دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اثرات استرس بر صورت

هورمون کورتیزول, هیپوتالاموس, کورتیکوتروفین, آکنه, پف زیر چشم, استراتوم کورنیوم, راش, پسوریازیس, چروک

وقتی کسی دچار استرس می‌شود، میزان تولید هورمون کورتیزول در بدن افزایش می‌یابد.

هر کسی گهگاه دچار استرس می‌شود اما وقتی استرس حالت مزمن به خود بگیرد، می‌تواند پیامدهای جدی برای سلامت داشته باشد. استرس می‌تواند ریسک ابتلاء به افسردگی را افزایش دهد، اثرات منفی بر سیستم ایمنی داشته باشد و ریسک بیماری قلبی عروقی را بالا ببرد. استرس همچنین می‌تواند بر صورت تأثیر بگذارد. خشکی پوست، چین و چروک، فقط برخی از تأثیراتی هستند که استرس با آنها تأثیر خود را بر صورت نشان می‌دهد. برای پی بردن به دیگر تأثیرات استرس بر صورت خواندن این مقاله را پی بگیرید.

اضطراب در کودکان: نشانه‌ها، انواع، درمان

اختلال اضطراب فراگیر, اختلال پانیک, اختلال اضطراب جدایی, اختلال اضطراب اجتماعی,

درمان اختلال اضطراب یک فرآیند است، و ممکن است یافتن گزینه درست برای کودک زمان‌بر باشد.

اضطراب یک پاسخ نرمال به استرس است و هم در بزرگسالان و هم در کودکان بروز می‌کند. اختلال اضطراب اصطلاحی پزشکی است که سطوح بالا و منظم اضطراب را که کنترل آنها دشوار است شامل می‌شود. اختلال اضطراب ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در توانایی کودک برای مشارکت در فعالیت‌های روزمره مثل رفتن به مدرسه، زندگی اجتماعی یا حفظ روابط گردد. "انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا" گزارش می‌دهد که 25.1 درصد جمعیت جوان در سنین 13 تا 18 سال دچار یک مورد اختلال اضطراب هستند.

چه ارتباطی بین اضطراب و تنگی نفس وجود دارد؟

 درمان شناختی رفتاری, روان‌درمانی سایکودینامیک, ریلکسیشن, تنفس دیافراگماتیک, یوگا, تای چی

وقتی کسی دچار اضطراب می‌شود ممکن است تعیین علت آن دشوار باشد

محرک‌ها و علایم اضطراب از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است اما بسیاری از افراد در زمان اضطراب علایم تنگی نفس را تجربه می‌کنند. تنگی نفس یک علامت شایع اضطراب است. همانند دیگر علایم اضطراب، این وضعیت می‌تواند نگران کننده باشد اما در نهایت ضرری ندارد. این علامت با فروکش اضطراب برطرف می‌شود. احساس تنگی نفس می‌تواند شخص را با اضطراب بیشتری مواجه کند. شخص ممکن است دچار این سوءظن شود که مبادا به یک مشکل قلبی یا تنفسی مبتلاء است، در حالی که در واقعیت وی با یک علامت اضطراب مواجه است.

اکواضطراب یا اضطراب ناشی از فجایع زیست‌محیطی

اکواضطراب، اضطراب زیست‌محیطی، فجایع اکولوژیک، انجمن آمریکایی روان‌پزشکی، توفان، خشکسالی، آتش‌سوزی، روان‌شناسی اقلیمی

اکواضطراب به ترس از آسیب‌های زیست‌محیطی یا فجایع اکولوژیک اشاره دارد

اکواضطراب به ترس از آسیب‌های زیست‌محیطی یا فجایع اکولوژیک اشاره دارد. این حس اضطراب به میزان زیادی ریشه در وضعیت حال و آینده قابل پیش‌بینی محیط زیست و تغییرات اقلیمی ناشی از دخالت بشر دارد. بر مبنای یک نظرسنجی سراسری در سال 2018، تقریباً 70 درصد مردم ایالات متحد آمریکا در مورد تغییرات اقلیمی نگران بودند و در حدود 51 درصد آنان احساس "درماندگی" می‌کردند. اضطراب در مورد مشکلات زیست محیطی ممکن است ریشه در آگاهی از خطر در حال خیزش ناشی از اتفاقات آب و هوایی بیش از حد، از دست دادن زیست‌بوم یا خانه و کاشانه، ترس برای وضعیت نسل‌های آینده و احساس درماندگی داشته باشد.

آیا استرس عامل ایجاد یا برگشت سرطان پستان است؟

شیطان سرخ, سیستم ایمنی, هورمون‌های استرس, سیستم عصبی, سیستم غدد درون‌ریز, نوراپی‌نفرین, انژیوژنز, فعالیت تلومراز

چند پرسش پنهان مختلف در مورد مفهوم سرطان پستان وجود دارد.

آیا استرس می‌تواند علت ایجاد، برگشت یا گسترش سرطان پستان باشد؟ استرس زمانی بروز می‌کند که فشار در میان باشد . اگر کسی دچار اعمال نیرو، درخواستی نیرومند یا فشار بر بدن، ذهن، یا عواطف خود شود که باعث تنش یا پریشان‌حالی گردد، به شکلی پاسخ داده یا به شیوه‌ای واکنش نشان می‌دهد. برای بعضی افراد استرس یک عامل انگیزش قدرتمند است، و برای دیگران می‌تواند باعث ایجاد علایم عاطفی، ذهنی و حتی جسمانی باشد. بیایید نگاهی به استرس بیفکنیم و ببینیم که آیا استرس می‌تواند یک ریسک فاکتور سرطان پستان باشد. چند پرسش پنهان مختلف در مورد مفهوم سرطان پستان وجود دارد. 

استرس و اضطراب - علایم، تفاوت‌ها، درمان

استرس، اضطراب، پاسخ بجنگ یا دررو، هورمون‌های استرس، ریلکسیشن، یوگا، تای چی، ورزش، افت خلقی، خودآزاری، خودکشی، استرس مزمن

اضطراب پاسخ بدن به استرس است

استرس و اضطراب هر دو بخشی از پاسخ بجنگ یا دررو در بدن محسوب می‌شوند. وقتی کسی خود را در معرض تهدید احساس کند، بدن وی هورمون‌های استرس ترشح خواهد کرد. هورمون‌های استرس باعث می‌شوند تا قلب سریع‌تر بتپد، که نتیجه آن پمپاژ بیشتر خون به ارگان‌ها و اندام‌ها است. این پاسخ به انسان امکان آن را می‌دهد که برای مقابله یا فرار آماده گردد. در عین حال ضربآهنگ تنفس تندتر شده و فشار خون بالا می‌رود. به شکل همزمان حس‌های انسان حادتر می‌شوند، و بدن موادی مغذی را برای اطمینان از کفایت انرژی مورد نیاز در تمامی قسمت‌ها به داخل خون رها می‌کند. این فرآیند در عمل بسیار سریع به وقوع می‌پیوندد و کارشناسان آن را استرس می‌نامند. اضطراب پاسخ بدن به استرس است.

چرا صبح با اضطراب از خواب بیدار می‌شوم؟

اختلال اضطراب منتشر، عصبانیت، اختلالات اضطرابی، استرس، کورتیزول، هورمون استرس، الکل، مسائل مالی

کسی که به طور مدام با اضطراب از خواب بیدار می‌شود ممکن است به اختلال اضطراب منتشر یا شکل دیگری از اختلالات اضطراب مبتلاء باشد

کسی که به طور مدام با اضطراب از خواب بیدار می‌شود ممکن است به اختلال اضطراب منتشر یا شکل دیگری از اختلالات اضطراب مبتلاء باشد. بسیاری محرک‌های بالقوه می‌توانند باعث شوند تا شخص با احساس اضطراب از خواب بیدار شود. اگر این احساسات تداوم داشته باشند مردم باید برای مشورت در مورد علایم اضطراب خود و یافتن گزینه‌های درمانی به دکتر مراجعه کنند.

مقالات دیگر...