دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

پیکا نوعی اختلال خوردن است.

شما احتمالاً انتظار دارید که بارداری انبوهی از ولع نسبت به غذاهای متفاوت را به همراه داشته باشد، اما نظرتان در مورد ولع نسبت به اقلام غیر غذایی مثل یخ یا حتی صابون چیست؟ این اتفاق ممکن است بیفتد و در میان زنان باردار غیر متداول نیست. ولع نسبت به چیزهای غیر خوراکی یا خوردن آنها پیکا [ناخوراک‌خواری] نامیده می‌شود. این اختلال ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد - چه زن باردار باشد چه نباشد - اما بیشتر در دوره بارداری شایع است. اما چرا باید یک زن باردار (یا هر کسی) بخواهد چیزهایی را بخورد که غذا نیستند؟

نشانه‌ها و علایم PCOS معمولاً خود را در اواخر جوانی یا اوایل بزرگسالی زنان نشان می‌دهند

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) اختلالی است که در آن عدم تعادل هورمونی می‌تواند در تخمک‌گذاری اختلال ایجاد کند. برخی زنان دچار PCOS برای باردار شدن با مشکل مواجه می‌شوند. با وجود این درمان‌های مؤثر در دسترسند. به کمک مداخلات پزشکی بسیاری از زنان دچار مشکل ناباروری بر اثر PCOS می‌توانند بچه‌دار شوند. به خاطر سپردن این موضوع نیز مهم است که PCOS به این معنی نیست که زن مبتلاء به آن هرگز باردار نخواهد شد.

امتحان روش شتلس ضرری نخواهد داشت

شاید شنیده باشید که نسبت آبستن پسر یا دختر شدن در حدود 50-50 است. اما آیا هرگز از شنیدن اینکه امکان تأثیرگذاری بر این نسبت وقتی پای جنس نوزاد در میان است وجود دارد شگفت‌زده شده‌اید؟ این کار ممکن است و تا حدودی پشتوانه علمی نیز برای این ایده وجود دارد. برخی زوج‌ها در مورد آنچه روش شتلس / the Shettles method نامیده می‌شود قسم می‌خورند. این روش زمان و چگونگی مقاربت جنسی را با هدف بستن نطفه پسر یا دختر با جزئیات تشریح می‌کند. روش شتلس از سال‌های حدود 1960 مطرح شد. این روش توسط لاندروم بی. شِتِلس / Landrum B. Shettles ، یک پزشک اهل ایالات متحد آمریکا توسعه داده شد.

در سطح جهان در جدود نیمی از بارداری‌های ناخواسته ثبت شده به سقط جنین ختم می‌شوند

چند نوع سقط جنین وجود دارد و گزینه‌ها به مدت بارداری بستگی دارند. سقط جنین اصطلاح پزشکی به معنی پایان دادن به بارداری است. در سطح جهان در حدود نیمی از بارداری‌های ناخواسته ثبت شده به سقط جنین ختم می‌شوند. سقط جنین در سراسر اکثر ایالت‌ها آمریکا و در بسیاری از دیگر کشورها قانونی است. بر مبنای اعلام CDC، در سال 2015 دو-سوم (65.4 درصد) سقط‌های گزارش شده در ایالات متحد آمریکا زمانی انجام شدند که بارداری کمتر از 8 هفته ادامه یافته بود. در همان سال، تقریباً تمامی موارد گزارش شده سقط (91.1 درصد) زمانی صورت گرفتند که بارداری کمتر از 13 هفته ادامه یافته بود.

بارداری باعث انواع درد و رنج در بدن زنان می‌شود

بارداری باعث انواع درد و رنج در بدن زنان می‌شود. این علت نامتداول بودن دیدن آن است که بسیاری از ما در وضعیت بدنام "دست به کمر" ورزش می‌کنیم. و در حالی که درد مفصل می‌تواند در هر نقطه‌ای در طول بارداری اتفاق بیفتد یا شروع شود، احتمال بیشتری هست که این درد در برخی نقاط و در طول سه ماهه دوم و سوم ایجاد گردد. در حالی که ممکن است شما در تمامی نقاط احساس درد کنید برخی نواحی بدن در طول بارداری بیشتر با درد مفصل مواجه می‌شوند.

لقاح زمانی اتفاق می‌افتد که تخمک زن و اسپرم مرد در لوله فالوپ به همدیگر می‌رسند

باردار شدن شاید بیشتر فرآیندی فیزیکی به نظر برسد. وقتی کسی علم و زمان‌بندی آن را بیاموزد، بارداری حس بیشتری ایجاد خواهد کرد. با وجود این مردم ممکن است نگران آن باشند که باردار شدن پس از داشتن مقاربت جنسی در عمل چقدر زمان می‌برد. جواب کوتاه به این سؤال این است که تخمک و اسپرم ممکن است در طول چند دقیقه تا حداکثر 12 ساعت پس از انزال به یکدیگر برسند. اما برای دیدن آن خط دوم بر روی تست بارداری شما ممکن است موانع چندی برای پشت سر گذاشتن در پیش رو داشته باشید. لقاح زمانی اتفاق می‌افتد که تخمک زن و اسپرم مرد در لوله فالوپ (لوله تخم‌بر) به همدیگر می‌رسند. برای اینکه این اتفاق رخ دهد، زنان باید در پنجره باروری خود قرار داشته باشند. 

از جهات مختلف سه ماهه اول بارداری بدترین آنها است

از جهات مختلف سه ماهه اول بارداری بدترین آنها است. زنان دچار حالت تهوع و خسته و در سطحی گسترده دچار تغییرات هورمونی هستند، به اضافه این نگرانی که همه چیز، شامل سکس، به شکل بالقوه می‌توانند به محموله ارزشمند آنان آسیب برسانند، زیرا چنین به نظر می‌رسد که انگار به شکل بنیادی همه چیز برای آن 9 ماه طولانی دچار محدودیت است. نگرانی در مورد سکس برای زن باردار 100 درصد نرمال است اما باید ممنون جنین بود که ایمن‌تر از آن است که شما فکرش را می‌کنید. اگر این موضوع بزرگ‌ترین ترس شماست، باید گفت که در این مورد تنها نیستید. پس بگذارید سرراست به سراغ خبرهای خوب برویم: در یک بارداری متعارف مقاربت جنسی در سراسر 9 ماه بارداری شامل سه ماهه اول آن ایمن است.

مقالات دیگر...