دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

پله‌نوردی بیش از کافئین به تقویت انرژی و انگیزش کمک می‌کند

پس از یک خواب ناخوش شبانه بسیاری از ما برای گرفتن مقداری انرژی به کافئین رو می‌آوریم. در هر حال یک مطالعة جدید عنوان می‌کند که ده دقیقه بالا و پایین رفتن از پله‌ها شاید بهتر از این کار باشد. پژوهشگران دانشگاه جورجیا پی بردند که افراد بزرگسال دچار کمبود خواب که به مدت ده دقیقه با گام‌های منظم از پله‌ها بالا و پایین می‌روند نسبت به افرادی که 50 میلی‌گرم کافئین می‌خورند - معادل یک بطری سودا - انرژی بیشتری می‌گیرند. 

چرا بعضی از مردم به ورزش پاسخ نمی‌دهند؟

فعالیت ورزشی منظم برای پیشگیری از چاقی و عوارض مرتبط به آن موضوعی کلیدی محسوب می‌شود، اما برخی از مردم در مقایسه با دیگران از ورزش نفع بیشتری می‌برند. یک مطالعة جدید شاید به روشن شدن علت این موضوع کمک کند.

تمرینات اروبیک و بهبود شناخت در دوران پیری

تعداد قابل ملاحظه‌ای از مردم در سنین 65 سال به بالا دچار مشکلات خفیف شناختی می‌شوند. تحقیق تازه نشان می‌دهد که تمرینات اروبیک می‌تواند اثرات مفید قابل ملاحظه‌ای برای این گروه از مردم در پی داشته باشد. اختلال خفیف شناختی (MCI) به کاهش خفیف در توانایی‌های ادراکی افراد 65 سال به بالا اشاره دارد. این گروه از مردم ممکن است نزول ملایمی در حافظه یا استدلال را تجربه کنند اما این اختلال به آن اندازه شدید نیست که فعالیت‌های روزمرة زندگی را به شکل قابل ملاحظه‌ای با مشکل روبه‌رو کند.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.