دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

برخی انواع عفونت واگیردار جنسی مثل سوزاک، کلامیدیا و تریکومونیازیس می‌توانند دستگاه ادراری را درگیر کنند

عفونت‌های دستگاه ادراری عفونت‌های باکتریایی شایعی هستند که در دستگاه ادراری (شامل مجرای ادرار، کلیه، حالب‌ها و مثانه) ایجاد می‌شوند. در کل این عفونت‌ها مُسری نیستند. اگرچه عفونت دستگاه ادراری از نظر فنی یک عفونت واگیردار جنسی (STI) یا عفونت مسری نیست، برقراری رابطه جنسی خطر ایجاد عفونت دستگاه ادراری را در فرد افزایش می‌دهد. همچنین برخی انواع عفونت دستگاه ادراری مثل سوزاک، کلامیدیا و تریکومونیازیس می‌توانند دستگاه ادراری را درگیر کنند و باعث بروز علایمی شوند که با علایم عفونت دستگاه ادراری همپوشانی دارند.

توده‌های کیسه بیضه باید توسط پزشک معاینه شود حتی اگر شخص دچار درد و علایم دیگر نباشد

غده‌ها یا توده‌های کیسه بیضه ناهنجاری‌هایی در کیسه پوستی آویخته بر پشت آلت تناسلی مردانه (کیسه بیضه) هستند. کیسه بیضه حامل بیضه‌ها و ساختارهای مرتبط است که اسپرم و هورمون‌های جنسی مردانه را تولید، ذخیره و منتقل می‌کنند. توده‌های کیسه بیضه ممکن است مایع انباشته شده، توده بافت غیر نرمال، یا محتویات نرمال کیسه بیضه باشند که متورم، ملتهب یا سفت شده‌اند. توده‌های کیسه بیضه باید توسط پزشک معاینه شود حتی اگر شخص دچار درد و علایم دیگر نباشد. توده‌های کیسه بیضه ممکن است سرطانی باشند یا باعث اختلالات دیگری شوند که بر عملکرد و سلامت بیضه‌ها تأثیر منفی می‌گذارند.

در مورد مردان طیفی از علل ممکن می‌توانند باعث ایجاد خون در ادرار شوند

در مورد مردان طیفی از علل ممکن می‌توانند باعث ایجاد خون در ادرار شوند. در موارد نادر هماچوری می‌تواند علامت هشداری برای سرطان آسیب زننده به دستگاه ادراری یا سیستم تولید مثل باشد. این انوع سرطان اغلب در صورت تشخیص و درمان زودهنگام قابل علاج هستند. گاهی از اوقات هماچوری صرفاً زیر میکروسکپ قابل کشف است، بنابراین هر کسی که دچار علایم برگشت کننده یا مداوم باشد باید به پزشک مراجعه کند.

در اغلب موارد درد مجرای ادرار در نتیجه عفونت یا تحریک ناشی از منشأهای زیست‌محیطی بروز می‌کند

درد مجرای ادرار به علل مختلفی رخ می‌دهد. در اغلب موارد این درد در نتیجه عفونت یا تحریک ناشی از منشأهای زیست‌محیطی بروز می‌کند. در هر حال در برخی موارد درد مجرای ادرار می‌تواند نشان دهنده یک مشکل جدی و زیربنایی باشد. مجرای ادرار بخشی از سیستم ادراری تحتانی است. مجرای ادرار لوله‌ای است که ادرار را از مثانه به خارج بدن حمل می‌کند. برخی از اوقات مجرای ادرار ملتهب و دردناک می‌شود. در این مقاله علل ممکن در این مورد و اطلاعاتی در مورد گزینه‌های درمانی ارائه خواهد شد.

سندرم مجرای ادراری توصیف کننده گروهی از علایم است که در هنگام بروز آزردگی در مجرای ادرار بروز می‌کنند

سندرم مجرای ادراری توصیف کننده گروهی از علایم است که در هنگام بروز آزردگی در مجرای ادرار بروز می‌کنند. مجرای ادرار لوله‌ای است که ادرار را از مثانه به خارج بدن حمل می‌کند. در این مقاله در مورد سندرم مجرای ادراری در کنار ریسک فاکتورها و علایم آن بحث خواهد شد. در عین حال موضوعات مربوط به تشخیص، درمان و پیشگیری از سندرم مجرای ادراری پوشش داده می‌شود. مجرای ادرار لوله عضلانی کوچکی است که بین مثانه و خارج بدن امتداد دارد. در مردان مجرای ادرار در کنار حمل ادرار به خارج از بدن وظیفه حمل منی از بیضه‌ها را در طول انزال ایفا می‌کند.

تنگی مجرای ادرار می‌تواند باعث انسداد توانایی ادرار کردن شده و باعث شود تا ادرار به عقب و داخل دستگاه ادراری برگردد.

مجرای ادرار لوله باریکی است که ادرار را از مثانه ادراری به خارج از بدن حمل می‌کند. تنگی مجرای ادرار [تنگی مجرای ادراری] هنگامی مطرح است که باریک شدن مجرای مزبور بر اثر جراحت بافت بروز می‌کند. تنگی مجرای ادرار می‌تواند باعث انسداد توانایی ادرار کردن شده و باعث شود تا ادرار به عقب و داخل دستگاه ادراری برگردد. این اختلال می‌تواند به آسیب دیدن کلیه منجر گردد. تنگی مجرای ادرار می‌تواند یک مشکل آزار دهنده برای مردان و زنان باشد. احتمال بروز این بیماری در مردان به مراتب بیشتر است.

قهوه‌ای رنگ شدن ادرار (ادرار قهوه‎ای) طیفی از علل ممکن دارد که بیماری کبد و دهیدراسیون را شامل می‌شود

 قهوه‌ای رنگ شدن ادرار (ادرار قهوه‎ای) طیفی از علل ممکن دارد که بیماری کبد و دهیدراسیون را شامل می‌شود. درمان ادرار قهوه‎ای بر مبنای اختلال مسبب آن متفاوت است. این وضعیت می‌تواند به سادگی تجدید سیراب کردن بدن با آب یا گرفتن داروهای ضد ویروسی باشد. کلیه‌ها مواد زائد را از جریان خون فیلتر کرده و آنها را برای خروج از بدن به مجرای ادرار می‌فرستند. محتویات این مواد زائد که ادرار نامیده می‌شود می‌توانند طیفی از فرآورده‌های ضمنی گوارش تا هورمون‌ها را شامل باشند. ادرار به طور معمول رنگ زرد شفاف یا روشن دارد. تغییرات کوچکی در ترکیب ادرار می‌تواند بر رنگ آن تأثیر بگذارد. 

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.