دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

افرادی که کمتر از 5 درصد کالری روزانۀ خود را از طریق خوردن صبحانه تأمین می‎کنند در مقایسه با کسانی که صبحانۀ دارای مقادیر بالای انرژی می‎خورند ممکن است در معرض افزایش ریسکی به میزان دو برابر برای ابتلا به اترواسکلروزیس تحت بالینی باشند

اخبار قلب و عروق
تغییر اندازه و نوع قلم متن

• آنا ساندویو
• ترجمه نادر اکبری

یک مطالعه به رهبری محققان اسپانیایی می‎گوید نخوردن صبحانه خطر "اترواسکلروزیس تحت بالینی" را دو برابر افزایش می‎دهد.
اترواسکلروزیس زمانی بروز می‎کند که توده‎های چربی در کنار کلسترول و دیگر اشکال مواد زائد سلولی در شریان‌ها جمع می‎شوند. این وضعیت باعث کاهش انعطاف‎پذیری شریان می‎شود و به مرور زمان به بیماری شریان کرونری، آنژین یا بیماری شریان پیرامونی و نیز سایر اختلالات منجر می‎گردد.
اترواسکلروزیس تحت بالینی یک شکل پنهان این بیماری است که علایم مستقیم بیماری را نشان نمی‎دهد.
بر مبنای خرد عامه صبحانه مهم‎ترین وعدۀ غذایی روزانه است و نخستین چیدمان یافته‌های مطالعۀ "کشف زودهنگام و پیشرفت اترواسکلروزیس" (PESA) می‎گوید که این وعدۀ غذایی حتی ممکن است اهمیتی فراتر از باور عامه داشته باشد.
نتایج تحقیق اخیر می‎گوید افرادی که کمتر از 5 درصد کالری روزانۀ خود را از طریق خوردن صبحانه تأمین می‎کنند در مقایسه با کسانی که صبحانۀ دارای مقادیر بالای انرژی می‎خورند ممکن است در معرض افزایش ریسکی به میزان دو برابر برای ابتلا به اترواسکلروزیس تحت بالینی باشند.
یک صبحانۀ دارای میزان بالای انرژی شامل یک منبع مناسب پروتئین مثل ماست یا تخم مرغ، غلات کامل و میوه است.
نویسندۀ اول مطالعه جدید دکتر آیرینا اژووا / Irina Uzhova از مرکز ملی تحقیقات قلب و عروق کارلوس سوم در مادرید اسپانیا است و یافته‎های مطالعه در "نشریه کالج کاردیولوژی آمریکا" منتشر شده است.

مطالعۀ الگوهای صبحانه
دکتر اژووا و تیمش سه نوع مصرف صبحانه را در جستجوی یافتن ارتباط میان الگوهای صبحانه و شیوع اترواسکلروزیس تحت بالینی در جمعیت سالم مورد بررسی قرار دادند.
PESA یک مطالعۀ آینده‎نگر است که شامل 4000 نمونه بدن هر گونه سابقۀ بیماری قلبی عروقی است. نمونه‎ها در سنین 40 تا 54 سال بودند.
محققان از تکنیک‎های تصویربرداری استفاده و اطلاعات مربوط به سبک زندگی نمونه‎ها را گردآوری کردند. اطلاعات پیشین تیم تحقیق در مورد وجود پلاک در شریان‎های کاروتید، شریان‎های ایلیوفمورال، آئورت، و شریان‌های کرونری بود.
نمونه‎های مطالعه به مدت 6 سال پیگیری شدند، و داده‎های گردآوری شده با استفاده از مدل‎های رگرسیون چندمتغیره مورد آنالیز قرار گرفت.

صبحانه‎نخورها در معرض خطرند
مطالعه پی برد که 27 درصد نمونه‎ها صبحانۀ دارای مقادیر بالای انرژی یا صبحانه‎ای مصرف می‎کنند که تأمین کنندۀ بیش از 20 درصد کالری روزانۀ توصیه شده است.
اغلب جمعیت نمونه (70 درصد) منظماً صبحانه‎ای کم‎انرژی می‎خوردند، یا صبحانه‎ای که فقط 5 تا 20 درصد کالری مصرفی روزانۀ آنها را تأمین می‎کرد.
در نهایت 3 درصد نمونه‎ها یا مقدار بسیار کمی صبحانه می‎خوردند (که زیر 5 درصد کالری توصیه شدۀ روزانه را تأمین می‎کرد) یا که اصلاً صبحانه نمی‎خوردند.
در کل محققان پی بردند که مردم این گروه آخری بیشتر احتمال داشت که دارای عادات ناسالم تغذیه و سبک زندگی باشند. این عادات رژیم غذایی ضعیف، کشیدن سیگار، و مصرف مکرر مشروب الکلی را شامل می‎شد.
داده‎های تصویربرداری همچنین نشان داد که این گروه از مردم 1.5 بار بیشتر از گروه دارای صبحانۀ با انرژی بالا جراحات اترواسکلروتیک دارند.
همچنین در برخی نواحی عروقی مثل شریان کاروتید و شریان‎های ایلیوفمورال، امکان وجود پلاک‎های اترواسکلروتیک در صبحانه‎نخورها 2.5 بار بیشتر بود.
این گروه همچنین نمرات بالاتری در ریسک فاکتورهای مربوط به بیماری قلبی عروقی داشت. افرادی که از خوردن صبحانه چشم‌پوشی می‎کردند نسبت دور کمر بالاتری داشتند و BMI آنها نیز بالاتر بود و همچنین سطح قند خون ناشتا و چربی‎های خون آنها نیز بیشتر بود.

اهمیت یافته‎ها
نویسندۀ همکار مطالعه دکتر والنتین فوستر / Valentin Fuster می‎گوید، یافته‎ها نشان می‎دهند که صرف‌نظر کردن از خوردن صبحانه "عادت بدی است که مردم می‌توانند به شکل فعال با تغییر آن ریسک بیماری قلبی را کاهش دهند."
این موضوع مشخص شده است که ایجاد تغییرات سبک زندگی می‎تواند ریسک اختلالات کاردیومتابولیک مثل دیابت، چاقی، و هیپوتانسیون را کاهش دهد.
دکتر فوستر اضافه می‎کند، "مطالعۀ PESA سهم غیر قابل محاسبه‎ای در افزایش دانش علمی و سلامت عمومی دارد."
نویسندۀ همکار مطالعه پروفسور خوزه ال. پنالو / Jose L. Peñalvo از دانشکدۀ علوم و سیاست‎گذاری تغذیه در دانشگاه تافتز می‎گوید:
"یافته‎های ما برای متخصصان مراقبت‎های سلامت مهم است و باید به عنوان پیامی ساده در مورد مداخلات بر پایۀ سبک زندگی و راهکارهای بهداشت عمومی و همچنین شکل‎دهی به دستورالعمل‎ها و توصیه‎های مربوط به رژیم غذایی در نظر گرفته شود."
در یک یادداشت تفسیری ضمیمه مطالعه دکتر پراکاش دیدوانیا / Prakash Deedwania، استاد رشتۀ داروسازی در دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو می‎نویسد:
"انتخاب‎های غذایی بد معمولاً در اوایل زندگی شکل می‎گیرد و اگر بدون تغییر باقی بماند، می‎تواند در ادامۀ زندگی به بیماری قلبی عروقی بالینی منجر شود."
وی توضیح می‎دهد، "عوارض جانبی نخوردن صبحانه در اوایل کودکی ممکن است به شکل چاقی دوران کودکی دیده شود، اگرچه صبحانه‎نخورها عموماً در تلاش برای کاهش وزن هستند، آنها اغلب در ادامۀ روز غذاهای ناسالم بیشتری می‎خورند."
دکتر دیدوانیا جمع‎بندی می‎کند، "چشم‌پوشی از صبحانه می‎تواند باعث ایجاد عدم توازن هورمونی و دگرگونی ریتم شبانه‎روزی شود. صبحانه مهم‎ترین وعده غذای روزانه است و در پرتو شواهد این مطالعه این موضوع به طور کامل اثبات شده است."

Source:
Atherosclerosis: Skipping breakfast may double risk
By Ana Sandoiu
Published: Tue 3 October 2017

 

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

ارتباط میان کمبود آهن و کاهش شنوایی

ارتباط میان آنمی کمبود آهن و کاهش شنوایی در یک مطالعه که اخیراً در JAMA اُتالارینگولوژی – جراحی سر و گردن - منتشر شده، مورد بررسی قرار گرفته است. آیا این اختلال رایج خونی بر توانایی شنوایی ما مؤثر است

استرس چگونه بر میزان کلسترول تأثیر می‌گذارد؟‎

تأثیر استرس بر میزان کلسترول روشن نیست. یکی از مشکلات مرتبط به این مورد این است که استرس واژه‎ای مبهم و اندازه‎گیری آن دشوار است. در هر حال مطالعات بسیاری در مورد اثرات استرس بر سلامت کلی قلب صورت گرف