دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

پروتئین سویا علایم بیماری التهابی روده را بهبود می‌بخشد

پژوهشگران دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا کشف کرده‌اند که افزودن پروتئین سویا به رژیم غذایی باعث کاهش علایم مرتبط به بیماری‌های التهابی روده نظیر التهاب رودة بزرگ و کاهش عملکرد حایل روده می‌شود. مطالعة مدل موشی می‌تواند راه را برای مطالعات انسانی در راستای توسعة راهکار‌های مؤثر برای این وضعیت هموار کند.
محققان، زاخاری بیتزر / Zachary Bitzer و لیمی واپیرر / Amy Wopperer، دانشجویان سابق "بخش علوم غذایی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا" تحقیق را در کنار جاشوا لمبرت / Joshua Lambert، استادیار علوم تغذیه در کالج علوم کشاورزی، و همکارانش انجام دادند.
یافته‌های تیم تحقیق در "نشریة بیوشیمی تغذیه" منتشر شده است.

بیماری کرون: درمان بالقوه‌ای برای پیشگیری از فیبروز کشف شد

دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا به جهشی پی برده‌اند که یک گیرندة هورمونی را که در موش‌ها از ابتلاء به فیبروز پیشگیری می‌کند، خاموش می‌نماید. این کشف می‌تواند به درمان‌های بالقوه برای برای پیشگیری از فیبروز در افراد مبتلاء به بیماری کرون منجر شود. بیماری التهابی روده (IBD) – که شامل بیماری کرون و کولیت اولسراتیو است – در حدود 1.6 میلیون نفر را در آمریکا عذاب می‌دهد. اغلب افراد در سنین پیش از 35 سالگی با تشخیص بیماری کرون مواجه می‌شوند و تا زمانی که این بیماری مادام‌العمر قابل درمان باشد، در حال حاضر هیچ درمانی ندارد.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.