plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها
Image

التهاب می‌تواند موجب عود افسردگی شود

اخبار
تغییر اندازه و نوع قلم متن

ترجمه هامیک رادیان

بر مبنای مقاله‌‏ای که اخیراً از سوی محققان دانشگاه رایس و دانشگاه ایالتی اوهایو منتشر شد التهاب مزمن در جریان خون می‏‌‏تواند نقش بادبزن برای شعله‌‏های آتش افسردگی را بازی کند، بسیار شبیه ریختن بنزین روی آتش.
جمله "التهاب: افسردگی شعله‏‌ها را باد می‌‏زند و بر روی حرارت جشن می‏‌گیرد" در یکی از چاپ‌‏های اخیر نشریه روانپزشکی آمریکا ظاهر شد. مطالعه 200 مقاله موجود در مورد افسردگی و التهاب را مرور کرده بود. کریستوفر فاگوندز، استادیار روان‏شناسی و نویسنده همکار مطالعه گفت: "در حوزه سلامت روان در رایس ما روی چهارراه سلامت رفتار، روان شناسی و دارو بسیار تمرکز کرده‌‏ایم. چیزی که ما به طور مشخص بدان علاقمندیم این است که چگونه استرس به سیستم ایمنی آسیب می‌‏زند، که به نوبه خود بر سلامت روانی و فرجام بیماری‌‏ها، یعنی موضوع تمرکز این مقاله، تأثیر می‌‏گذارد،."
نویسندگان مقاله دریافتند که گذشته از مرتبط بودن به تعداد پرشماری از مسایل سلامت جسمانی، شامل سرطان و دیابت، التهاب سیستمیک با مسایل سلامت روانی نظیر افسردگی مرتبط است. در میان بیماران رنجور از افسردگی بالینی، تراکم دو شاخص التهابی، CRP و IL-6 در حد 50% آشکار شد.
فاگوندز می‌‏گوید، التهاب مزمن در اشخاصی که تجربه استرس در زندگی، شامل وضعیت پایین‌‏تر اقتصادی – اجتماعی را دارند یا آنانی که در کودکی مورد سوءاستفاده یا بی‌‏اعتنایی قرار گرفته‌‏اند بسیار عمومی است.
دیگر فاکتورهای مرتبط رژیم غذایی پرچربی روزانه و شاخص توده بدن بالا است.
فاگوندز می‌‏گوید: "مطالعه پیشین نشان می‌‏دهد افرادی که مشکلات اقتصادی – اجتماعی دارند یا مشکلاتی در دوران اولیه زندگی خود داشته‌اند در ریسک بالاتری برای مشکلات روانی قرار دارند زیرا این موارد زندگی آنها را تحت استرس قرار می‌‏دهد. در نتیجه آنها اغلب میزان بروز بالاتری از التهاب مزمن را تجربه می‏‌کنند، که ما آن را به افسردگی مرتبط کرده‏ایم."
او گفت که برای نوع بشر داشتن یک پاسخ التهابی -- نظیر سرخ شدن – در سطحی از بدن که جراحت برداشته، نرمال است.
"این سیستم ایمنی بدن شماست که برای کشتن پاتوژن در حال کار است، که چیز خوبی است. در هر حال بسیاری از افراد التهاب سیستمیک مداوم بروز می‌‏دهند، که ما داریم درمی‌‏یابیم که ریشه تمامی بیماری‌‏های روانی و جسمانی است. استرس هم اندازه رژیم غذایی فقیر و رفتارهای نابهنجار سلامت، التهاب را بالا می‏برد."
فاگوندز می‏‌نویسد که یک سیستم حمایتی قوی اولیه در زندگی در کمک به آموزش افراد برای کنار آمدن با استرس در دوران بعدی زندگی نقش کلیدی دارد.
فاگوندز امیدوار است مطالعه خطرات التهاب جسمی و گام‌‏هایی را که می‏‌توان برای غلبه بر این مشکل سلامت برداشت روشن کند.
او در حال آغاز یک مطالعه 7/3 میلیون دلاری در مورد داغدار‏شدگی است تا بررسی کند چگونه التهاب بر افسردگی و بیماری در میان آنان که اخیراً همسر خود را از دست داده‏‌اند، تأثیر می‏‌کند به این امید که راه‏های بهتری برای درمان بزرگسالان پیرتر که داغدار شده‌‏اند پیدا کند.
او می‌‏گوید: "ما هنوز چیزهای زیادی برای آموختن در مورد چگونگی تأثیر التهاب بر افسردگی پیش رو داریم، اما ما در حال پیشرفت هستیم. ما امیدواریم یک روز این کار ما را به درمان‌‏های تازه که بخشی از مراقبت روان پزشکی استاندارد است هدایت خواهد کرد."

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.

 

آگهی‌ها

مینی هایفو

مینی هایفو

دستگاه جوان‌سازی و لیفتینگ پوست کلاژن پوست و الیاف انعطاف‌پذیر عمقی و افزایش رطوبت پوست باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوست می‌شود.
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
سرنگ انسولین BD

سرنگ انسولین BD

تزریق ساده‌تر و بدون درد انسولین در بیماران مبتلاء به دیابت
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

از بین بردنده شیارهای ریز، جای زخم، جوش و بهبود وضعیت کلی پوست
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
محلول ضدعفونی

محلول ضدعفونی

برای ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل پزشكی مانند دستگاه‌های اندوسكُپی، برونكوسكُپی و لوازم جراحی و پانسمان و همچنین اتاق‌های عمل و زایمان، بخش‌های مختلف سوانح سوختگی، و تزریقات، بخش‌های مراقبت ویژه و همچنین کف راهروها و سطوح فیزیكی بیمارستان‌ها، ضد عفونی دست و...
خرید بی‌واسطه از وارد کننده