دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

خطر مواجهه با تشخیص ابتلا به بیماری کبد الکلی در طول ده سال برای افرادی که در حال حاضر داروهای ضد اسید معده می‎گیرند 20.7 درصد است، و این رقم برای کسانی که پیشتر از این داروها مصرف کرده بودند اما حال دیگر از آنها استفاده نمی‎کنند 16.1 درصد است

محققان پی بردند که داروهای مهار پمپ پروتون که برای کاهش اسید معده به‌کار می‎روند، می‎توانند باعث رشد نوعی باکتری مرتبط به بیماری‎های مزمن کبد شوند. مهار کننده‎های پمپ پروتون (PPIs) داروهایی هستند که در درازمدت باعث کاهش تولید  اسید معده می‎شوند. PPIs اغلب برای درمان بیماری ریفلاکس اسیده معده  به‌ مری به‌ کار می‎روند. یک مطالعه عنوان می‎کند که علی‎رغم این واقعیت که مهار کننده‎های پمپ پروتون با یک‌سری عوارض جانبی همراهند تجویز PPI در ایالات متحد آمریکا رو به افزایش است. مطالعۀ دیگری اخیراً مصرف این داروها را مرگ‎آور دانسته است. اکنون مطالعۀ جدیدی از سوی محققان دانشکدۀ پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در لا یولا عنوان می‎کند که این داروها در عین حال نقشی در توسعۀ بیماری‎های کبدی دارند.

سیروز یا بیماری مزمن کبد، یک بیماری جدی و یکی از علل پیشتاز ایجاد مرگ و میر در مردم سراسر ایالات متحد آمریکا است. برای پیشگیری از این بیماری، تحقیق جدید توصیه می‎کند که ساده‎ترین کار این است که مجالی برای خود قائل شویم و از خوردن یک فنجان چای لذت ببریم.

بیماری کبد چرب غیر الکلی یک مشکل جدی و رو به افزایش است. این بیماری که پیشتر با چاقی مرتبط شده است، اکنون با چاقی مادران باردار نیز مرتبط می‌شود – که بدین معنی است که آنچه مادر شما در دوران بارداری می‌خورده، می‌تواند بر سلامت کبد شما در آینده تأثیر بگذارد.

در مقایسه با دیگر بیماری‌های همه‌گیر، هپاتیت از دهة 1990 اهمیت جهانی بیشتری یافته است. هپاتیت اکنون یکی از پیشتازان مرگ‌آفرینی و ایجاد ناتوانی در سراسر جهان است و دستکم هم‌اندازة سل، HIV / ایدز یا مالاریا انسان‌ها را می‌کشد. آنچه گفته شد یافتة اصلی یک مطالعة بین‌المللی به رهبری «کالج سلطنتی لندن» و «دانشگاه واشینگتن» در سیاتل است که در لنست / Lancet به چاپ رسیده است.