دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

در بزرگ‎ترین مطالعه از نوع خود، محققان پی برده‎اند که در طول دهه‏‌های اخیر شمار اسپرم مردان در جهان غرب بیش از 50 درصد کاهش یافته است. به هر جهت در خارج از حیطۀ این کشورها کاهش مزبور چشمگیر نیست. این پرسش که آیا تعداد اسپرم مردان در حال کاهش است سال‌های سال یکی از موضوعات داغ و مناقشه‌برانگیز میان جوامع علمی بوده است. به هر حال، هیچ جمع‎بندی قاطعی در این مورد به دست نیامده است.

یک تحقیق جدید می‎گوید که یک روش تصویربرداری قدیمی پزشکی می‎تواند به شکل قابل ملاحظه‎ای شانس بچه‎دار شدن در زوج‎های نابارور را افزایش دهد. یافته‎های این مطالعه شاید جرقه‎ای بزرگ برای تغییر رویکرد در روش‎های باروری باشد. ناباروری گرایشی به آن دارد که جزء سرفصل‎های محرمات باقی بماند - به ندرت در موردش بحث می‎شود، حتی در میان اعضاء خانواده و دوستان.

ناباورری میلیون‌ها زوج را در سراسر جهان رنج می‌دهد، و سن یکی از عوامل اصلی تأثیرگذار بر توانایی تولید مثل در فرد است. تحقیق جدید بنیان‌های ژنتیک ناباروری وابسته به سن را در زنان توضیح و به صورت بالقوه تعریف تازه‌ای برای آن ارائه می‌دهد. ناباوری در ایالات متحد آمریکا و سراسر جهان به عنوان یک بیماری شناخته می‌شود. این بیماری از نظر بالینی به عنوان ناتوانی در بارداری یا توفیق در ادامة بارداری تا زمان زایمان پس از یک سال مقاربت جنسی بدون استفاده از وسایل پیشگیری تعریف می‌شود.

برای حفظ باروری، بافت‌های باروری حفظ می‌شود، بنابراین فرد قادر خواهد بود تا در آینده صاحب فرزند گردد. برای این کار معمولاً تخمک، اسپرم یا جنین منجمد و ذخیره می‌شود، با وجود این روش‌های دیگر را نیز می‌توان مورد استفاده قرار داد.

کوشش برای باردار شدن می‎تواند یکی از استرس‌زاترین برهه‎های زندگی باشد. هر دو هفته انتظار پس از بارداری بالقوه می‎تواند به درازی یک عمر به نظر برسد و وقتی نتیجۀ تست منفی از آب درمی‎آید این می‎تواند غیر قابل تحمل باشد. در هر حال، گزینه‎هایی برای کمک به این فرآیند هست، و اپلیکیشن‎های تلفن‌های هوشمند می‎توانند در شناسایی بهترین اوقات باروری شما در طول ماه کمک کننده باشند.

برای نخستین بار یک مطالعه نشان می‌دهد که تخمک مادینه ممکن است برای خلق فرزند مورد نیاز نباشد. دانشمندان دانشگاه بس / Bath در انگلستان تکنیکی را ابداع کرده‌اند که برای بارور کردن جنین به جای تخمک از اسپرم استفاده می‌کند، و این تکنیک برای تولد بچه موش‌های سالم نتیجه‌بخش بوده است.

تحقیقی تازه عنوان می‌کند که یک ترکیب دارویی رایج در شیمی‌درمانی می‌تواند شمار تخمک‌های نابالغ را در تخمدان زنان افزایش دهد. در هر حال محققان هشدار می‌دهند که هنوز زود است که بتوان در مورد چگونگی اثرگذاری آن بر باروری زنان داوری کرد. آنها می‌گویند که برای تأیید یافته‌های این مطالعه به بررسی‌های بیشتری در مورد جزئیات داروهای مورد استفادة شخص و توضیح بیولوژی زیربنایی موضوع نیاز است.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.