دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

یوریپلاسما با بیماری‎ها و اختلالاتی مرتبط شده است که بر سیستم تولید مثل مردان و زنان تأثیر منفی می‌گذارند. یوریپلاسما همچنین اگر در طول بارداری باکتری از مادر باردار به جنین منتقل شود، می‎تواند باعث عفونی شدن نوزادان گردد

یوریپلاسما نوعی باکتری است که معمولاً در دستگاه ادراری یا تناسلی انسان یافت می‎شود. یوریپلاسما انگلی است، بدین معنی است که برای بقاء نیاز به وجود میزبانی - انسان یا حیوان - دارد. باکتری‎های یوریپلاسما بخشی از جمعیت باکتریایی بدن هستند و در اغلب موارد در حالت متعادل و بدون ایجاد مشکل در بدن انسان زندگی می‎کنند. در هر حال، گاهی از اوقات آنها ممکن است از نظر تعداد افزایش یابند که این سبب بروز عفونت و مشکلاتی برای سلامت می‎شود. یوریپلاسما به یک کلاس باکتریایی موسوم به میکوپلاسما تعلق دارد. نژاد میکوپلاسما ریزترین ارگانیسم‎های نوع خود شناخته می‎شود که می‎تواند یک نسخه از خود را بازتولید کند. 

بر مبنای اعلام "سرویس ملی بهداشت" بریتانیا، پریود زنان ممکن است تا سه ماه پس از قطع مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری نامنظم باشد.

مصرف قرص پیشگیری از بارداری به این معنی نیست که زنان دیگر هرگز قصد باردار شدن ندارند. اگر زمانی برسد که در آن زن بخواهد باردار گردد ممکن است این نگرانی برایش وجود داشته باشد که حامله شدن برای وی چقدر طول خواهد کشید؟ پاسخ به این پرسش بستگی به آن دارد که وی چه زمانی مصرف قرص پیشگیری را کنار گذشته است و نیز عواملی دیگر مثل سن و سلامت عمومی زن در این مورد نقش دارند. بر مبنای اعلام "سرویس ملی بهداشت" بریتانیا، پریود زنان ممکن است تا سه ماه پس از قطع مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری نامنظم باشد.

امروزه زنان بیش از هر زمان دیگری مایلند تا در حد امکان دیرتر بچه‎دار شوند. فریز کردن تخمک (انجماد تخمک) می‎تواند زن را قادر سازد تا بارداری را به مراحل بعدی زندگی خود موکول کند. در 1980، متوسط سن زنان آمریکایی در هنگام تولد اولین بچة آنها 22 سال بود. در سال 2000، این رقم به 25 سال افزایش یافت و در 2014 میانگین سن انتظار برای تولد اولین بچه در زنان به 26 سال رسید.