دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

مصرف جنینی استامینوفن به مردانگی آسیب می‎زند

بیشتر ما وقتی دچار سردرد یا سرماخوردگی می‎شویم، بدون یک ثانیه تأمل یک تایلنول می‎خوریم. اما استامینوفن - ترکیب ضد درد فعال این دارو - به شکل شایع برای تخفیف درد در دوران بارداری نیز استفاده می‎شود. یک تحقیق تازه عنوان می‎کند که این کار می‎تواند مشکلی بزرگ باشد. تحقیق جدید عنوان می‎کند که مصرف شایع داروی ضد درد استامینوفن در دوران بارداری ایدۀ درستی نیست، مخصوصاً برای مادرانی که در انتظار تولد فرزند پسر هستند.

ارتباط پره‎اکلامپسی با DNA نوزادان

پره‎اکلامپسی با افزایش ناگهانی فشار خون زنان در طول هفتۀ بیست بارداری مشخص می‌شود، که با افزایش پروتئین در ادرار و تورم دست‎ها و صورت همراه است. پره‌اکلامپسی همچنین می‎تواند به مغز، کبد و کلیه‎های زن باردار آسیب برساند. پره‎اکلامپسی قادر است تا هم برای مادر و هم برای بچه کشنده باشد، و نیز می‎تواند به عوارض سلامت درازمدت منجر شود.

شیردهی درد مزمن سزارین را کاهش می‎دهد

وقتی پای شیر دادن به نوزاد در میان می‎آید اغلب به نووالدین گفته می‎شود که برای سلامت بچه "شیر مادر بهترین است". تحقیق جدید پس از پی بردن به اینکه شیردهی درد مزمن را پس از زایمان به روش سزارین کاهش می‎دهد، شواهد بیشتری در این مورد ارائه داده است که شیردهی از پستان برای مادر نیز می‎تواند مفید باشد.

مصرف آهن در دورة بارداری و ارتباط آن با اتیسم در فرزند

ربکا جی اشمیت، استادیار گروه علوم بهداشت و محقق وابسته به مؤسسة MIND می گوید که "فقر آهن و کم خونی حاصل از آن، شایع‌ترین کمبود مواد مغذی است، به ویژه در طول بارداری، که بر 40 تا 50 درصد از مادران و نوزادان آنها تاثیر می گذارد. "او می‌افزاید: "آهن در شکل گیری مغز نقش مهمی ایفا می‌کند، به تولید انتقال دهنده‌های عصبی کمک کرده و در تولید پیه غلاف عصب و عملکرد ایمنی بدن تأثیرگذار است.

جنین انسان الگوهای چهره مانند را تشخیص می‌دهد

یک تحقیق جدید، به رهبری محققان دانشگاه لنکستر در انگلستان، نشان می‎دهد که نوزادان حتی وقتی در رحم مادر هستند، بین چهره‌ها تمایز قائل می‎شوند. تحقیقات پیشین نشان داده‎اند که نوزادان در زمان تولد به چهره‎ها بیش از دیگر اشکال محرک‎ها واکنش نشان می‎دهند. به هر جهت تا زمان حاضر این موضوع ناشناخته باقی مانده بود که آیا همین ترجیح در نوزادان پیش از دوران تولد نیز وجود دارد یا خیر. 

مصرف آنتی‌بیوتیک می‌تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد

پس از پی بردن به این موضوع که برخی کلاس‌های رایج آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است خطر سقط جنین ناخواسته را افزایش دهند، یک مطالعة جدید می‌گوید که دستورالعمل‌های مصرف آنتی‌بیوتیک برای دورة اوایل بارداری نیاز به تغییر دارند. محققان دانشگاه مونترال کانادا ارتباطی میان مصرف ماکرولیدها، کینولون‌ها، تتراسایکلین‌ها و برخی دیگر از انواع رایج آنتی‌بیوتیک‌ها در اوایل بارداری و افزایش خطر سقط جنین یافته‌اند. 

سلامت دوران میانسالی مادرانی که در سنین بالاتر صاحب فرزند می‌شوند، بهتر است

زمان مناسب برای تشکیل خانواده چه زمانی است؟ پاسخ به این پرسش احتمالاً بسته به شرایط هر فرد متفاوت است. اما وقتی پای اثرات بچه‌دار شدن بر سلامت دوران میانسالی به میان می‌آید، تحقیق تازه مطرح می‏کند که زنان ممکن است از انتظار کشیدن تا سنین میان 25 تا 35 سالگی برای تولد اولین فرزند خود سود ببرند.

مقالات دیگر...