دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سندرم اسکیتر به واکنش آلرژیک قابل توجه نسبت به نیش پشه اشاره دارد

سندرم اسکیتر به واکنش آلرژیک قابل توجه نسبت به نیش پشه اشاره دارد. اگرچه اغلب مردم هر یک به نوعی به نیش پشه واکنش نشان می‌دهند، این نیش معمولاً فقط آزار دهنده است. به هر حال، مردم دچار سندرم اسکیتر به این گزش بسیار حساسند و ممکن است دچار تب شوند. علایم شایع نیش پشه شامل یک برآمدگی قرمز رنگ و خارش در اطراف محل گزش پشه است. در هر حال سندرم اسکیتر باعث می‌شود تا شخص علایم جدی‌تری را تجربه کند. گزش‌ها در این مورد گرایشی به ورم شدید نشان داده و در عین حال امکان بروز تب وجود دارد. واکنش مزبور گرایشی به بروز سریع داشته و معمولاً در طول چند ساعت خود را نشان می‌دهد.

هر حیوان دارای خز می‌تواند منبع ایجاد آلرژی باشد اما آلرژی حیوانات خانگی بیشتر در مورد سگ و گربه شیوع دارد

آلرژی حیوانات خانگی [آلرژی نسبت به حیوانات خانگی] واکنش آلرژیک به پروتئین‎‌های موجود در سلول‌های پوست حیوان، بزاق دهان یا ادرار آن است. نشانه‌های آلرژی حیوانات خانگی شامل موارد شایع مربوط به تب یونجه، مثل عطسه و آبریزش بینی است. برخی از مردم همچنین ممکن است دچار نشانه‌های آسم مثل خس خس سینه و مشکلات تنفسی شوند. در اکثریت موارد آلرژی حیوانات خانگی به تحریک قرار گرفتن در معرض لایه‌های مرده پوست (شوره) ریزش کرده از حیوان خانگی ایجاد می‌شود. هر حیوان دارای خز می‌تواند منبع ایجاد آلرژی باشد اما آلرژی حیوانات خانگی بیشتر در مورد سگ و گربه شیوع دارد.

انژیوادم می‎تواند کشنده باشد و در فاصله سال‌های 1979 تا 2010 تعداد 5.868 مورد مرگ بر اثر آن ثبت شده است

انژیوادم [انجیوادیما، آنژیوادم] ادم (ادما) یا ورم سریع ناحیه زیر پوست یا موکوسا است. انژیوادم به شکل معمول یک واکنش آلرژیک است اما در عین حال امکان ارثی بودن آن وجود دارد. ورم بر اثر انباشت مایع اتفاق می‎افتد. انژیوادم گرایشی به آسیب زدن به آن نواحی از بدن که دارای بافت شل هستند، به ویژه صورت و گلو و همچنین دست و پا و ناحیه تناسلی، از خود نشان می‎دهد. انژیوادم می‎تواند کشنده باشد و در فاصله سال‌های 1979 تا 2010 تعداد 5.868 مورد مرگ بر اثر آن ثبت شده است. انژیوادم نوعی ورم ناحیه زیر پوست، مشابه ارتیکاریا یا کهیر است.

تنها راه پیشگیری از واکنش آلرژیک خودداری از خوردن سویا و پروتئین‎های سویا است.

نشانه‎ها و علایم خفیف آلرژی سویا شامل بروز کهیر یا خارش درون و اطراف دهان است. در موارد نادر آلرژی سویا می‎تواند باعث ایجاد واکنش آلرژیک مهلک (آنافیلاکسی) ‎شود. اگر فرد یا کودک وی دچار واکنش نسبت به سویا باشد، باید به دکتر مراجعه شود. تست‎های موجود می‏توانند آلرژی نسبت به سویا را مشخص کنند. دچار بودن به آلرژی سویا به معنی اجتناب از محصولات حاوی سویا است که می‎‏تواند کار مشکلی باشد. بسیاری از غذاها مثل فرآورده‎های گوشت قرمز، انواع نان، شکلات و سریال‎های صبحانه حاوی سویا هستند.

آلرژی شیر یکی از شایع‌ترین انواع آلرژی در کودکان به شمار می‌رود

آلرژی شیر یک واکنش غیر نرمال سیستم ایمنی بدن به شیر و فرآورده‌های حاوی شیر است. آلرژی شیر یکی از شایع‌ترین انواع آلرژی در کودکان به شمار می‌رود. شیر گاو به طور معمول باعث ایجاد آلرژی شیر است، اما شیر گوسفند، بز، گاومیش (بوفالو) و دیگر پستانداران نیز می‌تواند سبب ایجاد واکنش آلرژیک شود. واکنش آلرژیک معمولاً کمی پس از خوردن شیر بروز می‌کند. نشانه‌ها و علایم آلرژی شیر طیفی از خفیف تا شدید را شامل بوده و می‌تواند به صورت خس خس سینه، استفراغ، کهیر و مشکلات گوارشی بروز یابد. آلرژی شیر همچنین می‌تواند آنافیلاکسی ایجاد کند که نوعی واکنش شدید بالقوه کشنده محسوب می‌شود. اجتناب از خوردن شیر و فرآورده‌های حاوی شیر خط مقدم درمان برای آلرژی شیر محسوب می‌شود.

زنان بیش از مردان در معرض ابتلاء به آلرژی نیکل قرار دارند. دلیل این موضوع گرایش بیشتر زنان به استفاده از پیرسینگ است. یک مطالعه اخیراً انجام شده پی برده است که به نظر می‎رسد میزان شیوع آلرژی نیکل در زنان چاق بیشتر است.

آلرژی نیکل یک علت شایع درماتیت تماسی آلرژیک است، که در آن یک راش خارش‌دار در جایی که پوست با یک ماده معمولاً بی‌ضرر تماس پیدا می‎کند، ظاهر می‎شود. آلرژی نیکل اغلب با گوشواره‎ها و دیگر جواهرات یا بدلیجات مرتبط است. اما نیکل در بسیاری از وسایل مورد استفاده روزمره مثل سکه‎ها، زیپ‎ها، تلفن‎های هوشمند و قاب عینک وجود دارد. ممکن است تماس مکرر یا طولانی مدت با اقلام دارای نیکل به آلرژی نیکل منجر شود. درمان می‎تواند به کاهش علایم این نوع آلرژی منجر گردد. به هر حال وقتی کسی دچار آلرژی نیکل شود، وی همیشه نسبت به این فلز دچار حساسیت بوده و نیاز به اجتناب از تماس با آن دارد.

دلایل متعددی برای ایجاد خشکی گلو در مردم مطرح است. اغلب این دلایل مواردی کوچکند، اما برخی از اوقات خشکی گلو ممکن نتیجۀ یک اختلال زیربنایی جدی‎تر باشد.

دچار شدن به خشکی گلو به ویژه در طول فصل زمستان شایع است. اما چه چیز سبب خشکی گلو می‎شود و چگونه باید آن را درمان کرد؟ دلایل متعددی برای ایجاد خشکی گلو در مردم مطرح است. اغلب این دلایل مواردی کوچکند، اما برخی از اوقات خشکی گلو ممکن نتیجۀ یک اختلال زیربنایی جدی‎تر باشد. در حدود 30 تا 40 درصد مردم دنیا دچار آلرژی هستند. وقتی کسی دچار آلرژی فصلی باشد، مواد آلرژی‎زای محیط اطراف وی می‎توانند سیستم ایمنی فرد را به واکنش بیش از حد وادارند. اگر کسی با دهان باز به خواب فرو رود، ممکن است با گلوی خشک از خواب بیدار شود. دلیل بروز این وضعیت تنفس از راه دهان در هنگام خواب است.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.