دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

افزایش میزان بیلی‎روبین: علایم و آزمایش‎ها

بیلی‌روبین، خون، هپاتیت، یرقان،  گلبول‌های قرمز خون (RBCs)، آلبومین، التهاب یا سرطان کیسة صفرا که صفرا (زرداب)، پانکراتیت، نوردرمانی، نور فلورسنت، یرقان نوزادی

افزایش شدید بیلی‎روبین می‎تواند در بزرگسالان رخ دهد اما این اختلال بیشتر در نوزادان رایج است. علت این است که کودکان باکتری کمتری در رودة خود دارند و بنابراین امکان درهم شکستن و تجزیة بیلی‎روبین در آنان کمتر است.

بیلی‎روبین نتیجة درهم‎شکستن و تجزیة گلبول‎های قرمز خون در بدن است. کبد به ترشح آن کمک می‎کند. میزان بیلی‎روبین خون می‎تواند نشان دهندة سلامت کبد باشد. افزایش زیاد بیلی‎روبین در خون می‎تواند به یرقان منجر شود. این اختلال به علت زرد شدن پوست و چشم به سادگی قابل تشخیص است. افزایش شدید بیلی‎روبین می‎تواند در بزرگسالان رخ دهد اما این اختلال بیشتر در نوزادان رایج است. علت این است که کودکان باکتری کمتری در رودة خود دارند و بنابراین امکان درهم شکستن و تجزیة بیلی‎روبین در آنان کمتر است. هر فردی که رنگ پوست یا چشمش رو به زردی می‌رود باید به دکتر مراجعه کند. این وضعیت می‌تواند نشانه‌ای از وجود یک اختلال جدی در بدن باشد.

آزمایش بویایی برای تشخیص آلزایمر

تشخیص بیماری آلزایمر برای پزشکان که در کشف این بیماری به ترکیبی از معاینات فیزیکی و روانی متکی هستند یک چالش باقی مانده است. در یک مطالعة جدید، محققان تشریح می‌کنند که چگونه یک تست بویایی می‌تواند دقت تشخیص آلزایمر را افزایش دهد.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.