دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

برای استفاده از حشیش در درد و PTSD شواهد باکیفیت وجود ندارد

شواهد علمی با کیفیت بالا برای حمایت از کاربرد حشیش به عنوان درمانی ایمن و مؤثر برای درد مزمن یا اختلال استرس پس از ضربه وجود ندارد. آنچه در بالا آمد جمع‎بندی دو مرور سیستماتیک است که توسط "دپارتمان مشکلات کهنه سربازان ایالات متحد آمریکا" انجام و "در سالنامۀ پزشکی داخلی" منتشر شده است. مصرف حشیش (ماری‎جوانا) یا کانابایس برای مقاصد پزشکی – مثل مورد مدیریت درد مزمن و اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) – در حال مقبولیت یافتن در ایالات متحد آمریکا است. اکنون اکثر ایالات آمریکا مصرف حشیش را در برخی اشکال قانونی کرده‎اند. از این میان، هشت ایالت و بخش کلمبیا آن را برای مصارف پزشکی و نیز تفننی قانونی ساخته‏‌اند.

مکمل ویتامین D و خواب خوب شبانه به مدیریت درد کمک می‎کند

در پی مروری بر مطالعات منتشر شده در مورد ارتباط میان ویتامینخواب، و درد، محققان می‎گویند که مکمل ویتامین D، در کنار خواب خوب، می‎تواند راه مؤثری برای مدیریت درد در برخی بیماری‎ها مثل ارتریت، درد مزمن کمر، فیبرومیالژی، و گرفتگی عضلات در قاعدگی باشد.

ارتباط استفادة درازمدت از داروهای ضد درد و از دست دادن شنوایی در زنان

به نظر می‌رسد خطر از دست دادن شنوایی در زنانی که به مدت 6 سال یا بیشتر از داروهای استامینوفن یا داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی نظیر ایبوپروفن استفاده می‌کنند در مقایسه با زنان همسن و سال آنها که به مدت 1 سال یا کمتر از این داروها استفاده می‌کنند بیشتر است.

کمردرد خطر مشکلات روانی را افزایش می‌دهد

یک مطالعه، شامل حدود 200000 نمونه، چنین درمی‌یابد که افراد دچار درد در ناحیة کمر احتمال بیشتری دارد که طیفی از مشکلات سلامت روانی را تجربه کنند. آگاهی در مورد وجود چنین ارتباطی می‌تواند به ایجاد برنامه‌های درمانی موفق‌تر برای هر دو وضعیت کمک کند. کمردرد یکی از علل پیشتاز ایجاد ناتوانی در سطح جهان است. در واقع، کمردرد در سطح جهان بیش از هر عارضة دیگری ایجاد ناتوانی می‌کند.

محرومیت از خواب باعث ناکارآیی داروهای ضد درد می‎شود

تحقیق جدید از ارتباط غیر منتظره میان محرومیت از خواب و حساسیت به درد پرده برمی‎دارد. یافته‎های مطالعه ممکن است پیامدهای مهمی برای درمان‎های مدیریت درد در پی داشته باشد. مطالعۀ اخیر NIH تخمین می‎زند که بیش از 25 میلیون آمریکا با درد مزمن به زندگی خود ادامه می‎دهند، و تقریباً 40 میلیون آمریکایی بزرگسال در سه ماهۀ اخیر تجربۀ درد شدید را داشته‎اند. هر دردی که بیش از 12 هفته ادامه داشته باشد درد مزمن تلقی می‎شود. درد مزمن می‎تواند نتیجۀ جراحت، بیماری پنهان یا پیامد علل ناشناخته باشد.

انواع درد حسگرهای ویژة خود را دارند

درد، یا توانایی بدن برای احساس رنج به خاطر بقاء نوع انسان مفید است زیرا به انسان می‌گوید که از وضعیت‌های مُضر اجتناب کند. تا به امروز باور بر این بوده که حسگرهای درد در ما به طور مساوی به تمامی انواع درد پاسخ می‌دهند اما تحقیق جدید عنوان می‌کند که نورون‌های حس درد در ما برای انواع خاص حس‌ها تخصصی شده‌اند.

دستورالعمل بالینی جدید برای درمان کمردرد منتشر شد

کمردرد میلیون‌ها نفر را در جهان آزار می‌دهد و اختلالی است که یکی از شایع‌ترین دلایل از دست رفتن ساعات کاری برای مردم محسوب می‌شود. دستورالعمل جدید "کالج آمریکایی پزشکان" روش‌های غیر تهاجمی را برای درمان کمردرد غیر رادیکولر توصیه می‌کند.