plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها
Image

مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی در زمان سرماخوردگی خطر حمله قلبی را افزایش می‎دهد

اخبار
تغییر اندازه و نوع قلم متن


• هانر وایتمن

• ترجمة هامیک رادیان

مصرف ایبوپروفن یا دیگر داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی در طول سرماخوردگی ممکن است بی‎ضرر به نظر برسد، اما تحقیق جدید نظر دیگری دارد. این کار می‎تواند باعث افزایش خطر حملة قلبی شود.
نویسنده همکار مطالعه دکتر چنگ – چونگ فنگ / Cheng-Chung Fang از بیمارستان دانشگاهی ملی تایوان و همکارانش اخیراً یافته‎های خود را در نشریة بیماری‎های عفونی / The Journal of Infectious Diseases منتشر کرده‎اند.
داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی (NSAIDs) داروهایی هستند که با کاهش التهاب به تسکین درد کمک می‎کنند.
ایبوپروفن و آسپیرین دو نمونة رایج این داروها هستند که افراد برای کمک به تسکین برخی علایم سرماخوردگی، آنفولانزا و دیگر عفونت‎های حاد دستگاه تنفسی (ARIs) نظیر تب و سردرد استفاده می‎کنند.
بر مبنای نظر دکتر فنگ و همکارانش، تحقیقات پیشین وجود ارتباطی را میان داروهای مزبور، عفونت حاد دستگاه تنفسی و افزایش خطر حملة قلبی نشان داده‎اند.
در هر حال، تیم تحقیق می‎نویسد هیچ تحقیقی در مورد ارزیابی این موضوع که آیا مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی در طول ابتلاء به عفونت‎های حاد تنفسی با افزایش خطر حمله قلبی مرتبط است، وجود ندارد.

خطر حملة قلبی در صورت مصرف NSAID در طول ARI، 7.2 بار بیشتر می‎شود
برای تحقیق خود محققان داده‎های برگرفته از "برنامة ملی بیمة سلامت تایوان" را برای بررسی 9793 بیمار که در فاصلة 2007 تا 2011 بر اصر حمله قلبی بستری شده بودند، مورد استفاده قرار دادند.
محققان ریسک حملة قلبی در میان بیماران را در چهار سناریوی مختلف ارزیابی کردند: در خلال عفونت تنفسی حاد، در طول مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی، و در شرایط عدم تماس با هر یک از دو مورد مزبور.
در مقایسه با عدم وجود ARI یا مصرف NSAID، مصرف این داروها به تنهایی با افزایش ریسکی به میزان 1.5 بار با حمله قلبی مرتبط بود، در حالی که عفونت تنفسی حاد به تنهایی ریسک مزبور را تا 2.7 بار افزایش می‎داد.
خطر حملة قلبی هنگامی به بالاترین حد خود می‎رسید که بیمار در طول ابتلاء به ARI اقدام به مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی می‎کرد، که در این حالت ریسک مورد اشاره 3.4 بار افزایش می‎یافت. هنگامی که NSAIDs در هنگام بستری بودن بیمار به علت ابتلاء به عفونت تنفسی حاد از راه وریدی تجویز می‎شد، ریسک حمله قلبی تا 7.2 بار افزایش می‎یافت.
این یافته‎ها صرفاً مشاهده‎ای هستند بنابراین نمی‎توانند اثبات کنند که مصرف NSAID در طول عفونت حاد تنفسی به طور مستقیم باعث افزایش خطر حملة قلبی می‎شود.
در هر حال، محققان توصیه می‎کنند که پزشکان در هنگام تجویز داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی برای تسکین علایم ARI احتیاط به خرج دهند.
دکتر فنگ می‎گوید: "دکترها باید بدانند که استفاده از داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی در طول عفونت تنفسی حاد می‎تواند باعث افزایش خطر حملة قلبی شود."
دکتر فنگ اضافه می‎کند که برای کاهش درد با استفاده از داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی گزینه‌های دیگر (نظیر استامینوفن) می‎تواند در طول ابتلاء بیمار به عفونت تنفسی حاد جایگزین ایمن‎تری باشد.
تیم تحقیق توصیه می‎کند که مطالعات آینده تحقیق کنند که آیا داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی ایمن‎ترین داروها در طول ARI هستند. این تحقیقات همچنین باید ارزیابی کنند که چگونه شدت ARI بر خطر حملة قلبی با استفاده از داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی تأثیر می‎گذارد و آیا برخی بیماران نسبت به افزایش ریسک حمله قلبی آسیب‎پذیرتر از دیگران هستند./

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.

 

آگهی‌ها

مینی هایفو

مینی هایفو

دستگاه جوان‌سازی و لیفتینگ پوست کلاژن پوست و الیاف انعطاف‌پذیر عمقی و افزایش رطوبت پوست باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوست می‌شود.
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
سرنگ انسولین BD

سرنگ انسولین BD

تزریق ساده‌تر و بدون درد انسولین در بیماران مبتلاء به دیابت
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

از بین بردنده شیارهای ریز، جای زخم، جوش و بهبود وضعیت کلی پوست
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
محلول ضدعفونی

محلول ضدعفونی

برای ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل پزشكی مانند دستگاه‌های اندوسكُپی، برونكوسكُپی و لوازم جراحی و پانسمان و همچنین اتاق‌های عمل و زایمان، بخش‌های مختلف سوانح سوختگی، و تزریقات، بخش‌های مراقبت ویژه و همچنین کف راهروها و سطوح فیزیكی بیمارستان‌ها، ضد عفونی دست و...
خرید بی‌واسطه از وارد کننده