دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

در هنگام مصرف دارو به ویژه در آن مورد آن دسته از داروها که "حیاتی" محسوب نمی‎شوند، فرد باید محاسن دارو را نسبت به معایب آن بسنجد و با پزشک در این باره مشورت کند

چهار نوع مشکل انزال ممکن است گریبانگیر مردان شود: انزال زودرس، انزال تأخیری، انزال قهقرایی، ناتوانی در انزال. انزال زودرس هنگامی مطرح است که در تمامی، یا تقریباً تمامی، موارد مرد پیش از آن که خودش یا شریک جنسی وی بخواهد دچار انزال می‎شود. این نوع انزال به طور معمول در طول کمتر از یک دقیقه یا حدود یک دقیقه پس از دخول آلت تناسلی مرد در واژن بروز می‎کند. اما فقط صرف فکر کردن در مورد محرک‎های جنسی می‎تواند محرک انزال باشد و گاهی از اوقات انزال حتی پیش از هر گونه تحریک مستقیم آلت تناسلی مرد صورت می‎گیرد. نکتۀ مهم در این مورد به خاطر داشتن این موضوع است که بروز انزال پیش از زمان مورد تمایل مرد یا شریک جنسی وی اگر سبب پریشان‎حالی، آزردگی، یأس، و / یا مانع صمیمیت جنسی باشد، در این صورت انزال ‘زودرس’ تلقی می‎شود.

FDA چندین هشدار در مورد چند نوع "وایاگرای گیاهی" انتشار داده است زیرا این محصولات به شکل بالقوه حاوی داروهای مضری هستند که در فهرست ترکیبات آنها قید نمی‎شود

برانگیختگی جنسی مردان فرآیندی پیچیده است که مغز، هورمون‎ها، احساسات، عصب‌ها، عضلات و رگ‎های خونی در آن دخالت دارند. احتمال بروز اختلال نعوظ بر اثر هر یک از موارد فوق وجود دارد. به همین ترتیب استرس یا مشکلات مربوط به سلامت روانی نیز می‎توانند باعث اختلال نعوظ یا تشدید آن شوند. برخی از اوقات ترکیبی از مشکلات جسمانی و روان‎شناختی باعث اختلال نعوظ می‎شوند. برای مثال، یک اختلال خفیف جسمانی که باعث کند شدن پاسخ جنسی در مرد می‎شود می‏‎تواند به بروز اضطراب در حفظ نعوظ منجر گردد. اضطراب ایجاد شده می‎تواند به تشدید اختلال نعوظ بینجامد.

انزال زودرس مبتلابۀ 15 تا 30 درصد مردان است

انزال زودرس نوعی اختلال عملکرد جنسی است که می‎تواند بر کیفیت زندگی جنسی مردان تأثیرات منفی داشته باشد. انزال زودرس هنگامی مطرح است که ارگاسم یا "اوج" زودتر از زمان مورد نظر اتفاق می‎افتد. گاهی از اوقات ممکن است این وضعیت پیامدی برای تولید مثل داشته باشد اما انزال زودرس در عین حال دارای اثرات منفی بر خشنودی جنسی، هم برای مردان و هم برای شریک جنسی آنان، است. در سالیان اخیر شناسایی و درک اختلال عملکرد جنسی در مردان بهبود یافته است و اکنون فهم بهتری از مشکلات منجر به بروز آنها وجود دارد. در اغلب موارد، علت انزال زودرس روان‌شناختی بوده و پیش‎آگهی در مورد آن خوب است.

ممکن است پیشگیری از نعوظ تصادفی ممکن نباشد. اگر مردی در مورد این گونه نعوظ‎ها در مورد خود دچار نگرانی است باید به پزشک مراجعه کند.

گاه و بیگاه این احتمال وجود دارد که مردان دچار نعوظ اتفاقی یا تصادفی شوند. نعوظ تصادفی نوعی از نعوظ است که بدون وجود محرک جنسی ایجاد می‎شود. نعوظ اتفاقی معمولاً نرمال است. نوجوانان و بزرگسالان جوان بیشتر احتمال دارد که دچار نعوظ‌های اتفاقی یا تصادفی شوند، اگرچه احتمال بروز این نوع نعوظ در مردان بزرگسال نیز وجود دارد. نعوظ‎های تصادفی که فقط در هنگام صبح در مردان بروز می‎کنند مرتبط به سن نیستند. گاه و بیگاه مشکل داشتن در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن علتی برای نگرانی نیست. به هر جهت، اگر مردان متوجه تغییرات زیادی در فاصلۀ میان نعوظ‌های خود یا توانایی تحقق آن شوند، این وضعیت می‎تواند نشانه‎ای از اختلال نعوظ یا مشکل پزشکی زیربنایی دیگری باشد.

برانگیختگی جنسی مردان فرآیندی پیچیده است که مغز، هورمون‎ها، احساسات، عصب‌ها، عضلات و رگ‎های خونی در آن دخالت دارند. احتمال بروز اختلال نعوظ بر اثر هر یک از موارد فوق وجود دارد. به همین ترتیب استرس یا مشکلات مربوط به سلامت روانی نیز می‎توانند باعث اختلال نعوظ یا تشدید آن شوند.

اختلال نعوظ (ناتوانی) عدم توانایی مرد در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن به اندازۀ لازم برای انجام مقاربت جنسی است. دچار شدن گهگاهی به مشکل در رسیدن به نعوظ ضرورتاً علتی برای نگرانی نیست. به هر جهت اگر اختلال نعوظ یک مشکل ادامه‎دار باشد، می‎تواند سبب بروز استرس، ضربه خوردن اعتماد به نفس و عاملی برای تشدید مشکلات فرد در روابط شود. مسائل مرتبط به رسیدن به نعوظ یا حفظ آن در عین حال می‎توانند نشانه‎ای از یک اختلال زیربنایی در سلامت باشد که نیاز به درمان دارد و نیز یک ریسک فاکتور برای بیماری‎های قلبی محسوب می‎شوند.

روغن زیتون به بدن کمک می‎کند تا میزان بیشتری هورمون تستوسترون تولید نماید.

این را می‎دانیم که انواع قرص‌ها، پمپ‌ها، و عمل‎های جراحی در مورد اختلال نعوظ کارآیی دارند، اما در مورد غذا مسأله به چه شکلی مطرح است؟ آیا غذاهایی هست که خوردن آنها به رفع مشکل اختلال نعوظ کمک کند؟ دلایلی وجود دارد که بتوان به این پرسش پاسخ مثبت داد، حتی اگر شواهد بیشتری برای تأیید پتانسیل غذاهای زیر در مورد اختلال نعوظ نیاز باشد.

شواهد زیربنایی کاربرد روغن‎های ضروری برای درمان اختلال نعوظ اغلب اوقات روایی است اما برخی کارهای تجربی انجام شده عنوان کرده‎اند که بعضی از روغن‎های ضروری می‎توانند در مورد درمان اختلال نعوظ مفید باشند

اختلال نعوظ یا "ناتوانی" مشکل شایعی در مردان است. اختلال نعوظ به ناتوانی مرد در رسیدن به نعوظ آلت تناسلی یا حفظ آن اشاره دارد که اغلب مانع انجام مقاربت جنسی می‎شود. علل اختلال نعوظ متفاوت است اما اغلب اوقات بدون نیاز به استفاده از دارو قابل مداوا است. وقتی مغز وضعیتی از برانگیختگی را تحریک می‎کند، پیام‎هایی به آلت تناسلی مرد ارسال می‎نماید که سبب می‎شود تا شریان‎ها متسع شده و خون بیشتری امکان جریان یافتن درون آلت مرد را پیدا کند. وقتی میزان خون جریان یافته در آلت تناسلی مرد دچار محدودیت می‎شود، امکان نعوظ از دست می‎رود. ناتوانی در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن ممکن است به دلایل مختلفی مثل مصرف بیش از حد مشروب الکلی یا به دلیل خستگی مفرط بروز یابد. 

مقالات دیگر...