دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

صفر تا ۱۰۰ مراحل ایمپلنت کامل فک بالا

ایمپلنت کامل فک بالا در صورت از بین رفتن دندان های بالایی می تواند زیبایی خیره کننده ای در ظاهر ایجاد کند. شاید شما نیز جز این دسته از افرادی باشید که در پی ایمپلنت دندان فک فوقانی خود هستند. در این صورت، احتمالا در مورد فرآیند این کار سوالاتی برای شما پیش آمده است.

به طور کلی، ایمپلنت کامل فک بالا نسبت به فک پایین، سخت تر تلقی می شود و برخی از مهمترین دلایل آن می توانند؛ زیبایی شناسی، آواشناسی، خط لبخند، مشکل استخوان و سینوس ها و ... باشد. از سوی دیگر، حجم، کیفیت و تراکم استخوان در فک بالا، به دلیل ضعیف تر و نرم بودن این ناحیه، یک مسئله جدی است و ایمپلنت این ناحیه باید با تبحر و دقت خاصی صورت گیرد.

مراحل انجام ایمپلنت کامل فک بالا

ایمپلنت کامل فک بالا با فک پایینی تفاوت چندانی ندارد و در هر دو مورد، یک مسیر مشخص طی می شود. اول اینکه، ایمپلنت دندان دارای دو بخش است: یک "ریشه" تیتانیوم که مستقیماً در استخوان قرار می گیرد و یک "تاج" در بالای ریشه تیتانیوم که با یک پیچ در جای خود نگه داشته می شود.

در ادامه مراحل روتین ایمپلنت کامل فک بالا را توضیح خواهیم داد، اما به خاطر داشته باشید که این فرآیند نیز مانند قیمت ایمپلنت دندان در هر شخص به دلیل نیازهای فردی ممکن است متفاوت باشد.

اگر شما نیز در مورد صفر تا 100 ایمپلنت فک بالا اطلاعاتی به دست آورید، حتما با ما همراه باشید.

- مرحله 1: مشاوره ایمپلنت دندان

همه چیز با یک مشاوره اولیه شروع می شود تا اینکه مشخص شود آیا ایمپلنت فک بالا گزینه مناسبی برای شما است یا خیر. دندانپزشک در ابتدا پس از گرفتن عکس‌ های سه بعدی اشعه ایکس و اسکن دیجیتال فک، حجم استخوان را ارزیابی می کند تا ببیند که آیا کاشت دندان در این ناحیه گزینه مناسبی است یا خیر.

در برخی موارد، برای کاشت دندان، استخوان اضافی لازم است. این کار با استفاده از پیوند استخوان انجام می شود. این یک راه حل خوب برای بیمارانی است که به مرور زمان یا به دلیل عفونت، استخوان از دست داده اند.

پس در اولین مشاوره، دندانپزشک همه عوامل مورد نیاز را قبل از اینکه به شما توصیه کند که آیا ایمپلنت کامل فک بالا، دندان بهترین گزینه است یا خیر، با دقت ارزیابی می کند.

همانطور که متوجه شده اید، زمانی که به جایگزینی دندان یا دندان های از دست رفته فکر می کنید، اطلاعات صحیح بسیار مهم است. به همین دلیل است که مشاوره ایمپلنت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا چقدر است؟

تعیین دقیق قیمت ایمپلنت فک بالا به عوامل متعددی بستگی داشته و دندانپزشک پس از معاینه و بررسی روند کار، هزینه نهایی را اعلام می نماید.

مرحله 2: برنامه درمانی شما در ایمپلنت کامل فک بالا

پس از بررسی و تایید برنامه درمانی، دندانپزشک مربوطه، مسیر را به سمت دندان های جدید و زیبا هموار می سازد. به طور کلی، متخصصین مجرب در این زمینه، از نرم‌افزارهای ویژه اسکن برای تهیه نقشه مجازی از استخوان فک و تعیین موقعیت ایده‌آل برای ایمپلنت دندان استفاده می ‌کنند.

البته این یک مرحله اضافی در برنامه ریزی است که همه دندانپزشکان انجام نمی دهند، اما واقعا ارزش آن را دارد. در واقع، این یک گزینه دیجیتال بسیار دقیق تر نسبت به روش های معمولی کاشت دندان است، به این معنی که ایمپلنت فک بالای شما با دقت بسیار زیادی انجام می شود.

در این مرحله، یک الگوی منحصر به فرد برای کاشت دندان ترسیم شده و به شما این اطمینان داده می شود که نتایج دقیقی دریافت خواهید کرد و همین شما را به سمت مرحله سوم سوق خواهد داد.

مرحله 3: کاشت دندان

اکنون زمان هیجان فرا رسیده و در حال برداشتن بزرگترین گام به سمت دندان یا دندان های زیبای جدید خود هستید، یعنی قرار دادن ایمپلنت. در این مرحله دندانپزشک از راهنمای دقیق جراحی در مرحله 2 استفاده می کند تا با دقت یک "ریشه" دندان تیتانیومی جدید را در دهان قرار دهد.

اکثر بیماران از سرعت و عدم درد کل فرآیند شگفت زده می شوند. به لطف بی حسی موضعی، چیزی احساس نکرده و معمولا این مرحله، از ابتدا تا انتها حدود یک ساعت طول می کشد.

البته طبیعی است که بعد از ایمپلنت فک بالا کمی احساس ناراحتی کنید، که این هم با مصرف مسکن برطرف می شود. خبر خوب این است که اکثر بیماران تحمل این ناراحتی را آسان دانسته و هر درد معمولاً ظرف یک یا دو روز فروکش می‌کند.

لازم به ذکر است که استخوان فک پایین معمولاً متراکم تر بوده و به سرعت بهبود می یابد، برای همین ایمپلنت های فک پایین معمولاً تا سه ماه دیگر برای مرحله بعدی آماده می شوند. اما همانطور که در بالا نیز گفته شد، استخوان فک بالا نرم تر است و این پروسه ممکن است تا شش ماه طول بکشد.

تعداد ایمپلنت برای فک بالا چه تعداد است؟

شما برای برای فک بالا به هشت عدد پروتز نیاز دارید. چنانچه ارتفاع استخوان فک خوبی داشته باشید کاشت دندان به راحتی آغاز شده و صاحب دندان هایی بسیار زیبا و طبیعی خواهید شد.

هزینه ایمپلنت فک بالا چقدر است؟

نمی توان هزینه قطعی و دقیق ایمپلنت فک بالا را تعیین کرد، چرا که هر دندانپزشک با توجه به شرایط و نیازهای فردی بیمار و نیز طبق تخصص و تجربه ای که دارد، هزینه آن را مشخص می نماید. برای مثال، عواملی نظیر قرار دادن ایمپلنت و دشواری کار، تجربه و مهارت دندانپزشک، مدت زمانی که صرف این عمل شده و ... می توانند همگی در هزینه نهایی موثر باشند.

در نهایت، از آنجایی که ایمپلنت دندان یک روش دائمی است، تنها به هزینه آن اکتفا نکرده و قبل از آن، تجربه و تخصص دندانپزشک مورد نظر را نیز ارزیابی نمایید. توجه داشته باشید که اگر متخصص نتواند به درستی کار خود را انجام دهد، ممکن است مشکلات عدیده و جبران ناپذیری از جمله عفونت های شدید دهان و دندان برای شما پیش آید.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com که یک مرکز تخصصی است، یک برنامه درمانی سفارشی برای بیماران طراحی شده و تمامی گزینه های پرداخت با آفرهای ویژه به آنان ارائه می شود.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.