دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چگونه آسم خود را کنترل کنیم؟

آگونیست‌های موسکارینیک, تیوفیلین, کورتیکوستروئیدهای استنشاقی, کورتیکوستروئیدهای خوراکی, نبولایزر

برای تخفیف فوری و کوتاه مدت علایم آسم، چند روش در دسترس وجود دارد

آسم به ویژه در کودکان، مشکل شایعی است. اگرچه آسم علاج ندارد راه‌های مختلفی برای کمک به درمان و مدیریت این بیماری در دسترس است. این می‌تواند به آسان‌تر کردن تنفس و کاهش تأثیر آن بر زندگی و فعالیت‌های روزمره و نیز کاهش علایم و عود بیماری کمک کند. با استفاده از طیفی از ابزارها برای درمان و کنترل آسم، بیماران می‌توانند فعالیت‌های روزانه خود را ادامه دهند و از زندگی با کیفیت بالا لذت ببرند.

علت خس خس سینه در موقع دراز کشیدن چیست؟

 بیماری ریفلاکس معده به مری, GERD, بیماری انسدادی مزمن ریه, COPD

خس خس سینه یک علامت شایع در آسم، آلرژی، بیماری انسدادی مزمن ریه، و آپنه خواب انسدادی است

خس خس سینه وضعیتی است که زمانی بروز می‌کند که شخص از طریق راه‌های هوایی دچار انسداد تنفس می‌کند. برخی افراد متوجه می‌شوند که در زمان دراز کشیدن خس خس سینه آنان بیشتر می‌شود. علت ممکن است آن باشد که دراز کشیدن بر توانایی بالا و پایین رفتن قفسه سینه تأثیر منفی می‌گذارد و تنفس را دشوارتر می‌کند. دراز کشیدن همچنین ممکن است مشکلاتی در زمینه تخلیه مخاط از بینی ایجاد کند که می‌تواند محرک سرفه باشد. خس خس سینه یک علامت شایع در آسم، آلرژی، بیماری انسدادی مزمن ریه، و آپنه خواب انسدادی است.

سرفه تر یا سرفه خیس - آنچه دانستنش نیاز است

سرفه تر، سرفه خیس، عفونت‌ سیستم تنفسی، اختلالات مزمن ریه، بیماری قلبی، سرفه خشک، برونشکتازی، بیماری انسدادی مزمن ریه، نارسایی احتقانی قلب، اکسپکتورانت‌، موکولیتیک‌، دستگاه‌های پاک کننده راه هوایی، قرقره آب‌نمک، آنتی‌بیوتیک

سرفه تر نقطه مقابل سرفه خشک است که در آن مایعی تولید نمی‌شود

سرفه تر (سرفه خیس) یا سرفه مولد نوعی سرفه است که با مایعاتی مثل خلط بروز می‌کند. سرفه تر نقطه مقابل سرفه خشک است که در آن مایعی تولید نمی‌شود. در برخی موارد نوع سرفه شخص به نشان دادن علت آن کمک می‌کند. علت آن است که برخی اختلالات زیربنایی عمدتاً سرفه تر ایجاد می‌کنند حال آنکه مابقی باعث ایجاد سرفه خشک می‌شوند. درمان تا حدودی به علت سرفه تر بستگی دارد. داروهایی مثل موکولیتیک‌ها و اکسپکتورانت‌ها می‌توانند به خارج کردن مخاط از ریه‌ها کمک کنند. آنتی‌بیوتیک‌ها به درمان عفونت‌های باکتریایی کمک می‌کنند در حالی داروهای مخصوص CHF برای درمان علایم نارسایی قلبی ضروری هستند.

رطوبت چگونه بر آسم تأثیر می‌گذارد؟

رطوبت، آسم، بخار آب، راه‌های هوایی،  برونکوکانستریکشن، الیاف C، برونکودیلاتور، شاخص کیفیت هوا، آژانس حفاظت از ‌محیط زیست، EPA

افزایش رطوبت هوا، به ویژه در حرارت بالا، می‌تواند به تحریک برونکواسپاسم و علایم آسم منجر شود

اگرچه هر فرد دچار آسم با محرک‌های مختلفی مواجه است، علایم آسم و رطوبت در مورد بسیاری از مردم نقش یکسان بازی می‌کنند. افزایش رطوبت هوا، به ویژه در حرارت بالا، می‌تواند به تحریک برونکواسپاسم و علایم آسم منجر شود. دیگر وضعیت‌های هوا مثل سرما، و هوای خشک نیز می‌توانند به عود آسم منجر شوند. پایش رطوبت و کیفیت هوا برای پیشگیری از ایجاد علایم مرتبط به رطوبت هوا مفید است. رطوبت اندازه نم و بخار آب موجود در هوا است. بسیاری از مردم دچار آسم متوجه می‌شوند که هوای مرطوب باعث تشدید علایم بیماری آنها می‌شود.

آسم شبانه: علل، علایم، تشخیص، و درمان

پلی‌سومنوگرافی, آلرژیست, پولمونولوژیست, کورتیکوستروئیدهای استنشاقی, بتا آگونیست طولانی اثر, ریفلاکس اسید

آسم اختلالی است که باعث التهاب مداوم راه‌های هوایی می‌شود

آسم یک بیماری ریوی مزمن است که مردم را در تمامی سنین درگیر می‌کند. افراد دچار آسم شبانه علایم آسم را در شب تجربه می‌کنند که می‌تواند باعث اختلال در خواب آنان گردد. برخی آمارها عنوان می‌کنند که در حدود 60 درصد مبتلایان به آسم ادامه‌دار در برخی مواقع دچار علایم شبانه می‌شوند و در حدود 30 تا 70 درصد بیماران مبتلاء به آسم خبر از علایم آسم شبانه دستکم یک بار در ماه می‌دهند. علایم متداول شامل خس خس سینه و تنگی نفس است. اگرچه علت آسم شبانه روشن نیست، ممکن است با تغییرات نوروهورمونی بدن در شب مرتبط باشد.

برادیپنیا (برادی‌پنی) یا کندی غیر نرمال تنفس

برادیپنیا، برادی‌پنی، دیسپنیا، تنفس شاق، تنگی نفس، هروئین، کدئین، هیدروکودون، مورفین ، اکسی‌کودون، بنزودیازپین، باربیتورات‌ها، فنوباربیتال، گاباپنتینوئیدها، الکل، COPD، آپنه خواب، هیپوتیروئیدیسم، سدیم ازاید، آمفیزم، برونشیت مزمن، پنومونی، آسم شدید

دورنما در برادیپنیا به علت آن، درمان مورد استفاده، و میزان پاسخ‌دهی بیمار به درمان وابسته است

برادیپنیا (برادیپنی) کُند بودن غیر نرمال تعداد تنفس است. نرخ نرمال تنفس برای افراد بزرگسال به طور معمول بین 12 تا 20 تنفس در هر دقیقه است. تعداد تنفس کمتر از 12 تنفس در دقیقه یا بیشتر از 25 تنفس در دقیقه در حالت استراحت می‌تواند پیامی در مورد وجود یک مشکل زیربنایی در سلامت باشد. برادیپنیا ممکن است در طول خواب یا در زمان بیداری بروز کند. برادیپنیا با آپنه که توقف یا درنگ کامل تنفسی است یکسان نیست. و تنفس شاق یا تنگی نفس نیز دیسپنیا (دیس‌پنه) نامیده می‎شود.

آنچه باید در مورد آسم با آغاز در بزرگسالی بدانیم

آسم با آغاز در بزرگسالی، آسم، انجمن آمریکایی ریه، آلرژن، بیماری انسدادی مزمن ریه، برونکودیلاتور، البوترول، کورتیکوستروئید، گلوکوم، استئوپوروزیس

بر مبنای اعلام "انجمن آمریکایی ریه" (ALA) از هر 12 فرد بزرگسال 1 نفر دچار آسم است

آسم با آغاز در بزرگسالی آسمی است که در بزرگسالان ایجاد می‌شود. در اغلب موارد، مردم در دوران کودکی دچار آسم می‌شوند اگرچه احتمال ایجاد آسم در هر سنی وجود دارد. بر مبنای اعلام "انجمن آمریکایی ریه" (ALA) از هر 12 فرد بزرگسال 1 نفر دچار آسم است. آسم یک بیماری مزمن ریه است که به مشکلات تنفسی منجر می‌شود. آسم باعث باریک شدن و التهاب راه‌های هوایی شده و میزان تولید مخاط را افزایش می‌دهد. پزشکان در مورد ایجاد آسم در برخی از بزرگسالان مطمئن نیستند اما بعضی عوامل مثل قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی یا تحریک کننده در محیط کار می‌تواند سبب آغاز آسم در بزرگسالان شود.

مقالات دیگر...