دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

علایم بی‎حسی آلت تناسلی می‎تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در مورد برخی افراد این بی‎حسی شبیه به خواب رفتن پا یا دست است. برای دیگران ممکن است القاء کننده این حس باشد که گویی جریان خون به ناحیه مورد بحث متوقف شده است.

وقتی مردی بخشی از / یا کل حس را در آلت تناسلی خود از دست می‎دهد این به معنی کرخت یا بی‎حس شدن آلت تناسلی است. آلت تناسلی مردانه دارای پایانه‎های عصبی متعددی است و به طور معمول بسیار حساس است. بی‎حسی ممکن است زمانی بروز کند که فرد برای زمان طولانی در برخی وضعیت‎ها به حالت نشسته باقی می‎ماند. این وضعیت در عین حال ممکن است بر اثر کمبود میزان تستوسترون، دیگر مشکلات مرتبط به سلامت یا بروز آسیب دیدگی رخ دهد. مردم در صورتی که آلت تناسلی یا بیضه آنان بدون دلیل مشخص دچار حالت کرختی یا بی‎حسی شده باشد باید به پزشک مراجعه کنند. علایم بی‎حسی می‎تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در مورد برخی افراد این بی‎حسی شبیه به خواب رفتن پا یا دست است. برای دیگران ممکن است القاء کننده این حس باشد که گویی جریان خون به ناحیه مورد بحث متوقف شده است.

بهترین درمان بستگی به خود شخص دارد. برخی از مردان پی می‎برند که درمان‎های مرسوم مثل جراحی یا استفاده از دارو در مورد آنها کارآیی ندارد.

آیا می‎توان روند اختلال نعوظ را برعکس کرد؟ در بسیاری از موارد پاسخ به این پرسش مثبت است و اختلال نعوظ قابل معکوس شدن است. یک مطالعۀ منتشر شده در "نشریه پزشکی جنسی" پی برده است که نرخ بهبود در این مورد معادل 25 درصد در طول 5 سال بوده است. به خاطر سپردن این موضوع مهم است که حتی وقتی اختلال نعوظ قابل علاج نباشد درمان درست می‎تواند علایم را کاهش داده یا محو کند. اختلال نعوظ تجربۀ بسیار شایعی است. با استفاده از دارو یا بدون آن روند اختلال نعوظ را اغلب می‎توان معکوس کرد. تغییرات سبک زندگی و مداواهای طبیعی می‎توانند در این مورد کمک کننده باشند. اغلب مردان دستکم یک دوره ناتوانی در رسیدن به نعوظ در هنگام نیاز را تجربه می‎کنند. در بسیاری موارد مردان ممکن است نتوانند به نعوظ لازم برسند یا آن را حفظ کنند. اختلال نعوظ بسیار شایع است و فقط در سطح آمریکا 30 میلیون مرد از آن رنج می‎برند.

FDA چندین هشدار در مورد چند نوع "وایاگرای گیاهی" انتشار داده است زیرا این محصولات به شکل بالقوه حاوی داروهای مضری هستند که در فهرست ترکیبات آنها قید نمی‎شود

برانگیختگی جنسی مردان فرآیندی پیچیده است که مغز، هورمون‎ها، احساسات، عصب‌ها، عضلات و رگ‎های خونی در آن دخالت دارند. احتمال بروز اختلال نعوظ بر اثر هر یک از موارد فوق وجود دارد. به همین ترتیب استرس یا مشکلات مربوط به سلامت روانی نیز می‎توانند باعث اختلال نعوظ یا تشدید آن شوند. برخی از اوقات ترکیبی از مشکلات جسمانی و روان‎شناختی باعث اختلال نعوظ می‎شوند. برای مثال، یک اختلال خفیف جسمانی که باعث کند شدن پاسخ جنسی در مرد می‎شود می‏‎تواند به بروز اضطراب در حفظ نعوظ منجر گردد. اضطراب ایجاد شده می‎تواند به تشدید اختلال نعوظ بینجامد.

انزال زودرس مبتلابۀ 15 تا 30 درصد مردان است

انزال زودرس نوعی اختلال عملکرد جنسی است که می‎تواند بر کیفیت زندگی جنسی مردان تأثیرات منفی داشته باشد. انزال زودرس هنگامی مطرح است که ارگاسم یا "اوج" زودتر از زمان مورد نظر اتفاق می‎افتد. گاهی از اوقات ممکن است این وضعیت پیامدی برای تولید مثل داشته باشد اما انزال زودرس در عین حال دارای اثرات منفی بر خشنودی جنسی، هم برای مردان و هم برای شریک جنسی آنان، است. در سالیان اخیر شناسایی و درک اختلال عملکرد جنسی در مردان بهبود یافته است و اکنون فهم بهتری از مشکلات منجر به بروز آنها وجود دارد. در اغلب موارد، علت انزال زودرس روان‌شناختی بوده و پیش‎آگهی در مورد آن خوب است.

در هنگام مصرف دارو به ویژه در آن مورد آن دسته از داروها که "حیاتی" محسوب نمی‎شوند، فرد باید محاسن دارو را نسبت به معایب آن بسنجد و با پزشک در این باره مشورت کند

چهار نوع مشکل انزال ممکن است گریبانگیر مردان شود: انزال زودرس، انزال تأخیری، انزال قهقرایی، ناتوانی در انزال. انزال زودرس هنگامی مطرح است که در تمامی، یا تقریباً تمامی، موارد مرد پیش از آن که خودش یا شریک جنسی وی بخواهد دچار انزال می‎شود. این نوع انزال به طور معمول در طول کمتر از یک دقیقه یا حدود یک دقیقه پس از دخول آلت تناسلی مرد در واژن بروز می‎کند. اما فقط صرف فکر کردن در مورد محرک‎های جنسی می‎تواند محرک انزال باشد و گاهی از اوقات انزال حتی پیش از هر گونه تحریک مستقیم آلت تناسلی مرد صورت می‎گیرد. نکتۀ مهم در این مورد به خاطر داشتن این موضوع است که بروز انزال پیش از زمان مورد تمایل مرد یا شریک جنسی وی اگر سبب پریشان‎حالی، آزردگی، یأس، و / یا مانع صمیمیت جنسی باشد، در این صورت انزال ‘زودرس’ تلقی می‎شود.

برانگیختگی جنسی مردان فرآیندی پیچیده است که مغز، هورمون‎ها، احساسات، عصب‌ها، عضلات و رگ‎های خونی در آن دخالت دارند. احتمال بروز اختلال نعوظ بر اثر هر یک از موارد فوق وجود دارد. به همین ترتیب استرس یا مشکلات مربوط به سلامت روانی نیز می‎توانند باعث اختلال نعوظ یا تشدید آن شوند.

اختلال نعوظ (ناتوانی) عدم توانایی مرد در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن به اندازۀ لازم برای انجام مقاربت جنسی است. دچار شدن گهگاهی به مشکل در رسیدن به نعوظ ضرورتاً علتی برای نگرانی نیست. به هر جهت اگر اختلال نعوظ یک مشکل ادامه‎دار باشد، می‎تواند سبب بروز استرس، ضربه خوردن اعتماد به نفس و عاملی برای تشدید مشکلات فرد در روابط شود. مسائل مرتبط به رسیدن به نعوظ یا حفظ آن در عین حال می‎توانند نشانه‎ای از یک اختلال زیربنایی در سلامت باشد که نیاز به درمان دارد و نیز یک ریسک فاکتور برای بیماری‎های قلبی محسوب می‎شوند.

روغن زیتون به بدن کمک می‎کند تا میزان بیشتری هورمون تستوسترون تولید نماید.

این را می‎دانیم که انواع قرص‌ها، پمپ‌ها، و عمل‎های جراحی در مورد اختلال نعوظ کارآیی دارند، اما در مورد غذا مسأله به چه شکلی مطرح است؟ آیا غذاهایی هست که خوردن آنها به رفع مشکل اختلال نعوظ کمک کند؟ دلایلی وجود دارد که بتوان به این پرسش پاسخ مثبت داد، حتی اگر شواهد بیشتری برای تأیید پتانسیل غذاهای زیر در مورد اختلال نعوظ نیاز باشد.

مقالات دیگر...