دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ملانوزیس آلت تناسلی مردان عفونی یا مسری نیست

ملانوزیس آلت تناسلی مردان اختلال کمتر شایعی است که باعث تغییر رنگ نواحی پوست کلاهک و استوانه آلت تناسلی مردان می‌شود. این لکه‌ها به رنگ قهوه‌ای تیره هستند و ممکن است به شکل جزئی یا قابل ملاحظه‌ای تیره‌تر از پوست اطراف خود باشند.ملانوزیس آلت تناسلی مردان باعث ایجاد هیچ علامت دیگری نمی‌شود. این اختلال عفونی یا مسری نیست، و به هیچ روی به دیگران انتقال پیدا نمی‌کند. به هر حال علت دقیق بروز آن هنوز مشخص نشده است. ملانوزیس آلت تناسلی مردان عموماً بی‌ضرر بوده و نیازی به درمان ندارد. 

علل کیست روی آلت تناسلی مردان متفاوتند و هر یک از این علل علایم متمایزی دارد

کیست‌ها ساختارهای کیسه مانندی در پوست هستند که با مایع، چرک یا هوا پر شده‌اند. کیست‌ها معمولاً روی صورت، گوش‌ها، گردن، یا پشت ظاهر می‌شوند اما امکان ایجاد آنها در نواحی دیگر بدن، شامل آلت تناسلی مردان، وجود دارد. اغلب کیست‌های روی آلت تناسلی مردان نیاز به درمان ندارند. به هر حال، هر کسی که ظن ابتلاء به کیست روی آلت در مورد وی وجود داشته باشد باید برای تشخیص نوع آن به دکتر مراجعه کند. عفونت‌های واگیردار جنسی (STIs) و دیگر مشکلات سلامت می‌توانند برآمدگی‌ها یا غده‌های مشابه کیست روی آلت تناسلی مردان ایجاد کنند. علل کیست روی آلت تناسلی مردان متفاوتند و هر یک از این علل علایم متمایزی دارد.

اگر خارش ادامه یابد ممکن است نشانه‌ای از آلرژی یا عفونت باشد

خارش ناحیه تناسلی پس از سکس ممکن است نرمال باشد و این علامت اغلب در صورت برطرف شدن در کوتاه مدت جای نگرانی ندارد. به هر حال، اگر خارش ادامه یابد ممکن است نشانه‌ای از آلرژی یا عفونت باشد. در صورت عدم رفع خارش یا بروز علایم غیر معمول در کنار خارش، مثل موارد زیر، مردم باید به پزشک مراجعه کنند: خونریزی غیر منتظره، ترشح غیر معمول، زگیل یا زخم در اطراف ناحیه تناسلی یا دهان، سرخی یا ورم، احساس درد در هنگام سکس یا ادرار کردن، اگر کسی دچار علایم واکنش آلرژیک شدید باشد باید فوری مورد مراقبت پزشکی قرار گیرد.

نشت منی مکرر یا بیش از حد می‌تواند نشان دهنده یک اختلال زیربنایی سلامت به ویژه در مردان سالمند باشد

نشت منی زمانی بروز می‌کند که منی از آلت تناسلی مرد چکه می‌کند، و اتفاقی شایع است. منی مایع شیری رنگی است که حامل اسپرم است. منی اغلب در طول فعالیت جنسی، صرف‌نظر از ایجاد انزال نشت می‌کند. برخی از مردم نیز در موقع خواب یا زمان ادرار کردن با نشت منی مواجه می‌شوند. گهگاه نشت منی می‌تواند نشانه وجود اختلالی در سلامت باشد که نیاز به درمان دارد. اگرچه نشت منی ممکن است باعث ایجاد ناراحتی شود اغلب موارد آن نرمال بوده و باعث نگرانی نیست. با پا به سن گذاشتن شخص دوره‌های نشت منی گرایشی به کاهش از خود نشان می‌دهند. نشت منی مکرر یا بیش از حد می‌تواند نشان دهنده یک اختلال زیربنایی سلامت به ویژه در مردان سالمند باشد. هر کسی که در این مورد دچار نگرانی است باید به پزشک مراجعه کند.

هیچ روش معجزه‌آسایی برای علاج شلی بیضه‌ها وجود ندارد

بیضه‌ها [خایه، خصیه، توپک، قلقلی]، غدد بیضی شکلی هستند که بخشی از ساختمان بدن مردان به شمار می‌روند. بیضه‌ها درون یک کیسه نازک پوستی به نام کیسه بیضه (اسکروتوم) قرار دارند. وقتی مردان پا به سن می‌گذارند، کیسه بیضه انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد و پوست شروع به شُل شدن می‌کند. برخی اختلالات پزشکی نیز باعث می‌شوند تا پوست کیسه بیضه شل به نظر برسد. پوست به مرور زمان که مردان پیر می‌شوند انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد، و اثرات گرانش (جاذبه) در هر قسمتی از بدن، شامل بیضه‌ها، خود را بیشتر نشان می‌دهد.

ارگاسم خشک خود عاملی برای نگرانی در مورد سلامت نیست اما مشکل زیربنایی مسبب آن در برخی مواقع نیاز به درمان دارد

ارگاسم خشک یا بی‌انزالی ارگاسمی به این معنی است که ارگاسم بدون انزال بروز می‌کند، بنابراین آلت تناسلی مرد خلاف روال معمول منی ترشح نمی‌کند. چند علت ممکن برای ارگاسم خشک مطرح است. برخی از آنها موقتی هستند، اما مابقی ممکن است درازمدت بوده یا دایمی باشند. ارگاسم خشک خود عاملی برای نگرانی در مورد سلامت نیست اما مشکل زیربنایی مسبب آن در برخی مواقع نیاز به درمان دارد. ارگاسم خشک، اگر شخص در مورد بحث از آن با شریک جنسی خود احساس شرمندگی کند، می‌تواند یک مشغله ذهنی باشد. ارگاسم خشک در عین حال ممکن است بر توانایی مرد برای بچه‌دار شدن تأثیر منفی بگذارند. 

اگرچه منی به اسپرم در رسیدن به تخمک کمک می‌کند، اسپرم فقط یک درصد منی را تشکیل می‌دهد

منی نرمال تا حدودی قلیایی است و pH آن از 7.2 تا 7.8 متغیر است. این pH مشابه مورد خون و اندکی کمتر از آب دریا و جوش شیرین است. برخی از مردم خبر از بوی تندتری می‌دهند که شبیه به بوی سفید کننده یا آمونیاک است، که این نیز نرمال است. دیگر مواد شیمیایی موجود در منی نیز می‌توانند بر بوی آن تأثیر بگذارند. برای مثال، بعضی مردم ممکن است متوجه وجود یک بوی شبیه به قند شوند زیرا منی حاوی فروکتوز است، قندی که در میوه‌ها وجود دارد. منی همچنین حاوی منیزیم و کلسیم است که می‌توانند به آن بویی تا حدودی فلزی یا بوی نمک بدهند. منی مقدمتاً از آب تشکیل شده است، بنابراین به طور معمول بوی خفیفی دارد. برخی از مردم ممکن است حتی متوجه وجود بوی آن نشوند.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.