دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

برگشت وازکتومی یا وازکتومی معکوس برای برگشت توان باروری در مردان

ازوسپرمیا, ازوسپرمی, واسووازکتومی, واسواپیدیموستومی, مجرای منی, اپیدیدیمیس

وازکتومی ممکن است تا 20 سال یا بیشتر پس از انجام عمل اولیه قابل برگشت باشد

وازکتومی نوعی عمل جراحی است که در آن پزشک لوله منی را قطع می‌کند. این لوله بیضه‌های تولید کننده اسپرم را برای انجام انزال به آلت تناسلی مرد متصل می‌کند.  بیضه‌ها کماکان می‌توانند اسپرم تولید کنند اما دیگر نمی‌توانند به اسپرمی که در زمان انزال تولید می‌شوند برسند. وازکتومی معکوس اثرات وازکتومی را برعکس می‌کند. این عمل با اتصال مجدد لوله منی به آلت تناسلی انجام می‌شود به شکلی که مرد دوباره خواهد توانست اسپرم انزال کند.

ناباروری مردان - علایم و علل

ناباروری مردان، کاهش میل جنسی، اختلال نعوظ، اسپرم، واریکوسل، عفونت، انزال قهقرایی، کریپتورکیدیزم، عدم تعادل هورمونی، سندرم کلاینفلتر، چاقی، خودارضایی

در حدود 15 درصد زوج‌ها نابارور هستند

در حدود 15 درصد زوج‌ها نابارور هستند. این بدان معنی است که آنان نمی‌توانند حتی علی‌رغم مقاربت جنسی مکرر به مدت یک سال یا بیشتر و بدون استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری بچه‌دار شوند. در بیش از یک سوم این زوج‌ها ناباروری مردان نقشی دارد. ناباروری مردان به علت کمبود تولید اسپرم، عملکرد غیر نرمال یا انسداد پیشگیری کننده از تحویل اسپرم رخ می‌دهد. انواع بیماری، صدمات، مشکلات مزمن سلامت، انتخاب‌های مربوط به سبک زندگی و دیگر عوامل می‌توانند نقشی در ایجاد ناباروری مردان داشته باشند. ناتوانی در بچه‌دار شدن می‌تواند استرس‌زا و مأیوس کننده باشد، اما برخی درمان‌ها برای ناباروری مردان در دسترسند.

آیا زنان می‌‎توانند پس از قطع مصرف قرص‌های پیشگیری بلافاصله باردار شوند؟

بارداری، قرص پیشگیری از بارداری، تشکیل نطفه، قطع قرص پیشگیری از بارداری، استروژن، استرادیول، عادت ماهانه، باروری، تناسلی، سلامت نطفه

بر مبنای اعلام "سرویس ملی بهداشت" بریتانیا، پریود زنان ممکن است تا سه ماه پس از قطع مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری نامنظم باشد.

مصرف قرص پیشگیری از بارداری به این معنی نیست که زنان دیگر هرگز قصد باردار شدن ندارند. اگر زمانی برسد که در آن زن بخواهد باردار گردد ممکن است این نگرانی برایش وجود داشته باشد که حامله شدن برای وی چقدر طول خواهد کشید؟ پاسخ به این پرسش بستگی به آن دارد که وی چه زمانی مصرف قرص پیشگیری را کنار گذشته است و نیز عواملی دیگر مثل سن و سلامت عمومی زن در این مورد نقش دارند. بر مبنای اعلام "سرویس ملی بهداشت" بریتانیا، پریود زنان ممکن است تا سه ماه پس از قطع مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری نامنظم باشد.

آنچه نیاز دارید در مورد انجماد تخمک بدانید

امروزه زنان بیش از هر زمان دیگری مایلند تا در حد امکان دیرتر بچه‎دار شوند. فریز کردن تخمک (انجماد تخمک) می‎تواند زن را قادر سازد تا بارداری را به مراحل بعدی زندگی خود موکول کند. در 1980، متوسط سن زنان آمریکایی در هنگام تولد اولین بچة آنها 22 سال بود. در سال 2000، این رقم به 25 سال افزایش یافت و در 2014 میانگین سن انتظار برای تولد اولین بچه در زنان به 26 سال رسید.

عفونت انگلی یوریپلاسما، باروری، ناباروری و نوزادان - آنچه دانستنش نیاز است

یوریپلاسما، اورتریت، پروستاتیت، سرطان پروستات، ناباروری، باروری، نوزادان نارس، عفونت مجرای ادرار، همخوابه‌های متعدد، عفونت انگلی، باکتری‎های فرصت‎طلب، آنتی‌بیوتیک، اریترومایسین، پنی‎سیاین، دکسی‎سایکلین، ماکرولبد، واژینوزیس باکتریایی، مرده‌زایی،  اندومترایتیس، اندومتریت

یوریپلاسما با بیماری‎ها و اختلالاتی مرتبط شده است که بر سیستم تولید مثل مردان و زنان تأثیر منفی می‌گذارند. یوریپلاسما همچنین اگر در طول بارداری باکتری از مادر باردار به جنین منتقل شود، می‎تواند باعث عفونی شدن نوزادان گردد

یوریپلاسما نوعی باکتری است که معمولاً در دستگاه ادراری یا تناسلی انسان یافت می‎شود. یوریپلاسما انگلی است، بدین معنی است که برای بقاء نیاز به وجود میزبانی - انسان یا حیوان - دارد. باکتری‎های یوریپلاسما بخشی از جمعیت باکتریایی بدن هستند و در اغلب موارد در حالت متعادل و بدون ایجاد مشکل در بدن انسان زندگی می‎کنند. در هر حال، گاهی از اوقات آنها ممکن است از نظر تعداد افزایش یابند که این سبب بروز عفونت و مشکلاتی برای سلامت می‎شود. یوریپلاسما به یک کلاس باکتریایی موسوم به میکوپلاسما تعلق دارد. نژاد میکوپلاسما ریزترین ارگانیسم‎های نوع خود شناخته می‎شود که می‎تواند یک نسخه از خود را بازتولید کند.