دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اثرات اُپیوئیدها [مشتقات افیون] بر روی مغز

 اپیوئیدهای نیمه‌صناعی, هیدروکودون, اکسی‌کودون, اکسی‌مورفین, هیدرومورفون, استیل فنتانیل, بوتیریل فنتانیل, فورانیل فنتانیل, بتا-هیدروکسی‌تیوفنتانیل

اپیوئیدها یک کلاس داروهایی هستند که به گیرنده‌های اپیوئیدها در مغز و دیگر قسمت‌های بدن متصل می‌شوند

اثرات اپیوئیدها [مواد مشتق از افیون یا تریاک] روی مغز به حالت نشاط، کاهش درد و سرکوب تنفسی منجر می‌شود. این اثرات به این دلیل ظاهر می‌شوند که اپیوئیدها به گیرنده‌های اپیوئیدی در سلول‌های عصبی مغز می‌چسبند و آنها را فعال می‌کنند. استفاده درازمدت از اپیوئیدها می‌تواند به اختلال مصرف اپیوئید منجر گردد. این وضعیت همچنین ممکن است تغییراتی در مغز به ضرر شناخت و توانایی فکر کردن ایجاد کند. درمان سوءمصرف اپیوئیدها ممکن است شامل درمان به واسطه دارو با کاربرد داروهایی باشد که به همان گیرنده‌های مورد اشاره در مغز متصل می‌شوند.

آنچه باید در مورد ارتباط بین الکل و فشار خون بدانیم

 کلسیم خون, نوشیدنی استاندارد, مسمومیت الکل, تنفس نامنظم, هیپوترمی, نارسایی کبد, افسردگی, اضطراب

نوشیدن الکل از راه‌های متعددی بر فشار خون تأثیر می‌گذارد.

نوشیدنی‌های الکلی بسیار محبوبند. مصرف کم تا متعادل الکل معمولاً ایمن تلقی می‌شود اما مصرف زیاد آن می‌تواند خطر برخی بیماری‌ها از جمله بالا رفتن فشار خون را افزایش دهد. هیپرتانسیون یا فشار خون بالا در سطح جهان اختلالی شایع است. این وضعیت در عین حال یکی از علل پیشتاز در ایجاد بیماری قلبی عروقی محسوب می‌شود. فشار خون مقدار فشار درون رگ‌های خونی است. این اندازه‌گیری فشار خون سیستولیک و فشار خون دیاستولیک را شامل می‌شود.

آیا دود کردن ماری‌جوانا [حشیش] باعث سرطان می‌شود؟

برونشیت مزمن, خس خس سینه, سرفه مزمن, ویپ ماری‌جوانا

مصرف سنگین ماری‌جوانا در طولانی مدت می‌تواند ریسک ایجاد سرطان ریه را افزایش دهد

از آنجا که ماری‌جوانا در بسیاری ایالات آمریکا قانونی می‌شود و محبوبیت آن رو به افزایش دارد، شما ممکن است نگران میزان فایده و ضرر آن برای سلامت ریه خود باشید. در حالی که شواهد روشنی وجود دارد که ماری‌جوانا ممکن است برای ریه مضر باشد، محققان هنوز در این مورد مطمئن نیستند که دود کردن علف می‌تواند باعث سرطان ریه شود. در این مقاله آنچه در این مورد می‌دانیم ارائه خواهد شد.

چه چیز باعث رقیق شدن ادرار در تست مواد مخدر می‌شود؟

وزن مخصوص ادرار, ایمونواسی, آنتی‌بادی‌ها, آنتی‌ژن, کروماتوگرافی گاز - طیف‌سنجی جرمی

تست ادراری مواد مخدر برای شناسایی وجود مواد مخدر غیر قانونی و تجویزی در ادرار به کار می‌رود.

تست ادراری مواد مخدر برای شناسایی وجود مواد مخدر غیر قانونی و تجویزی در ادرار به کار می‌رود. این تست به نام غربالگری ادراری مواد مخدر نیز شناخته می‌شود. در تست ادراری مواد مخدر یک نمونه از ادرار گرفته و برای بررسی به آزمایشگاه ارسال می‌شود. تست کننده ادرار را در مورد برخی مواد مخدر یا متابولیت‌های آنها آزمایش می‌کند. متابولیت‌ها فرآورده‌های ضمنی تشکیل شده در بدن هستند که پس از پردازش ماده مخدر ایجاد می‌شوند. ادرار نباید بیش از حد یا به مقدار بسیار کم آب داشته باشد. در غیر این صورت نتایج تست مواد مخدر ممکن است نادرست از آب درآید.

میکرودوزینگ: کاربرد، مواد مورد مصرف، فواید و ریسک‌ها

 ان،ان-دی‌متیل‌تریپتامین, کتامین, کانابیس, متیل‌فنیدات, نیکوتین, سیلوسایبین

میکرودوزینگ عبارت از گرفتن دوز بسیار کم برخی مواد هالوسینوژنیک [توهم‌زا] عامه‌پسند است.

میکرودوزینگ یک پدیده نسبتاً جدید شامل گرفتن دوزهای بسیار کم برخی مواد توهم‌زای روانگردان یا دیگر مواد مخدر است. نکته مهم آن است که این دوز بسیار کم ماده رونگردان برای ایجاد حالت "هپروت" یا توهم که اغلب با این مواد مخدر همراه است کافی نیست. بر مبنای یک مطالعه در "ژورنال سایکوفارماکولوژی"، تعریف فنی میکرودوز عبارت از دوزی از ماده مخدر است که صرفاً 1 درصد دوز فعال محسوب می‌شود. به هر حال، اصطلاح بیشتر رایج برای میکرودوزینگ - یعنی یک ذره از "دوز نرمال" - بیشتر سردرگم کننده است، زیرا یک مقدار عددی تعریف شده ندارد. بنابراین، تعریف متداول‌تر، دوز کمی است که باعث ایجاد هیچ گونه سمیت یا دگرگونی معنی‌دار در خودآگاهی نمی‌شود.

بیماری‌های مرتبط به مشروب الکلی

 سندرم ورنیکه – کورساکف, مغز خیس, انسفالوپاتی هپاتیک, بیماری قلبی, پانکراتیت

هر قسمتی از بدن اثرات کوتاه و طولانی مدت الکل را تجربه می‌کند

تقریباً تمامی قسمت‌های بدن تحت تأثیر الکل قرار می‌گیرند. وقتی کسی مشروب می‌خورد، الکل راهی معده می‌شود که در آنجا مقداری از آن جذب می‌گردد. کبد این مایع را پردازش می‌کند. الکل راه خود را به مغز، قلب و کلیه‌ها ادامه می‌دهد. الکل موجود در خون از ریه‌ها می‌گذرد. هر قسمتی از بدن اثرات کوتاه و طولانی مدت الکل را تجربه می‌کند. بدن در طول چند ساعت از دست اثرات کوتاه مدت خلاص می‌شود اما ارگان‌های بدن نمی‌توانند خود را از اثرات طولانی مدت الکل رها کنند. این اثرات هر بار که شخص الکل می‌نوشد بدتر می‌شوند. ریسک صدمات دایمی در صورتی که مصرف الکل با مواد مخدر همراه شود افزایش خواهد یافت. در بیشتر افراد کبد بیشترین صدمه را متحمل می‌شود.

ماری‌جوانای پزشکی چیست و چه کاربردی دارد

 اپیدیولکس, کانابیدیول, اعتیاد جسمانی, روان‌شناختی, پارانویا, توهم, افسردگی, مانیا

یک خطر محتمل در مورد کانابیس اعتیاد است

اگرچه ماری‌جوانا [حشیش] یا کانابیس [شاهدانه] عموماً به عنوان ماده مخدر شناخته می‌شود، این ماده هزاران سال است که برای مقاصد دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه، کانابیس دیگر در بسیاری از ایالت‌های آمریکا غیر قانونی نیست، و فقط تعداد معدودی امکان کاربرد غیر پزشکی آن را می‌دهند. 33 ایالت آمریکا و واشینگتن دی. سی. برنامه‌های استفاده پزشکی از کانابیس را دارند، در حالی که 11 ایالت و ناحیه فدرال اجازه استفاده از کانابیس را به بزرگسالان می‌دهند. جزء رواگردان کانابیس THC است که مخفف دلتا-9-تتراهیدروکانابینول به شمار می‌رود. مقدار THC در کانابیس متفات است و به شکلی پایدار در طول چند دهه گذشته افزایش یافته است.

مقالات دیگر...