دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

طب سوزنی در کاهش درد پریود مؤثر است

یافته‌های یک مطالعۀ جدید نشان داده است که شدت و مدت درد پریود را می‎توان با استفاده از طب سوزنی به روش دستی تا پنجاه درصد کاهش داد. درد پریود یا دیسمنوره، وضعیتی است که بر مبنای گزارش منتشر شده در نشریه "روزآمدهای باروری انسان" تا 95 درصد زنان دارای عادت ماهانه دچارش می‎شوند. دیسمنوره به دو نوع تقسیم می‎شود: دیسمنوره اولیه، که در آن هیچ اختلال شناخته شده‌ای در مورد سلامت انسان بر اثر گرفتگی‎های دردناک بروز نمی‌کند، و ثانویه، که در آن درد بر اثر یک اختلال تشخیص داده شده مثل اندومتریوز و فیبروئید رحم رخ می‎دهد.

چرا طب سوزنی کارآیی دارد

طب سوزنی از دوران‌های قدیم برای درمان انواع درد مورد استفاده قرار گرفته است. با وجود این بسیاری این روش را نوعی دارونما تلقی و رد می‎کنند، و بر این موضوع اصرار دارند که طب سوزنی یک روش علمی نیست. اما تحقیق جدید به توضیحی علمی برای علت کارآیی طب سوزنی نزدیک‎تر می‎شود. طب سوزنی اغلب برای تسکین انواع درد، از کمردرد گرفته تا آرتروز (استئوارتریت) و میگرن مورد استفاده قرار می‎گیرد.

نوردرمانی برای درمان درماتوزها در افراد پیر

بر اساس اطلاعات منتشر شده در بیست و سومین کنگرۀ پوست و امراض دستگاه تناسلی (EADV) آکادمی اروپا در هلند، نوردرمانی یک روش مؤثر و ایمن کوتاه مدت برای درمان طیف گسترده‌ای از درماتوزها در افراد مسن است.

فواید طب سوزنی در درمان بیماری زوال عقل

یک مطالعة جدید چنین درمی‌یابد: به نظر می‌رسد طب سوزنی در ترکیب با درمان‌های دیگر یا به عنوان درمان مستقل برای اختلال شناختی خفیف که پیش‌قراول زوال عقل است، مؤثر است. مرور شواهد منتشر و عرضه شده در «طب سوزنی در پزشکی» / Acupuncture in Medicine کاربرد بالینی ایمن و مؤثر طب سوزنی را برای وضعیت پیش از زوال عقل وعده می‌دهد. در هر حال نویسندگان در مورد نیاز به مطالعات طراحی شدة دقیق‌تر و بیشتر هشدار می‌دهند.

یوگا به اندازه ورزش‎درمانی برای کمردرد مفید است

درمان‌های مرسوم برای کمر درد مزمن اغلب نامؤثرند. تحقیق جدید نشان می‎دهد که یوگا می‎تواند جایگزین مناسبی برای درمان این بیماری باشد. گزینه‎های درمانی کمردرد شامل تمرینات کششی عضلات، برگزاری جلسات ورزش‎درمانی، و استفاده از داروهای ضد درد است. وقتی این درمان‎ها فایده نکنند جراحی تنها گزینۀ پیش رو است.

طب سوزنی برای درد مزمن در کودکان ایمن و مؤثر است

درمان کودکان دچار درد مزمن چالش‌انگیز است؛ شواهد اندکی در مورد تأثیر درمان‌های با تسکین‌ درد در این گروه جمعیتی وجود دارد. اما بر مبنای مطالعه‌ای جدید، طب سوزنی ممکن است یک راهکار درمانی مؤثر و ایمن باشد.

نوردرمانی و تقویت میل جنسی در مردان

نتایج یک مطالعة کوچک خبرهای مثبتی برای مردان دچار کمبود اشتیاق جنسی دارد. محققان عنوان می‌کنند که نوردرمانی – قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی سفید که اغلب برای درمان اختلال خُلقی فصلی به کار می‌رود – همچنین می‌تواند شهوت جنسی را در مردان تقویت کند.

مقالات دیگر...