دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اخبار تغذیه / رژیم غذایی
تغییر اندازه و نوع قلم متن

• دکتر کاترین پادوک
• ترجمة هامیک رادیان

تحقیق تازه نشان می‌دهد که مصرف مقدار زیاد چهار نوع اصلی چربی‌های اشباع شده – نظیر چربی‌های موجود در کره، گوشت خوک، گوشت قرمز و روغن پالم – می‌تواند خطر ابتلاء به بیماری قلبی را افزایش دهد. در هر حال، جایگزینی فقط 1 درصد از این چربی‌ها با انواع سالم‌تر چربی نظیر آجیل‌ها، غلات سبوس‌دار و پروتئین‌های گیاهی چنین می‌نماید که ریسک مزبور را تا 8 درصد کاهش می‌دهد.
مطالعه به رهبری دانشکدة بهداشت عمومی تی. اچ. چن، دانشگاه هاروارد در BMJ منتشر می‌شود. نویسندة ارشد کی سان / Qi Sun، استادیار دپارتمان دانشکدة تغذیه می‌گوید که یافته‌ها "قویاً با آنچه دستورالعمل رژیم غذایی USDA (دپارتمان کشاورزی ایالات متحد امریکا) توصیه می‌کند همخوانی دارد.
سان می‌نویسد، دستورالعمل‌های فعلی به مردم توصیه می‌کنند که مصرف چربی‌های اشباع شده را به یک‌دهم مجموع کالری‌های مصرفی برسانند، و یک رژیم غذایی سالم شامل مصرف میوه‌ها، سبزیجات، غلات سبوس‌دار، آجیل، حبوبات، ماهی و مواد غذایی کم‌چربی را دنیال کنند و روغن‌های پخت و پز گیاهی غنی از چربی‌های چند حلقه‌ای اشباع نشده و تک‌حلقه‌ای اشباع نشده را به کار ببرند.
سان و همکارانش می‌نویسند در حالی که شواهد علمی در مورد تأثیر اسیدهای چرب در فرد بر چربی‌های خون وجود دارد، ما دانش اندکی در مورد ارتباط میان مصرف اسیدهای چرب توسط فرد و خطر ابتلاء به بیماری کرونری قلب در اختیار داریم.
تحقیقات نشان می‌دهند که بیماری کرونری قلب وقتی اوج می‌گیرد که برخی عوامل به جدار شریان‌ها که خون غنی از اکسیژن را به عضلات قلب می‌رسانند، آسیب می‌رسانند.
این عوامل شامل مصرف دخانیات، کلسترول بالا و برخی چربی‌های خون، فشار خون بالا و قند خون بالا است.
رسوب چربی که پلاک نامیده می‌شود در محل آسیب‌دیدگی انباشته می‌گردد. این روند می‌تواند در کودکی شکل گیرد. همچنان که پلاک‌ها ساخته می‌شوند می‌توانند سخت‌تر شوند. پلاک‌های سخت جریان خون را محدود می‌کنند و می‌توانند منجر به آنژین (درد یا ناراحتی قفسة سینه) شوند.
پلاک‌های شکسته یا پاره شده به ایجاد لخته‌های خونی منجر می‌شوند که شریان‌ها را باریک‌تر و آنژین را شدیدتر می‌کنند. اگر یک لختة خونی به اندازة کافی بزرگ باشد، می‌تواند به طور کامل یا تقریباً کامل شریان خونی را مسدود کند که این سبب حملة قلبی می‌شود.

یافته‌ها رد می‌کنند که "کره پشتگرمی است"
برای مطالعة خود، محققان داده‌های نزدیک به 116000 نفر از افراد حاضر در دو مطالعة بزرگ کوهورت در فاصلة سال‌های 1986 تا 2010 را گردآوری و آنالیز کردند:‌ مطالعة پیگیری کارکنان بهداشت حرفه‌ای (شامل حدود 43000 مرد) و مطالعة بهداشت پرستاری (بیش از 73000 زن).
داده‌ها از طریق پرسشنامه‌هایی در مورد رژیم غذایی که نمونه‌ها هر 4 سال یک بار پر می‌کردند گردآوری شد.
محققان دریافتند که هر 5 درصد مصرف بیشتر اسیدهای چرب اشباع شدة زنجیرة دراز – نظیر آنچه در پنیر، شیر کامل، گوشت خوک، گوشت گاو، گوشت و شکلات وجود دارد – در طول دورة متجاوز از 28-24 سال پیگیری با 25 درصد افزایش ریسک بیماری کرونری قلب مرتبط بوده است.
آنالیز بیشتر نشان داد که فقط جایگزینی 1 درصد مصرف روزانة چهار اسید چرب اشباع شده – اسید لوریک، اسید میریستیک، اسید پالمیتیک و اسید استریک – با مقدار مساوی کالری به دست آمده از چربی‌های اشباع نشدة تک‌حلقه‌ای، اسیدهای اشباع نشدة چند حلقه‌ای، کربوهیدرات‌های غلات سبوس‌دار یا پروتئین‌های گیاهی، می‌تواند ریسک مزبور را بین 4 تا 8 درصد کاهش دهد.
بیشترین کاهش ریسک مربوط به جایگزینی اسید پالمیتیک بود که در روغن پالم، چربی‌های لبنی و گوشت وجود دارد.
یکی از محققان، فرانک هیو / Frank Hu، پروفسور رشتة تغذیه و اپیدمیولوژی می‌گوید که یافته‌های مطالعه ضرب‌المثل "کره پشتگرمی است" را رد می‌کند.
او می‌گوید جدا کردن اسیدهای چرب اشباع شدة مختلف در توصیه‌های رژیم غذایی نشدنی است، چرا که این چربی‌ها همه از منابع غذایی یکسانی می‌آیند – برای مثال غذاهای روزانه، گوشت قرمز، کره، گوشت خوک و روغن پالم.
او اضافه می‌کند: "در عوض راه سالم‌تر این است که این اسیدهای چرب را با چربی‌های اشباع نشدة روغن‌های گیاهی، آجیل‌ها، دانه‌های خوراکی، و غذاهای دریایی همچنین کربوهیدرات‌های با کیفیت بالا جایگزین کنیم."
نویسندة همکار مطالعه، والتر ویلت / Walter Willett از دانشکدة بهداشت عمومی تی. اچ چن می‌گوید: "جایگزینی منابع چربی‌های اشباع شده در رژیم غذایی ما با چربی‌های اشباع نشده یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کاهش ریسک بیماری قلبی است."/

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

آمفتامین قلب را سریع‌تر پیر می‌کند

سوءمصرف آمفتامین در سطح جهان در حال افزایش است. در حالی که عوارض جانبی شایع این داروی مخدر شامل افزایش ضربان قلب، سردرد، درد معده و تغییرات خُلقی است، دانش اندکی در مورد اثرات آن بر قلب وجود دارد. اکن

استرس چگونه بر میزان کلسترول تأثیر می‌گذارد؟‎

تأثیر استرس بر میزان کلسترول روشن نیست. یکی از مشکلات مرتبط به این مورد این است که استرس واژه‎ای مبهم و اندازه‎گیری آن دشوار است. در هر حال مطالعات بسیاری در مورد اثرات استرس بر سلامت کلی قلب صورت گرف