دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

آشنایی با مهرین - اخبار سلامت

اکبر تقی‌نژاد / سردبیر
مهندس فخرالدین حکیمی، سیداحمد سیدی حایری / مسؤولان فنی سایت
فرهنگ راد / ویراستار و مدیر شورای ترجمه
دکتر فرهاد صفری / مشاور علمی
مجید حاذق / مشاور حقوقی
عاطفه حاذق / مشاور حقوقیشورای ترجمه:
- هستی فراست‌فر
- پریسا شعله‌دوست
- فرهنگ راد
- هامیک رادیان
- محمدقاسم رافعی
- نادر اکبری سراوانیمدیر اجرایی: لیلا قدکچیزیر نظر شورای سردبیریایمیل تماس: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


 • توضیح خط مشیء
- وبسایت مهرین - اخبار سلامت با هدف ارائۀ مقالات و اخبار روز پزشکی دنیا به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
- تمامی مـطالب منتشر شده در این وبسایت تولید دست‌اندرکان خود این وبسایت بوده و مهرین – اخبار سلامت تحت هیچ عنوان حتی در حد نقل قول از منابع داخلی و وبسایت‌های دارای فعالیت مشابه در سطح ایران استفاده نمی‌کند.
- محور فعالیت وبسایت مهرین ترجمه است و در این راستا از وبسایت‌های قدر اول انگلیسی زبان و بعضاً نشریات بین‌المللی شناخته شده استفاده می‌شود. ما نیازی نمی‌بینیم تا حاصل کوشش علمی و عرق‌ریزی روح دیگرانی در دیگر اقلیم‌ها را زیر عنوان "تألیف و ترجمه" و "گردآوری" و "تدوین" و غیره به نام خویش منتشر کنیم و به این وسیله قبایی را که برای تن ما دوخته نشده است به نام خود به مردم عرضه نماییم. 
- تقریباً تمامی مقالات منتشر شده در این وبسایت ترجمه از متن‌‌های انگلیسی است، اما کوشش ما بر آن است که در برگردان متن‌ها به فارسی در حد امکان کمتر غلط بنویسیم و در حد توان و بضاعت خویش شاکله و ساختار زبان فارسی را محترم بشماریم.
- آثار قلمی شده از سوی "پزشکی‌نویسان" داخل کشور در صورت عدم انتشار در نشریات دیگر یا فضای مجازی در این وبسایت منتشر می‌‌گردد.
-----------
سخنی از سر ناگزیری:
با کمال تأسف و تقـریباً به صورت یک رویۀ منظم و همه روزه، مطالبی از این وبسایت در برخی از وبسایت‌‌های فارسی زبان بدون نقل منبع و مرجع استفاده می‌شود، تا آنجا که برخی‎‌ها کل مقاله منتشر شده در مهرین را با از قلم انداختن منبع و مرجع به نام خود بازنشر می‌دهند، و دیگرانی نیز دیده می‌شوند که همین "دستکار" را با انجام برخی تغییرات پیش پا افتاده مثل تغییر "است" به "می‌باشد" و "دیروز" به "روز قبل" بی‌هر دغدغه‌ای در باب و بارۀ مسائل اخلاقی و شؤون حرفه‌ای به خورد جماعت بی‌خبر از همه‌ جا می‌دهند. جا دارد تا در این جا گفته آید که در کنار پیگیری این موضوع نادلچسب از راه‌های مرتبط، از جمله مراجع قضایی، خواهش مدیریت وبسایت مهرین - اخبار سلامت این است که مخاطبان ارجمند وبسایت در حد امکان به این موضوع عنایت داشته باشند تا دستکم اجر کوشش همکاران ما کمتر پایمال شود. از بین بردن رویۀ ناسالم رونویسی از دست دیگران و کپی‌‌کاری، مهمی است که از عهدۀ ما خارج است، اما اشراف و آگاهی مخاطبان در مورد این رویه در درازمدت آرزوی سالم‌‌سازی فضای فعالیت فرهنگی را شاید به واقعیت نزدیک کند.

نظرات (1)

سلام.
ممنون میشم به لغت نامه سایت واژه "تشنج" رو هم اضافه کنید.

  پیوست ها
 
تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.