دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آلرژی چشم یا ورم ملتحمه آلرژیک

عفونت باکتریایی, ویروس‌ها, لنزهای تماسی, مواد شیمیایی, گرده‌افشانی گیاهان, شوره, کپک, دود, گرد و غبار, هیستامین

اگرچه هیچ علاجی برای آلرژی وجود ندارد، درمان می‌تواند به تخفیف علایم آلرژی کمک کند

آلرژی چشم که به نام ورم ملتحمه آلرژیک نیز شناخته می‌شود نوعی پاسخ منفی ایمنی است که زمانی بروز می‌کند که چشم در تماس با ماده‌ای تحریک کننده قرار می‌گیرد. این ماده به عنوان آلرژی‌زا (آلرژن) شناخته می‌شود. آلرژی‌زاها ممکن است شامل گرده گیاهان، گرد و غبار و دود سیگار باشند. برای دفع بیماری سیستم ایمنی به طور معمول برای دفاع در برابر مهاجمان مضر مثل باکتری‌ها و ویروس‌ها وارد عمل می‌شود. به هر حال در افراد دچار آلرژی، سیستم ایمنی ماده آلرژی‌زا را با مواد خطرناک اشتباه می‌گیرد. این باعث می‌شود تا سیستم ایمنی مواد شیمیایی را برای مقابله با آلرژن تولید کند، حتی با وجودی که این ماده ممکن است از لحاظ دیگر بی‌ضرر باشد.

بی‌حسی و کرخت شدن دهان: علل و تشخیص

آسیب عصب زبانی, دیابت, مالتیپل اسکلروزیس, سرطان دهان, اثرات جانبی دارو

افرادی که در هنگام مصرف برخی داروها دچار بی‌حسی دهان می‌شوند باید به پزشک مراجعه کنند.

بی‌حسی دهان ممکن است توصیف‌گر فقدان کلی یا حدودی حس باشد. بی‌حسی قسمتی ممکن است با حس‌های مثل مور مور یا سوزن سوزن شدن همراه گردد. علل بالقوه متعددی برای بی‌حسی دهان مطرح است. مثال‌هایی در این مورد کمبودهای غذایی، آلرژی یا اختلالات زمینه‌ای پزشکی را شامل می‌شود. در صورت مواجه شدن با بی‌حسی پایدار در دهان یا اگر این بی‌حسی با علایم نگران کننده همراه باشد، مردم باید به پزشک مراجعه کنند.

چه ارتباطی بین آلرژی و سرگیجه وجود دارد؟

آبریزش قسمت عقب بینی,	سرفه لوله استاش,  سبکی سر,  ورتیگو, آنتی‌هیستامین, قرص‌های خواب‌آور

سرگیجه ناشی از آلرژی ممکن است بر اثر مواد آلرژن (آلرژی‌زا) ایجاد شود

اگر کسی دچار سرگیجه باشد ممکن است نگران چیزی شود که علت سرگیجه محسوب می‌گردد. دهیدراسیون، داروها، و طیفی از اختلالات می‌توانند سبب احساس سرگیجه و تهوع گردند. در حالی که سرگیجه ممکن است اختلالی خفیف به نظر برسد، می‌تواند در زندگی روزمره مشکلات زیادی ایجاد کند. سرگیجه ممکن است به قدری شدید باشد که فرد را برای ساعت‌ها یا روزهای متوالی به تختخواب میخکوب کند. سرگیجه هر از گاه ممکن است بر اثر آلرژی ایجاد شود. آلرژِی پاسخ سیستم ایمنی به یک ماده خارجی است که به طور معمول ضرری برای بدن ندارد. این مواد خارجی آلرژن (آلرژی‌زا) نامیده می‌شوند.

تست آلرژی: تست‌های حرفه‌ای و تست‌های خانگی

آلرژی دارویی, تست خراش پوست, تست اینترادرمال, تست پچ, تست خون, تست‌های چالش, ماده آلرژی‌زا

آلرژی بر مبنای محرک و پاسخ آن انواع متفاوتی دارد

تست آلرژی می‌تواند به شناسایی منبع واکنش آلرژیک کمک کند. این موضوع به ویژه زمانی اهمیت دارد که شخص دچار واکنش‌های آلرژیک مکرر یا شدید باشد. واکنش آلرژیک طیفی از علل بالقوه می‌تواند داشته باشد و ممکن است از راه‌های متفاوتی بر بدن تأثیر بگذارد. برخی آلرژی‌ها بی‌ضرر اما ناراحت کننده‌اند حال آنکه مابقی ممکن است عامل ایجاد چالش‌های بزرگ‌تری باشند. تست خراش پوست متداول‌ترین روشی است که پزشکان به عنوان قدم اول برای شناسایی علل بالقوه آلرژی به کار می‌برند. این تست ساده، کم‌هزینه، و سریع است، و می‌توان از آن برای تست طیف گسترده‌ای از آلرژی‌ها استفاده کرد.

آلرژی به الکتریسیته چیست؟

سردرد, مور مور, سیگنال‌های ساختگی, درد عضلانی-اسکلتی, سرگیجه,

نخستین گزارش مربوط به EHS در میانه سال‌های 1900 ارائه شد

برای بسیاری از مردم، دستگاه‌های الکترونیکی یک بخش راحت زندگی روزمره هستند. این دستگاه‌ها امکان استفاده از بسیاری جنبه‌های زندگی مدرن مثل اینترنت و مایکروفر را فراهم می‌کنند. به هر حال، برخی از افراد بر این باورند که نسبت به اشعه ساطع شده از دستگاه‌های الکترونیکی دچار آلرژی هستند. این اختلال تصوری حساسیت بیش از حد به الکترومغناطیس یا الکتروهیپرسنسیتیویتی (EHS) نامیده می‌شود. حساسیت بیش از حد به الکترومغناطیس زمانی بروز می‌کند که شخص احساس می‌نماید که در مورد میدان‌های الکترمغناطیسی (EMFs) با حساسیت بیش از حد مواجه است.

آلرژی به حیوانات: علل، علایم و درمان

 واکنش آلرژیک, پروتئین‌های حیوانی, سیستم ایمنی, هیستامین, آنتی‌هیستامین, لکوترین, دکونژستانت

آلرژی به حیوانات به ویژه در بین کسانی که دچار انواع دیگر آلرژی یا آسم هستند، شایع است.

آلرژی به حیوانات به ویژه در بین کسانی که دچار انواع دیگر آلرژی یا آسم هستند، شایع است. مردم ممکن است به هر نوع حیوانی، به ویژه انواع دارای مو و پشم دچار آلرژی شوند. به هر حال اکثریت موارد آلرژی نسبت به حیوانات در افراد دارای تماس با سگ و گربه دیده می‌شود. بر مبنای اعلام "بنیاد آسم و آلرژی آمریکا"، در حدود 30 درصد افراد دچار آلرژی در ایالات متحد آمریکا ممکن است نسبت به سگ و گربه واکنش آلرژیک نشان دهند. مردم در حدود دو بار بیشتر محتمل است که نسبت به گربه دچار آلرژی شوند تا سگ.

واکنش آلرژیک چیست و چه کسانی دچار آن می‌شوند؟

 آلرژی تخم مرغ, آلرژی شیر, آلرژی سویا, آلرژی لاتکس, درماتیت اتوپیک,

آلرژی در واقعیت ریشه در رفتار افسار گسیخته سیستم ایمنی دارد

بعضی افراد دیوانه‌وار عطسه می‌زنند. مابقی دچار کهیر خارش‌دار یا چشم‌های نمناک می‌شوند. اما واکنش هر چه باشد، موضوع به یک چیز برمی‌گردد: آلرژی. اگر شما دچار آلرژی باشید شریک زیاد دارید. در حدود 30 درصد بزرگسالان و 40 درصد کودکان در ایالات متحد آمریکا دچار همین مشکل هستند. در حالی که ممکن است چنین به نظر برسد که مشکل شما از بینی یا چشم نشأت می‌گیرد، آلرژی در واقعیت ریشه در رفتار افسار گسیخته سیستم ایمنی دارد. دانستن اینکه چرا این واکنش‌ها اتفاق می‌افتند می‌تواند به شما در تحت کنترل درآوردن موارد و رسیدن به حس بهتر کمک کند.

مقالات دیگر...