دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

شرح حال پزشکی خانواده یا تاریخچه پزشکی خانواده

شرح حال پزشکی خانواده، تاریخچه پزشکی خانواده، شجره پزشکی خانواده، نمایه ژنتیک،   جراحان عمومی ایالات متحد آمریکا، مایو کلینیک

شجره پزشکی خانواده نامیده می‌شود، ضبط و ثبت بیماری‎ها و اختلالات پزشکی مبتلابه اعضاء خانواده است

شرح حال پزشکی خانواده [تاریخچه پزشکی خانواده] هر شخصی چشم‌اندازی درونی در مورد اختلالات پزشکی که در خانواده او شایع هستند ایجاد می‌کند. مردم می‌توانند از این تاریخچه برای درک خطراتی که در مورد یک بیماری آنها را تهدید می‌کند استفاده نمایند. شرح حال پزشکی خانواده، که گاهی اوقات شجره پزشکی خانواده نامیده می‌شود، ضبط و ثبت بیماری‎ها و اختلالات پزشکی مبتلابه اعضاء خانواده است. در این مقاله علت سودمندی شرح حال پزشکی خانواده تشریح می‌شود و اینکه چطور هر کس می‌تواند یک تاریخچه برای خود ایجاد کند.

IQ دوران کودکی با طول عمر مرتبط است

هوش بیشتر در دوران کودکی با کاهش شانس مرگ پیش از سن 80 سالگی مرتبط است. این جمع‎بندی مطالعه‎ای بر روی تقریباً تمامی کودکان متولد اسکاتلند در سال 1936 است، که نتایج تست IQ گرفته شده در سن 11 سالگی را با گزارش‌های مربوط به مرگ و میر در این گروه در طول دوره‎ای 68 ساله مقایسه کرده است. محققان دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند، یافته‎های خود را در مقاله‎ای منتشر شده در BMJ گزارش داده‎اند.

مواد شیمیایی نظافت خانگی سبب نقایص مادرزادی می‎شوند

 یک مطالعۀ اپیدمیولوژیک باید در این مورد تحقیق کند که افرادی که به طور مرتب در معرض این مواد شیمیایی قرار دارند – مثل کسانی که در رستوران‎ها و بیمارستان‎ها کار می‎کنند – آیا دچار مشکلاتی در باروری هستند یا احتمال داشتن فرزندان دچار نقایص مادرزادی در آنها بیشتر است.

آیا سرگرم بودن والدین با تلفن همراه در بدرفتاری کودکان تأثیر دارد؟

از آنجا که تعداد بیشتر و باز هم بیشتری از ما اقرار می‎کنند که زندگی بدون تلفن‌های هوشمند دیگر برایشان قابل تصور نیست، یک مطالعۀ جدید به بررسی اثرات تکنولوژی بر رفتار والدین و فرزندان می‎پردازد. انجمن روان‎شناسی آمریکا (APA) گزارش می‎دهد که در سال 2015، تقریباً نیمی از جمعیت ایالات متحد آمریکا گفته‎اند که زندگی بدون تلفن همراه برایشان غیر قابل تصور است.

کار شبانه می‎تواند ترمیم DNA را مختل کند

کار در شیفت شب با طیفی از اختلالات سلامت مرتبط شده است. تحقیق جدید بر این مجموعه اضافه می‎شود، و عنوان می‎کند که توانایی بدن برای ترمیم DNA ممکن است بر اثر کار در شیفت شب دچار نقص شود. شب‎کاری با طیف گسترده‎ای از اثرات منفی بر سلامت شامل اختلال شناختی، اختلالات متابولیک، و سرطان پستان مرتبط دانسته شده است. به علاوه برخی از مطالعات نشان داده‎اند که شبکاری ممکن است خطر ابتلاء به سرطان ریه و بیمار‎ی‎های قلبی عروقی را در فرد افزایش دهد.

آیا صدای هواپیما باعث افزایش خطر فشار خون می‎شود؟

تحقیق جدید اثرات زندگی در نزدیکی فرودگاه - مشخصاً قرار داشتن در معرض سر و صدای هواپیماها - را بر ریسک ابتلا به فشار خون، که از نظر پرشکی خطر لرزش قلب و سکته مغزی را به همراه دارد، بررسی می‎کند. کسی به بوق اتومبیل و غرش موتورش علاقه ندارد. قرار داشتن طولانی مدت در معرض سر و صدای ترافیک با تضعیف خواب، نزول عملکرد شناختی، و حتی بیماری قلبی عروقی مرتبط شده است.

بیماران تحت درمان توسط پزشکان زن کمتر می‌میرند

برخی مطالعات پیشین عنوان کرده‌اند که پزشکان زن ممکن است مراقبت‌های پزشکی باکیفیت‌تری ارائه دهند، اما فرجام بیماران هرگز مورد تحقیق قرار نگرفته است. هدف تحقیق تازه پر کردن این شکاف با بررسی این موضوع است که آیا فرجام بیماران تحت درمان توسط پزشکان مرد و پزشکان زن متفاوت است؟

مقالات دیگر...