دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

نکات کلیدی در خرید ماهی از کیش

یکی از منابع غذایی مهم در ایران و جهان ماهی است. این آبزی انواع مختلفی دارد و در مناطق مختلف بعضی از این انواع را پرورش می‌دهند و به سایر نقاط دنیا صادر می‌کنند. پرورش ماهی در ایران نیز از رایج‌ترین مشاغل است.

جزیره کیش نیز بستری مناسب برای پرورش ماهی است و صنعت ماهیگیری در آن رواج دارد. ماهیان این منطقه به سراسر دنیا ارسال می‌شوند. نه تنها کیش که در تمامی مناطق جنوبی کشور پرورش ماهی و ماهیگیری یکی از راه‌های گذران زندگی بومیان است.

خرید ماهی تازه در کیش یکی از اقداماتی می‌باشد که در صورت سفر تا با تور کیش از شیراز به این محدوده باید آن را تجربه کنید. اما این اقدام شامل نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. ما در این مقاله به بررسی نکات کلیدی خرید ماهی در کیش خواهیم پرداخت.

ماهی در کیش

نکات مهم خرید ماهی از کیش

برخی از انواع ماهی‌هایی که در این جزیره می‌توانید بیابید موارد زیر است:

 • ماهی شهری

 • حلوا

 • سرخو

 • جاش

 • ماهی کافر

 • سه کله

 • شیر

 • هامور

 • راشگو

 • تن

 • سی باس

 • شوریده

 • جت

 • سکن

هر کدام از این ماهی‌ها طرفدارانی دارد و افرادی خواهان آن‌ها هستند. از مزایای خرید ماهی تازه در جزیره کیش این است که ماهی‌های عرضه شده در آن همگی صید روز هستند و کاملا تازه و سالم در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. تازه بودن ماهی از مهم‌ترین نکاتی است که دلیل فروش زیاد آن را توجیه می‌کند.

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات خرید ماهی در کیش توجه به نکات بهداشتی و سلامت ماهی است. برای پیشگیری از مسمومیت غذایی باید توجه داشته باشید که مواد غذایی که تهیه می‌کنید سالم باشند. به همین علت در ادامه برخی نکات را ذکر می‌کنیم که با توجه به آن می‌توانید ماهی سالم و مناسبی را از کیش خریداری کنید.

تشخیص ماهی سالم و تازه

توجه به درخشان بودن ظاهر ماهی و موج‌های رنگی پولک‌های آن از نکاتی است که نشان از تازگی ماهی دارد. در صورتی که روی شکم ماهی لکی مشاهده کردید باید بدانید که به احتمال زیاد ماهی فاسد شده است. از دیگر نشانه‌های تازه بودن ماهی داشتن چشمان درخشان و برجسته می‌باشد.

فریز کردن یا منجمد کردن ماهی دارای شرایط خاصی می‌باشد؛ در غیر این صورت ممکن است ارزش غذایی ماهی از بین برود. به همین علت نیز خرید ماهی تازه همیشه بهتر از ماهی منجمدی است که از جنوب در شهر محل سکونتتان به دست شما می‌رسد.

در نتیجه خرید ماهی در کیش می‌تواند تجربه متفاوتی از طعم و مزه ماهی را برای شما بسازد. با رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر کردیم می‌توانید ماهی مناسبی در کیش خرید کنید و این تجربه را بدست آورید.

دلیل بو ندادن ماهی جنوب

همانطور که می‌دانید ماهی‌ها در آب شور یا آب شیرین می‌توانند پرورش پیدا کنند و نوع ان‌ها از هم متفاوت است. هرچند که تمامی ماهی‌های دریایی را می‌توان بهتر از ماهی‌های پرورشی دانست.

ماهی‌های دریایی به دلیل تغذیه از منابع معدنی داخل دریا دارای برخی خواص مانند ویتامین D، ید و غیره هستند در حالی که ماهی‌های پرورشی این خواص را ندارند.

با توجه به تغذیه ماهی ممکن است اسید آمینه بدن هر نوعی از ماهیان با هم متفاوت باشد. اسید آمینه بیوژن که اصولا در تمامی ماهی‌ها وجود دارد، دلیل بوی ماهی است.

بازار ماهی کیش

خرید ماهی در کیش از بازار ماهی فروشان

در صورتی که بخواهید بهترین ماهی‌های صید روز را در کیش خریداری کنید، مهم است که از چه محلی خریداری می‌کنید و این مسئله برای مسافرانی که با تور کیش از اصفهان یا سایر شهرها به این منطقه سفر می‌کنند یکی از نکات مهم خرید ماهی در کیش است.

معرفی بازار ماهی فروشان کیش

یکی از بازارهای سنتی کیش که در سال 76 تاسیس شد، بازار ماهی فروشان است. این بازار در ابتدا به دلیل روباز بودن و نداشتن سیستم تهویه مناسب و یا شرایط مناسب جهت نگهداری ماهی‌ها دارای مشکلاتی بود که این بازار را وادار به ایجاد تحولات کرد.

ویژگی‌های بازار ماهی کیش

این بازار در سوله‌ای با مساحت 900 مترمربع در منطقه سفین کیش واقع شده است. بازار ماهی فروشان کیش در کنار بندر صیادی قرار دارد. پس از بازسازی این بازار با رعایت کامل استانداردهای بهداشتی ساخته شده و نظافت آن کاملا رعایت می‌شود.

آدرس و ساعت کاری بازار ماهی فروشان کیش

این بازار از ساعت 10 صبح الی 13 و مجددا از ساعت 16 الی 21 فعالیت می‌کند و گردشگران می‌توانند در این ساعات با مراجعه به بازار ماهی فروشان انواع ماهی‌ها را خریداری کنند.

آدرس بازار ماهی فروشان: کیش – شهرک صفین – جنت تجارت خانه جنوب – بازار ماهی کیش

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.