دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

عمل جراحی لیفت مثانه یا جراحی رفع افتادگی مثانه

کولپوساسپنشن, دیابت, پارکینسون, مالتیپل اسکلروزیس, استروک, رادیکال ماستکتومی

لیفت مثانه شامل ایجاد برشی در ناحیه شکم و بلند کردن گردن مثانه برای برگرداندن آن به حالت قرارگیری متعارف است

لیفت مثانه [بالا کشیدن مثانه] که به نام جراحی تعلیق (افتادگی) مثانه یا کولپوساسپنشن نیز خوانده می‌شود برای کمک به درمان بی‌اختیاری ادراری استرس به کار می‌رود. بی‌اختیاری ادراری استرس نشت ادرار در زمانی است که فشار در ناحیه شکم در طول فعالیت‌هایی مثل خندیدن، عطسه زدن، یا بلند کردن اشیاء سنگین افزایش می‌یابد. علت آن تضعیف عضلات لگن یا شل شدن رباط‌ها است که به نام عدم کفایت مقاومت خروجی مثانه نیز شناخته می‌شود. افراد دچار بی‌اختیاری استرس ممکن است در زمان عطسه زدن، خندیدن، سرفه کردن، پریدن، یا ورزش دچار نشت چند قطره تا مقدار زیادی ادرار شوند.

خونریزی آلت تناسلی مردان: علل و پیشگیری

 پروستاتیت, ورم پروستات, پروستاتیت مزمن, سرطان, ضایعات سرطانی, آلت تناسلی, آنتی‌بیوتیک, جراحی

خونریزی آلت تناسلی مردانه می‌تواند نگران کننده باشد، به ویژه اگر هیچ آسیب مشهود وجود نداشته یا میزان خونریزی زیاد باشد

خونریزی آلت تناسلی مردانه می‌تواند نگران کننده باشد، به ویژه اگر هیچ آسیب مشهود وجود نداشته یا میزان خونریزی زیاد باشد. در بسیاری موارد خونریزی جزئی آلت تناسلی بی‌ضرر است، و این خونریزی خود به خود متوقف می‌شود. در هر حال، خونریزی شدید یا مزمن در آلت مردان می‌تواند پیامی از یک مشکل جدی‌تر باشد که نیاز به درمان پزشکی سریع دارد. وقتی مردی از ناحیه آلت دچار خونریزی می‌شود، برخی عوامل هستند که می‌توانند به شناسایی علت خونریزی کمک کنند. این عوامل شامل محدوده خونریزی و موقعیتی است که در آن خونریزی ایجاد می‌شود.

کوچک شدن آلت تناسلی مردان: علل، و درمان

NIDDK, مقاربت جنسی, ادرال, داروهای ضد سایکوز, ارولوژی, دوتاسترید, مصرف دخانیات, توان‌یابی آلت تناسلی, فیزیوتراپی

انقباض آلت تناسلی مردانه در زمانی که مردان پا به سن می‌گذارند شایع است

انقباض آلت تناسلی مردانه کاهش اندازه آلت تناسلی مردانه است. گاهی از اوقات این کوچک شدن دایمی است و در موارد دیگر نتیجه یک اختلال قابل درمان یا عادت‌های سبک زندگی است. اندازه آلت در بین مردان متفاوت بوده، و در برخی موارد این تفاوت قابل توجه است. یک مطالعه نشان می‌دهد که نه نژاد و نه قومیت ارتباطی با اندازه آلت ندارد. در حالی که بسیاری از مردان فکر می‌کنند که دارای آلتی با اندازه بزرگ‌تر از اندازه متوسط هستند، اغلب آنان دارای آلتی هستند که از نظر کارشناسان نرمال تلقی می‌شود.

دیالیز: انواع، چگونگی انجام، و پیامدها

فیستول A-V, گرافت شریانی-وریدی, گرافت A-V, کاتتر وریدی مرکزی, دیالیز پریتونئال

دیالیز برای تمامی بیماران مناسب نیست

کلیه‌ها دو ارگان لوبیا شکل هستند که درست زیر قفسه دنده‌ای در دو طرف ستون فقرات قرار دارند. کلیه‌ها مواد زائد و مایعات را از بدن خارج می‌کنند، فشار خون را یکنواخت می‌سازند و استخوان‌ها را قدرتمند نگه می‌دارند. کلیه‌ها در عین حال در تنظیم مقدار صحیح مواد معدنی مثل پتاسیم یا سدیم (نمک) در خون نقش دارند. در نهایت کلیه‌ها هورمونی می‌سازند که باعث می‌شود تا بدن سلول‌های قرمز خون جدید ایجاد کند.

بیش‌فعال بودن مثانه چگونه بر سلامت روانی تأثیر می‌گذارد

بزرگ شدن پروستات, پارکینسون, مالتیپل اسکلروزیس, سلامت روانی, درمان شناختی رفتاری

عقیده برآن است که علایم مثانه بیش‌فعال بر اثر سوءارتباط بین مغز و مثانه بروز می‌کنند

مثانه بیش‌فعال(OAB) اختلالی است که باعث نیاز مکرر عاجل به ادرار کردن می‌شود. برخی افراد دچار مثانه بیش‌فعال ممکن است با مشکل نشت ادرار که زیر عنوان بی‌اختیاری ادراری شناخته می‌شود مواجه شوند. گاهی مواقع مثانه بیش‌فعال ممکن است ناراحتی و درد ایجاد کند. این وضعیت می‌تواند تأثیری عمده بر زندگی اجتماعی و توانایی عملکردی شخص در زندگی روزمره داشته باشد. تحقیق نشان می‌دهد که میزان اضطراب، افسردگی و استرس به شکلی قابل توجه در مبتلایان به مثانه بیش‌فعال بیشتر است. خبر خوب این است که برخی گزینه‌های درمانی در این مورد وجود دارد. و مشاوره با یک متخصص سلامت روانی می‌تواند باعث فراگیری راه مقابله با این مشکل و بهبود کیفیت زندگی فرد مبتلاء گردد.

سندرم نفروتیک کلیه: علایم، علل، و درمان

نفروپاتی ممبرانوس, بیماری تغییر حداقلی, گلومرولونفریتیس ممبرانوپرولیفراتیو, دیابت, لوپوس سیستمیک اریتماتوس, هپاتیت B

سندرم نفروتیک زمانی ایجاد می‌شود که رگ‌های خونی کوچک کلیه‌ها به نام گلومرولی به خوبی کار خود را انجام نمی‌دهند

سندرم نفروتیک گروهی از علایم است که نشان می‌دهند کلیه‌ها آن گونه که باید کار نمی‌کنند. سندرم نفروتیک ممکن است بر اثر بیماری‌های صرفاً تأثیرگذار بر کلیه‌ها یا بیماری‌های درگیر کننده سراسر بدن بروز کند. احتمال ایجاد این بیماری‌ها هم در بزرگسالان و هم در کودکان وجود دارد. بر مبنای اعلام "انستیتو ملی بیماری‌های دیابت و گوارش و کلیه" (NIDDK)، دیابت یک بیماری سیستمیک است که شایع‌ترین علت سندرم نفروتیک به شمار می‌رود در حالی که در گلومرولواسکلروزیس سگمنتال کانونی (FSGS) که یک اختلال مرتبط به کلیه است بیشترین احتمال بروز آن وجود دارد.

بیماری کلیه چه نشانه‌هایی دارد؟

هماچوری, ورم, درد پشت, راش, خارش پوست, خستگی مفرط, آنمی, مواد زائد متابولیک, اشتها, تهوع, استفراغ, کرامپ عضله

عملکرد کلیه ارتباط نزدیک با تولید ادرار دارد

بیماری کلیه در مراحل اولیه خود به ندرت نشانه‌ای دارد. برای بروز علایم فهرست شده در زیر این بیماری باید به مراحل نسبتاً پیشرفته خود رسیده باشد. اولین نشانه بیماری کلیه بروز میزان غیر متعارف کراتینین در اوره خون است. این وضعیت به اختلالی موسوم به اورمی منجر می‌شود. پنل متابولیک پایه (BMP) یک تست خون است که به عنوان بخشی از آزمون فیزیکی روتین درخواست می‌شود. این تست به متخصصان مراقبت‌های پزشکی امکان تشخیص میزان غیر متعارف این دو ماده شیمیایی را می‌دهد. گذشته از نتایج تست خون، تعدادی نشانه‌های فیزیکی می‌توانند نشان دهنده بیماری کلیه باشند.

مقالات دیگر...