دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چه ارتباطی بین اضطراب و فشار خون بالا وجود دارد؟

اختلالات اضطرابی, بوسپیرون, بنزودیازپین‌ها, بتا بلوکرها, درمان شناختی رفتاری, روان‌درمانی

اضطراب پاسخ طبیعی بدن به استرس است

اضطراب و فشار خون بالا [هیپرتانسیون] می‌توانند علایم یکدیگر باشند. اضطراب می‌تواند به هیپرتانسیون منجر گردد، و هیپرتانسیون می‌تواند محرک احساس اضطراب باشد. "انجمن آمریکایی روانشناسی" (APA) اضطراب را به عنوان احساس نگرانی یا تنش تعریف می‌کند. اضطراب می‌تواند سبب برخی علایم جسمانی شامل افزایش ضربان قلب و تعریق گردد. APA همچنین می‌نویسد که اضطراب می‌تواند فشار خون را در افراد افزایش دهد. به علاوه، ابتلاء طولانی مدت به هیپرتانسیون می‌تواند باعث گردد تا مردم در مورد سلامت و وضعیت آینده خویش مضطرب شوند. 

چگونه از گیاهان دارویی برای درمان اضطراب و استرس استفاده کنیم

 ریشه والرین, کاوا, گل ساعتی, زردچوبه, بابونه, اشواگاندا, مخمر سنت جان, بادرنجبویه, اضطراب

چند مکمل موجود در گیاهان دارویی می‌توانند در درمان استرس، اضطراب، افسردگی و غیره مفید باشند

اضطراب و استرس شایع‌اند و ممکن است بر اثر عوامل مختلفی مثل یک چالش بزرگ در زندگی، انباشت مشکلات کوچک، یا اختلالات سلامت روانی ایجاد شوند. ممکن است مدیریت کردن تمامی احساسات مرتبط به اضطراب و استرس دشوار باشد اما یک راه کاملاً طبیعی برای تخفیف علایم می‌تواند استفاده از گیاهان دارویی باشد. یک راه مصرف یا خوردن گیاهان دارویی تخفیف دهنده استرس استفاده از تلخی‌جات است.

اضطراب در کودکان: نشانه‌ها، انواع، درمان

اختلال اضطراب فراگیر, اختلال پانیک, اختلال اضطراب جدایی, اختلال اضطراب اجتماعی,

درمان اختلال اضطراب یک فرآیند است، و ممکن است یافتن گزینه درست برای کودک زمان‌بر باشد.

اضطراب یک پاسخ نرمال به استرس است و هم در بزرگسالان و هم در کودکان بروز می‌کند. اختلال اضطراب اصطلاحی پزشکی است که سطوح بالا و منظم اضطراب را که کنترل آنها دشوار است شامل می‌شود. اختلال اضطراب ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در توانایی کودک برای مشارکت در فعالیت‌های روزمره مثل رفتن به مدرسه، زندگی اجتماعی یا حفظ روابط گردد. "انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا" گزارش می‌دهد که 25.1 درصد جمعیت جوان در سنین 13 تا 18 سال دچار یک مورد اختلال اضطراب هستند.

چه ارتباطی بین اضطراب و تنگی نفس وجود دارد؟

 درمان شناختی رفتاری, روان‌درمانی سایکودینامیک, ریلکسیشن, تنفس دیافراگماتیک, یوگا, تای چی

وقتی کسی دچار اضطراب می‌شود ممکن است تعیین علت آن دشوار باشد

محرک‌ها و علایم اضطراب از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است اما بسیاری از افراد در زمان اضطراب علایم تنگی نفس را تجربه می‌کنند. تنگی نفس یک علامت شایع اضطراب است. همانند دیگر علایم اضطراب، این وضعیت می‌تواند نگران کننده باشد اما در نهایت ضرری ندارد. این علامت با فروکش اضطراب برطرف می‌شود. احساس تنگی نفس می‌تواند شخص را با اضطراب بیشتری مواجه کند. شخص ممکن است دچار این سوءظن شود که مبادا به یک مشکل قلبی یا تنفسی مبتلاء است، در حالی که در واقعیت وی با یک علامت اضطراب مواجه است.

اثرات استرس بر صورت

هورمون کورتیزول, هیپوتالاموس, کورتیکوتروفین, آکنه, پف زیر چشم, استراتوم کورنیوم, راش, پسوریازیس, چروک

وقتی کسی دچار استرس می‌شود، میزان تولید هورمون کورتیزول در بدن افزایش می‌یابد.

هر کسی گهگاه دچار استرس می‌شود اما وقتی استرس حالت مزمن به خود بگیرد، می‌تواند پیامدهای جدی برای سلامت داشته باشد. استرس می‌تواند ریسک ابتلاء به افسردگی را افزایش دهد، اثرات منفی بر سیستم ایمنی داشته باشد و ریسک بیماری قلبی عروقی را بالا ببرد. استرس همچنین می‌تواند بر صورت تأثیر بگذارد. خشکی پوست، چین و چروک، فقط برخی از تأثیراتی هستند که استرس با آنها تأثیر خود را بر صورت نشان می‌دهد. برای پی بردن به دیگر تأثیرات استرس بر صورت خواندن این مقاله را پی بگیرید.

آیا استرس عامل ایجاد یا برگشت سرطان پستان است؟

شیطان سرخ, سیستم ایمنی, هورمون‌های استرس, سیستم عصبی, سیستم غدد درون‌ریز, نوراپی‌نفرین, انژیوژنز, فعالیت تلومراز

چند پرسش پنهان مختلف در مورد مفهوم سرطان پستان وجود دارد.

آیا استرس می‌تواند علت ایجاد، برگشت یا گسترش سرطان پستان باشد؟ استرس زمانی بروز می‌کند که فشار در میان باشد . اگر کسی دچار اعمال نیرو، درخواستی نیرومند یا فشار بر بدن، ذهن، یا عواطف خود شود که باعث تنش یا پریشان‌حالی گردد، به شکلی پاسخ داده یا به شیوه‌ای واکنش نشان می‌دهد. برای بعضی افراد استرس یک عامل انگیزش قدرتمند است، و برای دیگران می‌تواند باعث ایجاد علایم عاطفی، ذهنی و حتی جسمانی باشد. بیایید نگاهی به استرس بیفکنیم و ببینیم که آیا استرس می‌تواند یک ریسک فاکتور سرطان پستان باشد. چند پرسش پنهان مختلف در مورد مفهوم سرطان پستان وجود دارد. 

استرس و اضطراب - علایم، تفاوت‌ها، درمان

استرس، اضطراب، پاسخ بجنگ یا دررو، هورمون‌های استرس، ریلکسیشن، یوگا، تای چی، ورزش، افت خلقی، خودآزاری، خودکشی، استرس مزمن

اضطراب پاسخ بدن به استرس است

استرس و اضطراب هر دو بخشی از پاسخ بجنگ یا دررو در بدن محسوب می‌شوند. وقتی کسی خود را در معرض تهدید احساس کند، بدن وی هورمون‌های استرس ترشح خواهد کرد. هورمون‌های استرس باعث می‌شوند تا قلب سریع‌تر بتپد، که نتیجه آن پمپاژ بیشتر خون به ارگان‌ها و اندام‌ها است. این پاسخ به انسان امکان آن را می‌دهد که برای مقابله یا فرار آماده گردد. در عین حال ضربآهنگ تنفس تندتر شده و فشار خون بالا می‌رود. به شکل همزمان حس‌های انسان حادتر می‌شوند، و بدن موادی مغذی را برای اطمینان از کفایت انرژی مورد نیاز در تمامی قسمت‌ها به داخل خون رها می‌کند. این فرآیند در عمل بسیار سریع به وقوع می‌پیوندد و کارشناسان آن را استرس می‌نامند. اضطراب پاسخ بدن به استرس است.

مقالات دیگر...