی که دچار انقباض آلت تناسلی مردانه، درد، یا دیگر مشکلات جنسی بوده یا در مورد سرطان نگران است باید به پزشک مراجعه کند. پرشک، یا اورولوژیست، می‌تواند جوابگوی سؤال‌ها بوده به بیمار اطمینان خاطر دهد و در صورت لزوم تست و درمان را سازماندهی کند.

در هر دو اختلال مورد بحث، پوست ختنه‌گاه در یک موقعیت، یا در قسمت سر آلت یا پشت آن گیر می‌کند

اکثر پسران زمانی که به ده سالگی می‌رسند می‌توانند پوست ختنه‌گاه خود را از سر آلت تناسلی به عقب بکشند. برای برخی‌ها، این پوست ممکن است تا سن 17 سالگی به طور کامل به عقب کشیده نشود. وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد زیر عنوان فایموسیس (فیموزیس) شناخته می‌شود. پسران دچار این اختلال به شکل مادرزادی با فیموزیس به دنیا می‌آیند و این وضعیت می‌تواند در طول بلوغ ادامه یابد. در این زمان پوست مورد اشاره به شکل طبیعی از سر آلت به عقب کشیده می‌شود. شخص صرفاً زمانی نیاز به درمان دارد که این اتفاق پس از ایجاد حالت ارتجاعی کامل رخ دهد. یا اگر شخص در زمان بچگی بوده و سر آلت وی سرخ، دردناک یا متورم باشد.

بسیاری از مردم ممکن است بدون تجربه علایم مشهود دچار بیماری‌ مقاربتی مسری شوند

بسیاری از مردان سریعاً به این نتیجه می‌رسند که اگر دچار یک مورد بیماری‌ مسری [عفونت مسری] مقاربتی (STD or STI) باشند موضوع را می‌فهمند. در حالی که بیماری‌های‌ مسری مقاربتی باعث ایجاد علایم می‌گردند بسیاری از آنها به سادگی با اختلالات دیگر اشتباه گرفته می‌شوند. در برخی موارد این بیماری‌ها اساساً فاقد علامتند. درک خطرات و دانستن نشانه‌ها و علایم انواع متداول بیماری‌ مقاربتی مسری در مردان برای هر فرد فعال از نظر جنسی ضروری است.

اگر حس می‌کنید که بوی آلت شما تغییر کرده یا قوی‌تر شده است این می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال زمینه‌ای باشد

بویناک شدن آلت تناسلی مردان ناشایع نیست. اما اگر حس می‌کنید که بوی آلت شما تغییر کرده یا قوی‌تر شده است این می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال زمینه‌ای باشد. اغلب اختلالات مورد اشاره جدی نیستند و به آسانی قابل درمانند. برای مثال، مردان ختنه نکرده ممکن است دچار انباشت سلولی زیر پوست ختنه‌گاه شوند. این مورد اغلب نتیجه فقر بهداشت بوده و می‌تواند به عفونت منجر شود. بیماری‌های واگیردار جنسی نیز می‌توانند سبب بوی بد آلت شوند.

برخی علل جراحت آلت مرد نیاز به بررسی پزشکی دارد

جراحت آلت تناسلی مرد پس از فعالیت جنسی یا مقاربت جنسی همیشه علتی برای نگرانی محسوب نمی‌شود. اما اگر مرد دچار علایم نامعمول دیگری شود آنگاه زمان مراجعه به دکتر است. اگرچه جراحت‌های خفیف را می‌توان در محیط خانه درمان کرد، عفونت‌ها و دیگر اختلالات زمینه‌ای نیاز به مراقبت پزشکی دارند. برخی علل جراحت آلت مرد پس از سکس عبارتند از: فقدان لوبریکیشن در طول سکس، سکس طولانی یا شدید، انزال تأخیری، واکنش آلرژیک به کاندوم، لوبریکانت یا دیگر محصولات، عفونت‌های واگیردار جنسی (STIs)، پروستاتیت، فایموسیس (فیموزیس)، عفونت مخمری، عفونت دستگاه ادراری، بیماری پیرونی، سندرم کسالت پساارگاسم (POIS)

مقالات دیگر...