دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اطلاعات ارائه شده در این مقاله به مردان کمک می‎کند تا بهترین گزینه دارویی برای خود را انتخاب کنند.

در بازار دارو و مکمل‎ها انواع متعددی از مکمل‌‏ها و ویتامین‎ها در دسترس است که مدعی کمک به درمان اختلال نعوظ هستند. برخی از آنها نوید عملکرد بهتر جنسی و نیز افزایش میزان انرژی و طراوت را می‌دهند. به هر حال این مکمل‎ها به طور معمول کارآیی ندارند. در عین حال امکان ناایمن بودن آنها مطرح است. برخی از مکمل‎ها که به عنوان "طبیعی" عرضه می‎شوند حتی ممکن است حاوی مواد مخدر باشند. مکمل‌های اختلال نعوظ در عین حال ممکن است با برخی از داروهای مورد مصرف فرد وارد فعل و انفعال دارویی منفی شوند. این مکمل‎ها نیز باعث بروز عوارض جانبی می‎شوند. مردم باید پیش از مصرف هر گونه مکمل و ویتامین برای درمان اختلال نعوظ با پزشک مشورت کنند.

کاربرد یک رویکرد جامع و معطوف به کلیت بدن در مورد اختلال نعوظ دارای برخی فواید آشکار است. این رویکرد در مقایسه با استفاده از داروهای سنتتیک مثل وایاگرا دارای هیج عارضه جانبی ناگواری نیست.

طب آیروودایی رویکردی همه‎جانبه و معطوف به کل بدن در مورد سلامت است. ریشه این رویکرد به هند باستان و هزاران سال پیش برمی‌گردد. این رویکرد از کاربرد مجموعه‌ای از ترکیبات گیاهان دارویی، دستورالعمل‎های غذایی و ورزش‌های خاص استفاده می‌کند. این طب جنبه‌ها یا ارکان روحی و اجتماعی تندرستی فرد را در کنار سلامت جسمانی وی در مد نظر قرار می‌دهد. اختلال نعوظ باعث می‌شود تا مردان برای حفظ نعوظ آلت تناسلی خود در طول سکس با مشکل مواجه شوند. اختلال نعوظ به ویژه در مردان سنین بالای چهل سال مشکلی شایع است. درمان اختلال نعوظ با تمرکز بر مشکلات زیربنایی روان‌شناختی و فیزیولوژیک که منفصل از عملکرد جنسی به نظر می‎رسند، صورت می‌گیرد. تحقیقات عنوانگر آنند که رویکردهای طب آیروودایی ممکن است به درمان اختلال نعوظ کمک کنند.

بهترین درمان بستگی به خود شخص دارد. برخی از مردان پی می‎برند که درمان‎های مرسوم مثل جراحی یا استفاده از دارو در مورد آنها کارآیی ندارد.

آیا می‎توان روند اختلال نعوظ را برعکس کرد؟ در بسیاری از موارد پاسخ به این پرسش مثبت است و اختلال نعوظ قابل معکوس شدن است. یک مطالعۀ منتشر شده در "نشریه پزشکی جنسی" پی برده است که نرخ بهبود در این مورد معادل 25 درصد در طول 5 سال بوده است. به خاطر سپردن این موضوع مهم است که حتی وقتی اختلال نعوظ قابل علاج نباشد درمان درست می‎تواند علایم را کاهش داده یا محو کند. اختلال نعوظ تجربۀ بسیار شایعی است. با استفاده از دارو یا بدون آن روند اختلال نعوظ را اغلب می‎توان معکوس کرد. تغییرات سبک زندگی و مداواهای طبیعی می‎توانند در این مورد کمک کننده باشند. اغلب مردان دستکم یک دوره ناتوانی در رسیدن به نعوظ در هنگام نیاز را تجربه می‎کنند. در بسیاری موارد مردان ممکن است نتوانند به نعوظ لازم برسند یا آن را حفظ کنند. اختلال نعوظ بسیار شایع است و فقط در سطح آمریکا 30 میلیون مرد از آن رنج می‎برند.

FDA چندین هشدار در مورد چند نوع "وایاگرای گیاهی" انتشار داده است زیرا این محصولات به شکل بالقوه حاوی داروهای مضری هستند که در فهرست ترکیبات آنها قید نمی‎شود

برانگیختگی جنسی مردان فرآیندی پیچیده است که مغز، هورمون‎ها، احساسات، عصب‌ها، عضلات و رگ‎های خونی در آن دخالت دارند. احتمال بروز اختلال نعوظ بر اثر هر یک از موارد فوق وجود دارد. به همین ترتیب استرس یا مشکلات مربوط به سلامت روانی نیز می‎توانند باعث اختلال نعوظ یا تشدید آن شوند. برخی از اوقات ترکیبی از مشکلات جسمانی و روان‎شناختی باعث اختلال نعوظ می‎شوند. برای مثال، یک اختلال خفیف جسمانی که باعث کند شدن پاسخ جنسی در مرد می‎شود می‏‎تواند به بروز اضطراب در حفظ نعوظ منجر گردد. اضطراب ایجاد شده می‎تواند به تشدید اختلال نعوظ بینجامد.

علایم بی‎حسی آلت تناسلی می‎تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در مورد برخی افراد این بی‎حسی شبیه به خواب رفتن پا یا دست است. برای دیگران ممکن است القاء کننده این حس باشد که گویی جریان خون به ناحیه مورد بحث متوقف شده است.

وقتی مردی بخشی از / یا کل حس را در آلت تناسلی خود از دست می‎دهد این به معنی کرخت یا بی‎حس شدن آلت تناسلی است. آلت تناسلی مردانه دارای پایانه‎های عصبی متعددی است و به طور معمول بسیار حساس است. بی‎حسی ممکن است زمانی بروز کند که فرد برای زمان طولانی در برخی وضعیت‎ها به حالت نشسته باقی می‎ماند. این وضعیت در عین حال ممکن است بر اثر کمبود میزان تستوسترون، دیگر مشکلات مرتبط به سلامت یا بروز آسیب دیدگی رخ دهد. مردم در صورتی که آلت تناسلی یا بیضه آنان بدون دلیل مشخص دچار حالت کرختی یا بی‎حسی شده باشد باید به پزشک مراجعه کنند. علایم بی‎حسی می‎تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در مورد برخی افراد این بی‎حسی شبیه به خواب رفتن پا یا دست است. برای دیگران ممکن است القاء کننده این حس باشد که گویی جریان خون به ناحیه مورد بحث متوقف شده است.

در هنگام مصرف دارو به ویژه در آن مورد آن دسته از داروها که "حیاتی" محسوب نمی‎شوند، فرد باید محاسن دارو را نسبت به معایب آن بسنجد و با پزشک در این باره مشورت کند

چهار نوع مشکل انزال ممکن است گریبانگیر مردان شود: انزال زودرس، انزال تأخیری، انزال قهقرایی، ناتوانی در انزال. انزال زودرس هنگامی مطرح است که در تمامی، یا تقریباً تمامی، موارد مرد پیش از آن که خودش یا شریک جنسی وی بخواهد دچار انزال می‎شود. این نوع انزال به طور معمول در طول کمتر از یک دقیقه یا حدود یک دقیقه پس از دخول آلت تناسلی مرد در واژن بروز می‎کند. اما فقط صرف فکر کردن در مورد محرک‎های جنسی می‎تواند محرک انزال باشد و گاهی از اوقات انزال حتی پیش از هر گونه تحریک مستقیم آلت تناسلی مرد صورت می‎گیرد. نکتۀ مهم در این مورد به خاطر داشتن این موضوع است که بروز انزال پیش از زمان مورد تمایل مرد یا شریک جنسی وی اگر سبب پریشان‎حالی، آزردگی، یأس، و / یا مانع صمیمیت جنسی باشد، در این صورت انزال ‘زودرس’ تلقی می‎شود.

برانگیختگی جنسی مردان فرآیندی پیچیده است که مغز، هورمون‎ها، احساسات، عصب‌ها، عضلات و رگ‎های خونی در آن دخالت دارند. احتمال بروز اختلال نعوظ بر اثر هر یک از موارد فوق وجود دارد. به همین ترتیب استرس یا مشکلات مربوط به سلامت روانی نیز می‎توانند باعث اختلال نعوظ یا تشدید آن شوند.

اختلال نعوظ (ناتوانی) عدم توانایی مرد در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن به اندازۀ لازم برای انجام مقاربت جنسی است. دچار شدن گهگاهی به مشکل در رسیدن به نعوظ ضرورتاً علتی برای نگرانی نیست. به هر جهت اگر اختلال نعوظ یک مشکل ادامه‎دار باشد، می‎تواند سبب بروز استرس، ضربه خوردن اعتماد به نفس و عاملی برای تشدید مشکلات فرد در روابط شود. مسائل مرتبط به رسیدن به نعوظ یا حفظ آن در عین حال می‎توانند نشانه‎ای از یک اختلال زیربنایی در سلامت باشد که نیاز به درمان دارد و نیز یک ریسک فاکتور برای بیماری‎های قلبی محسوب می‎شوند.

مقالات دیگر...