دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اخبار تغذیه / رژیم غذایی
تغییر اندازه و نوع قلم متن

• هانر وایتمن
• ترجمۀ هامیک رادیان

آمارها نشان می‎دهند که تقریباً 80 درصد زنان خانه‏‌دار در ایالات متحد آمریکا چای مصرف می‎کنند. اما آیا می‎دانید که این نوشیدنی محبوب پس از گذر از میان لب‎های ما چه می‎کند؟ تحقیق تازه تا حدودی روشن می‎سازد که چای چگونه بر بیان ژن تأثیر می‎گذارد.
رهبر مطالعه ورونیکا ایک / Weronica Ek، از دانشگاه اُبسالا در سوئد و همکارانش پی برده‌اند که به نظر می‎رسد نوشیدن چای محرک ایجاد تغییرات اپی‌ژنتیک در زنان می‎شود که با سرطان و متابولیسم هورمون استروژن مرتبط هستند.
در هر حال، اینکه این تغییرات اپی‌ژنتیکی عامل محافظتی در برابر سرطان محسوب می‎شوند یا باعث ایجاد آن، چیزی است که باید منتظر ماند و دید.
محققان اخیراً یافته‎های خود را در نشریه "ژنتیک مولکولی انسان" منتشر کرده‎اند.
اپی‌ژنتیک به مطالعۀ تغییرات بیان ژن می‎پردازد که می‎تواند به نسل‎های بعدی منتقل شود. اپی‎ژنتیک به این موضوع دقیق می‎شود که چگونه عوامل بیرونی مثل محیط و سبک زندگی، بر موضوع "خاموش" و "روشن" شدن ژن‎ها اثر می‎گذارند، و چگونه این موضوع بر سلامت خود فرد و سلامت فرزندان وی مؤثر واقع می‎شود.
تحقیقات پیشین نشان داده‎اند که آنچه می‎خوریم و می‎نوشیم می‎تواند بر نحوۀ بیان ژن‎ها تأثیر بگذارد. برای مثال یک مطالعۀ منتشر شده در سال 2016، پی برده است که رژیم غذایی متداول غربی می‎تواند از طریق دگرگون کردن باکتری‎های روده به تغییرات اپی‎ژنتیک منجر شود.
برای مطالعۀ خود ایک و همکارانش بر آن شدند تا در این مورد تحقیق کنند که آیا مصرف چای و قهوه می‎تواند به ایجاد تغییرات اپی‎ژنتیک در مردان و زنان منجر گردد.

چای در زنان، و نه در مردان، سبب بروز تغییرات اپی‎ژنتیک می‎شود
برای رسیدن به یافته‎های خود، محققان داده‎های 3096 فرد بزرگسال از چهار مطالعۀ طولی اروپایی را تجزیه و تحلیل کردند.
تیم تحقیق به بررسی میزان چای و قهوۀ مصرفی نمونه‎ها پرداخت و نمونه‎های خون آنها را برای متیلاسیون DNA، که یکی از شاخصه‎های تغییرات بیان ژن محسوب می‎شود، مورد ارزیابی قرار داد.
در هر یک از مطالعات طولی مزبور، محققان به این موضوع پرداختند که مصرف چای و قهوه چگونه به صورت توأمان و نیز به شکل جداگانه بر بیان ژن در مردان و زنان تأثیر می‎گذارند.
نتایج مطالعه هیچ گونه تغییرات متیلاسیون DNA را در هیچ‎کدام از دو جنس بر اثر مصرف قهوه نشان نداد.
در هر حال، مصرف چای با دگرگونی‎های متیلاسیون DNA در 28 ناحیۀ ژنومی زنان مرتبط بود. به طور مشخص، محققان پی بردند که به نظر می‎رسد خوردن چای بیان ژن‌های DNAJC16 و TTC17 را که با متابولیسم استروژن و سرطان مرتبط هستند، دگرگون می‎کند.
تیم تحقیق گزارش داد که مصرف چای به ایجاد تغییرات در متیلاسیون DNA مردان منجر نمی‌شود.
ایک می‎گوید: "تحقیقات پیشین نشان داده‎اند که مصرف چای به کاهش سطح استروژن منجر می‎شود که این موضوع وجود تفاوت بالقوه میان پاسخ بیولوژیک به چای را در میان مردان و زنان برجسته می‎کند. در عین حال زنان در مقایسه با مردان مقدار بیشتری چای می‎خورند، که این موضوع توانایی ما را به یافتن ارتباطی در این مورد در زنان بیشتر می‎کند."
در کل، محققان معتقدند که یافته‎های آنها نشان می‌دهد که مصرف چای می‎تواند محرک تغییرات اپی‎ژنتیک در زنان باشد که با سرطان مرتبط هستند، اگرچه آنها در عین حال هشدار می‎دهند که در مورد تعیین مثبت یا منفی بودن این تغییرات، انجام مطالعات بیشتر مورد نیاز است.

Source:
medicalnewstoday.com
Drinking tea may alter women's gene expression
Written by Honor Whiteman
Published: Thu 1 June 2017

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

گامی بزرگ برای درمان سرطان پروستات در مراحل اولیه: نوردرمانی

پس از رسیدن به این نتیجه که تقریباً نیمی از نمونه‌های یک مطالعه که دچار سرطان پروستات بوده‌اند، در پی درمان با استفاده از روش جدید بهبود کامل یافته‌اند، نتایج فاز 3 آزمون بالینی مطالعه عنوان می‌کند که

ریسک سرطان کبد و نقش سلنیوم خون

مطالعة تازه‌ای که در «جورنال تغذیة بالینی آمریکا(یی)» منتشر شده است عنوان می‌کند که ریسک ابتلاء به سرطان کبد ممکن است برای کسانی که میزان سلنیوم غذایی در خون آنها پایین است، به ش