دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اخبار سردرد / میگرن
تغییر اندازه و نوع قلم متن

ترجمة دکتر رویا وکیلی

دو چشم‌پزشک اهل شهر کنزاس ایالات متحد آمریکا، درمانی مؤثر و ارزان برای میگرن گزارش داده‌اند؛ قطرة چشمی بتا بلاکر که معمولاً برای درمان گلوکوم استفاده می‌شده است.
در جریان این پژوهش، کارل وی میگلیاتزو و جان سی هاگان با 7 بیمار خانم کار کردند که با بروز اولین علایم میگرن از قطرة چشمی استفاده کردند. این بیماران، درمان را در طول چند سال ادامه دادند و گزارش اینان از این روش درمان، برطرف شدن کامل سردرد با عوارضی مختصر بود.
این پژوهشگران بر این نکته تأکید دارند که استفاده از بتا بلاکرهای خوراکی به طور معمول برای درمان میگرن‌های مزمن مورد استفاده قرار گرفته است؛ با وجود این، داروهای مزبور نمی‌توانند از بروز حملة حاد میگرن جلوگیری کنند. این پزشکان بر این باوراند که قطره‌های چشمی وارد فضای بینی شده و به سرعت از آن طریق وارد گردش خون می‌شوند، بنابراین می‌توانند در حملة حاد مورد استفاده قرار گیرند. این نکته که جذب دارو از طریق چشم به مراتب سریع‌تر از دستگاه گوارش است می‌تواند توضیح دهندة این نظریه باشد.
بسان سایر درمان‌های دارویی، قطره‌های چشمی برای تمام بیماران مناسب نیستند. منع مصرف این قطره‌ها در افرادی است که دچار آسم یا سایر بیماری‌های ریوی و یا برخی مشکلات چشمی هستند. همچنین این قطره‌ها تنها باید با نظارت پزشکی که با این داروها آشنایی دارد، استفاده شوند.
مطالعه‌ای با تنها هفت نمونه بسیار کوچک است ولی در صورت تأیید نتایج، می‌تواند نقطه عطفی در درمان میگرن باشد؛ زیرا این قطره‌ها هم ارزان و هم در دسترس بیماران در سرتاسر دنیا هستند./

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

آیا در مورد ریسک‌های گوارشی آسپیرین مبالغه شده است؟

عود آسم با تزریق آنتی‎بادی کاهش یافت

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.