دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

علایم حساسیت شدید به رنگ مو بسته به شدت واکنش ایجاد شده ممکن است از چند روز تا یک هفته یا بیشتر ادامه داشته باشد.

وقتی کسی به رنگ مو دچار آلرژی باشد، احتمالاً این آلرژی بیش از آنکه مرتبط به کل فرآورده شود مربوط به یکی از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو است. شایع‎ترین علت این نوع واکنش‎های آلرژیک پارا-فنیل‌اندی‌امین است که به نام PPD نیز شناخته می‎شود. PPD در اغلب رنگ‎ موهای عرضه شده تحت مارک‌های تجاری یافت می‎شود. این ماده به طور معمول با پراکسید ترکیب می‎شود تا رنگ مو را تغییر دهد. آنچه پیش از کامل شدن این واکنش رخ می‎دهد در عین حال این احتمال را ایجاد می‎کند که PPD با پوست تماس یافته و سبب بروز واکنش آلرژیک شود. PPD در رنگ موهای تجاری زیر نام‌های جایگزین متعددی یافت می‎شود. این شامل نام‎هایی مثل PPDA، 1,4- بنزندیامین، و پایه فنیل‌اندی‌امین است.

برخی انواع کلادوسپوریوم می‎توانند در محیط داخل خانه رشد کنند در حالی که این رشد برای بقیۀ آنها در محیط خارج از خانه صورت می‎گیرد. در هر دو حالت این کپک در محیط‌های نمناک یا مکان‎های مرطوب ظاهر می‎شود

کلادوسپوریوم یک کپک قارچی شایع است که می‎تواند به درون و بیرون خانۀ هر کسی آسیب برساند. بسیاری از مردم داستان‎های ترسناک مربوط به بیماری‌های عجیبی را که کپک‎ها مسبب آن بوده‎اند، شنیده‎اند. وقتی فردی به وجود کپک در خانۀ خود پی می‎برد، بر اثر این داستان‎های وحشت‌انگیز دچار نگرانی می‎شود. اغلب انواع کلادوسپوریوم برای نوع بشر خطرناک نیستند، اما گاهی از اوقات آنها منجر به بروز آلرژی می‎شوند و نیز می‎توانند سبب تشدید علایم آسم شوند. در موارد نادر کپک قارچی می‎تواند سبب بروز انواع عفونت شود.

آلرژی غذایی و عدم تحمل غذایی علایم متفاوتی دارند

آلرژی غذایی با عدم تحمل غذایی متفاوت است. آلرژی غذایی درگیر پاسخ سیستم ایمنی است حال آنکه عدم تحمل غذایی مرتبط به واکنش این سیستم نیست. فرد دچار عدم تحمل غذایی قادر به هضم برخی مواد غذایی موجود در بعضی غذاها نیست، که در اغلب موارد این ناتوانی به فقدان یک آنزیم در بدن فرد مرتبط است. آلرژی غذایی به کمبود آنزیم در بدن ارتباطی ندارد.  علایم آلرژی غذایی در فاصلۀ کوتاهی پس از خوردن غذا شروع می‎شود. علایم عدم تحمل غذایی بلافاصله پس از خوردن غذا آغاز نمی‌شود.

آسم آلرژیک شایع‎ترین نوع آسم است، و در حدود 60 درصد مبتلایان به آسم دچار آسم آلرژیک هستند

مردم دچار آلرژی ممکن است دچار صدایی سوت مانند در هنگام تنفس شوند که ویزینگ (خس خس) نامیده می‌شود. اما آلرژی‌ها چرا باعث چنین پدیده‎ای می‎شوند و چه درمان‎هایی برای آن در دسترس است؟ وقتی فردی مبتلا به واکنش آلرژیک است، ممکن است دچار گرفتگی گلو شود که این موضوع باعث دشواری تنفس می‎شود. این وضعیت می‎تواند به بروز صدایی خس خس یا سوت مانند در هنگام بازدم فرد منجر گردد. خس خس می‎تواند دلایل متعددی داشته باشد، و برای گرفتن درمان درست شناسایی علت دقیق بروز خس خس مهم است. 

آلرژی‎ها می‎توانند به چندین روش مختلف بروز کنند و تجربۀ هر کس در این مورد منحصر به فرد است

در سطح جهانی آلرژی‎ها به شکل هشدار دهنده‎ای در حال افزایش هستند. چگونه بدن ما مواد بی‌ضرر از جهات دیگر را به اشتباه خطرات بالقوه قلمداد می‎کند و سبب علایم ناخوشایند، و گاهی از اوقات کشندۀ آلرژی می‎شود؟ در کل جهان 400 میلیون نفر دچار تب یونجه (زکام بهاری)، 300 میلیون نفر دچار آسم، 200 تا 250 میلیون نفر مبتلا به آلرژی غذایی هستند و آلرژی دارویی در حدود 10 درصد کل جمعیت جهان را رنج می‎دهد. سازمان آلرژی جهانی (WAO) هشدار می‎دهد که "شیوع بیماری‎های آلرژیک به شکل چشمگیری در سطح دنیا، هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه، در حال افزایش است."

میزان شیوع آلرژی‎های غذایی از 3.4 درصد در سال‌های 1999-1997 به 5.1 درصد در سال‎های 2011-2009 افزایش یافته است

سیستم ایمنی افراد دچار آلرژی غذایی به برخی از پروتئین‎های موجود در غذا واکنش نشان می‎دهد. سیستم ایمنی این دسته از مردم به این ترکیبات حمله‎ور می‌شود به شکلی که گویی این پروتئین‎ها نوعی عامل مضر بیماریزا مثل میکرب‎ یا ویروس‎ هستند. "انستیتو ملی آلرژی و بیماری‎های عفونی" تخمین می‎زند که حدود 5 درصد کودکان و 4 درصد بزرگسالان در آمریکا دچار آلرژی غذایی هستند. این نشان دهندۀ 20% افزایش آلرژی غذایی در میان کودکان در طول 20 سال اخیر است. در سطح جهان بین 250 تا 550 میلیون نفر در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه دچار آلرژی غذایی هستند.

اگر علایم آلرژی در طول سال ادامه داشته باشند، این می‎تواند نشانه‌ای از این موضوع باشد که عامل ایجاد آن هیره‌‎ها هستند

جانداران میکروسکپی که در خانه‎های ما زندگی می‎کنند می‎توانند مشکلات بزرگی برای افراد دچار آلرژی و آسم ایجاد نمایند. هیره‎ها که از سلول‎های مردۀ پوست تغذیه می‌کنند یکی از شایع‎ترین آلرژی‎زاهای محیط زیست محسوب می‎شوند. آنها یکی از محرک‎های ایجاد آلرژی مادام‎العمر در مردم سراسر جهان هستند. در هر حال پیشگیری بهترین گزینه است. به هر جهت، با اندکی تغییرات در سبک زندگی، استفاده از برخی داروها، و نظافت مناسب خانه، آلرژی هیره را می‎توان کنترل کرد.

مقالات دیگر...