دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آیا درمان افسردگی علایم بیماری را در درازمدت تشدید می‌کند؟

روان‎تنی، روان‎شناسی، روان‎پزشکی، افسردگی، اختلال افسردگی اساسی، اختلال افسردگی اصلی، درمان دارویی، گفتار درمانی، درمان شناختی، مهار کننده بازجذب انتخابی سروتونین

در حدود 85 درصد بیماران قرار گرفته در تنظیمات مراقبت‌های تخصصی روان‌پزشکی در طول 15 سال دچار دوره‌های افسردگی اساسی دیگری می‎شوند، اما فقط 35 درصد مردم دچار این اختلال در جامعه در همین چهارچوب زمانی عود دیگری را از بیماری تجربه می‎کنند.

بر مبنای یک تحقیق جدید، اگرچه درمان اختلال افسردگی اساسی فوایدی در کوتاه مدت دارد، در درازمدت این درمان می‎تواند به وخامت بیشتر بیماری منجر شود. اختلال افسردگی اساسی (اصلی) یک بیماری روانی جدی و ناتوان کننده است. درمان‌های افسردگی شامل استفاده از داروهایی مثل مهار کننده‎های بازجذب انتخابی سروتونین و انواع گفتار درمانی مثل درمان شناختی است. هیچ موردی از افسردگی با مورد دیگر آن یکی نیست، و اغلب اوقات افراد مبتلا طیفی از درمان‎ها را در طول عمر خود تجربه می‎کنند. میزان کارآیی درمان‎ها در طول سالیان اخیر تحت نظر قرار گرفته است و مناقشه در این مورد ادامه دارد. آخرین مطالعه، منتشر شده در نشریۀ "روان‎درمانی و روان‎تنی" به مباحثۀ موجود بُعد دیگری اضافه می‎کند.

افسردگی و استرس در نوجوانان دارای دوستان فیسبوکی متعدد، بیشتر است

در سال اخیر، حدود 73٪ آمریکایی‌ها یک پروفایل دستکم در یک سایت اجتماعی دارند. در حدود 60٪ کاربران نوجوان فیس بوک پروفایل‌های فیس بوکی خود را به صورت خصوصی تنظیم می‌کنند. یک نفر از هر 4 کاربر نوجوان رسانه‌های اجتماعی می‌گوید که آنها اطلاعات جعلی در سایت‌های اجتماعی قرار می‌دهند.

فقر دوران کودکی به تغییرات مغزی منجر به افسردگی مرتبط است

"فقر، کودک را در مسیری از پیش مقدر شده قرار نمی‌دهد، اما فقر ما را ملزم می‌کند تا به یاد بیاوریم که تجربه‌های مضر در اوایل زندگی بر رشد و عملکرد مغز مؤثر هستند. و اگر ما امیدوار به مداخله هستیم، نیاز داریم که این کار را خیلی زود انجام دهیم، به نحوی که بتوانیم بچه‌ها را به سمت بهترین‌ مسیرهای ممکن برای رشد هدایت کنیم."

آیا افسردگی در اوایل کودکی رشد مغز را دگرگون می‌کند؟

«مادة خاکستری یک منحنی معکوس به شکل نعل اسب را توسعه می‌دهد. وقتی بچه‌ها به صورت نرمال رشد می‌کنند آنها تا دورة بلوغ مقدار بیشتر و بیشتری مادة خاکستری به دست می‌آورند، اما پس از آن فرآیندی به نام "هرس" آغاز می‌شود، و سلول‌های غیر ضروری از بین می‌روند. اما مطالعة ما اُفتی بسیار سریع‌تر، احتمالاً وابسته به فرآیند هرس، را در کودکان افسرده در مقایسه با کودکان سالم نشان داد.»

اسکن مغزی و امکان کشف افسردگی در کودکان در معرض خطر

تیم تحقیق اسکن مغزی را برای نشانه‌های فعالیت همزمان میان بخش‌های مختلف مغز در طول وضعیت استراحت تجزیه و تحلیل کرد؛ محققان توضیح می‌دهند که این وضعیت به آنها اجازه می‌دهد تا ارتباط طبیعی میان بخش‌های مختلف مغز را شناسایی کنند زیرا در وضعیت استراحت ذهن کودکان روی انجام دیگر وظایف تمرکز نمی‌کند.

درد مزمن در شرکای زندگی افراد افسرده شایع‌تر است

درد مزمن و افسردگی هر دو شایع بوده و اختلالاتی ناتوانی‌آور هستند. همچنان که پژوهشگران به تحقیق در مورد آنها ادامه می‌دهند ارتباط آنها به یکدیگر آشکارتر می‌شود. یافته‌های جدید ممکن است در آینده به درمان‌های مؤثر برای هر دوی آنها بینجامد. بروز توأمان درد مزمن و اختلال افسردگی حاد، وضعیت‌ شایعی است.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.