دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

هوش بیشتر در دوران کودکی با کاهش شانس مرگ پیش از سن 80 سالگی مرتبط است. این جمع‎بندی مطالعه‎ای بر روی تقریباً تمامی کودکان متولد اسکاتلند در سال 1936 است، که نتایج تست IQ گرفته شده در سن 11 سالگی را با گزارش‌های مربوط به مرگ و میر در این گروه در طول دوره‎ای 68 ساله مقایسه کرده است. محققان دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند، یافته‎های خود را در مقاله‎ای منتشر شده در BMJ گزارش داده‎اند.

کار در شیفت شب با طیفی از اختلالات سلامت مرتبط شده است. تحقیق جدید بر این مجموعه اضافه می‎شود، و عنوان می‎کند که توانایی بدن برای ترمیم DNA ممکن است بر اثر کار در شیفت شب دچار نقص شود. شب‎کاری با طیف گسترده‎ای از اثرات منفی بر سلامت شامل اختلال شناختی، اختلالات متابولیک، و سرطان پستان مرتبط دانسته شده است. به علاوه برخی از مطالعات نشان داده‎اند که شبکاری ممکن است خطر ابتلاء به سرطان ریه و بیمار‎ی‎های قلبی عروقی را در فرد افزایش دهد.

تحقیق جدید اثرات زندگی در نزدیکی فرودگاه - مشخصاً قرار داشتن در معرض سر و صدای هواپیماها - را بر ریسک ابتلا به فشار خون، که از نظر پرشکی خطر لرزش قلب و سکته مغزی را به همراه دارد، بررسی می‎کند. کسی به بوق اتومبیل و غرش موتورش علاقه ندارد. قرار داشتن طولانی مدت در معرض سر و صدای ترافیک با تضعیف خواب، نزول عملکرد شناختی، و حتی بیماری قلبی عروقی مرتبط شده است.

برخی مطالعات پیشین عنوان کرده‌اند که پزشکان زن ممکن است مراقبت‌های پزشکی باکیفیت‌تری ارائه دهند، اما فرجام بیماران هرگز مورد تحقیق قرار نگرفته است. هدف تحقیق تازه پر کردن این شکاف با بررسی این موضوع است که آیا فرجام بیماران تحت درمان توسط پزشکان مرد و پزشکان زن متفاوت است؟

 یک مطالعۀ اپیدمیولوژیک باید در این مورد تحقیق کند که افرادی که به طور مرتب در معرض این مواد شیمیایی قرار دارند – مثل کسانی که در رستوران‎ها و بیمارستان‎ها کار می‎کنند – آیا دچار مشکلاتی در باروری هستند یا احتمال داشتن فرزندان دچار نقایص مادرزادی در آنها بیشتر است.

از آنجا که تعداد بیشتر و باز هم بیشتری از ما اقرار می‎کنند که زندگی بدون تلفن‌های هوشمند دیگر برایشان قابل تصور نیست، یک مطالعۀ جدید به بررسی اثرات تکنولوژی بر رفتار والدین و فرزندان می‎پردازد. انجمن روان‎شناسی آمریکا (APA) گزارش می‎دهد که در سال 2015، تقریباً نیمی از جمعیت ایالات متحد آمریکا گفته‎اند که زندگی بدون تلفن همراه برایشان غیر قابل تصور است.

سلامت مادری در سطح جهان موضوع بحث یک‌سری مقالات منتشر شده در لنست / The Lancet است، و نگرانی نویسندگان چیزی مگر نابرابری میان کشورها در مورد سرویس‌های مراقبت بهداشتی برای زنان در انتظار مادر شدن و فرزندانشان، نیست.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.