دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

داروی بیهوشی عمومی چگونه به مغز لطمه می‌‎زند؟

بیهوشی عمومی، جراحی، سیناپس، پروپوفول، داروهای بیهوشی عمومی، سینتاکسین1A، دانشگاه کوئینزلند، سیناپسی، پساسیناپسی، پیشاسیناپسی، سلول منفرد، بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون، بیهوشی در کودکان

این کشف برای مردمی که مغز آنان مستعد آسیب‌پذیری ارتباطی است، برای مثال در کودکان که مغز آنان در حال رشد است یا برای مردم دچار بیماری آلزایمر یا بیماری پارکینسون، پیامدهایی دارد

یک مطالعۀ جدید که نتایج آن ممکن است به بهبود داروهای مورد استفاده در جراحی منجر شود، می‌گوید که بیهوشی عمومی اثراتی فراتر از القاء خواب در مغز ایجاد می‌کند. تیم تحقیق از دانشگاه کوئینزلند در استرالیا، این مطلب را در نشریۀ "گزارش‌های سلول" عنوان کرده است که "یافته‌های آنها می‌تواند درک کامل‌تری از بیهوشی عمومی ایجاد کند." با استفاده از تکنیکی به نام تصویربرداری میکروسکپی سلول منفرد، دانشمندان توانستند به بررسی اثرات پروپوفول، یک داروی بسیار رایج در بیهوشی عمومی، بر سلول‌های منفرد بپردازند.

داروی بیهوشی عمومی رشد مغز را در کودکان مختل می‎کند

بیهوشی عمومی هر ساله برای میلیون‌ها کودک مورد استقاده قرار می‌گیرد. اما در طول سالیان اخیر، برخی نگرانی‌ها در مورد آن پدید آمده است. به شکلی که در آپریل 2017 FDA در مورد ریسک‌های بالقوۀ مربوط به رشد مغز هشدار داد. FDA نوشت، "استفادۀ طولانی مدت یا مکرر از بیهوشی عمومی و داروهای آرام‌بخش ... در کودکان زیر سه سال یا در زنان باردار در طول سه ماهۀ سوم بارداری ممکن است بر رشد مغز بچه‌ها آسیب برساند." 

استفادة موفق از دوز پایین ترانگزامیک اسید در پروسیچر ارتروپلاستی

ترانگزامیک اسید برای عامل آنتی‌فیبرینولیتیک داراي گسترة دوز 15-5 میلی‌گرم / کیلوگرم است كه نمي‌تواند كاهش وابسته به دوز دارويي در ميزان هموگلوبين به دنبال عمل تعويض مفصل زانو يا Total knee و تعويض مفصل لگن يا Total Hip Arthroplasty ايجاد كندكه اين مسأله باعث مي‌شود تا بتوان كمترين دوز اين دارو را در اعمال اورتوپدي به‌كار برد.

یک بار بیهوشی به بهرة هوشی کودکان خردسال آسیب نمی زند

یک مطالعة طولی همگروهی که در JAMA منتشر شده است عنوان می‎کند، یک بار قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی استنشاقی در کودکان دارای سن کمتر از 36 ماه با توسعة اختلالات عصبی و رفتار نابهنجار در دوران کودکی مرتبط نیست.

هشدار FDA در مورد کاربرد داروهای بیهوشی عمومی و آرام‌بخش در کودکان

در چهاردهم دسامبر سال جاری هشداری در مورد کاربرد داروهای بیهوشی عمومی و آرام‌بخش‌ها در کودکان زیر 3 سال و زنان باردار در طول سه‌ماهة سوم بارداری منتشر کرد. بر مبنای نظر این ارگان، کاربرد مکرر یا مداوم این داروها می‌تواند برای رشد مغز کودکان مضر باشد. FDA اکنون انتظار دارد تا این هشدارها در مورد خطر مزبور به برچسب داروهای بیهوشی عمومی و آرام‌بخش‌های مندرج در زیر اضافه شود.