دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چطور یک هورمون توانست اشتهای جنسی مردان را افزایش دهد

کیسپپتین، هورمون جنسی، فرمون، تستوسترون، استرادیول، میل جنسی، اختلال نعوظ، بی‌اشتهایی جنسی، اختلال عملکرد جنسی، انزال زودرس، امیگدلا، هیپوفیز، هیپوتالاموس، هرشلی،کالج پادشاهی لندن

نتایج این تحقیق راه درمانی نویدبخشی برای اختلال جنسی مرتبط به اضطراب در مردان است

اضطراب می‎تواند یک عامل مسبب اختلال عملکرد جنسی در مردان باشد. تحقیق جدید نشان می‎دهد که شاید درمان مؤثری برای این هر دو مورد به شکل هورمونی به نام کیسپپتین وجود داشته باشد. اختلال عملکرد جنسی به عنوان کاهش رضایت جنسی بر اثر وجود مشکلات فیزیکی یا روان‌شناختی تعریف می‎شود. در مردان، اشکال شایع اختلال عملکرد جنسی به صورت اختلال نعوظ، انزال زودرس و کاهش میل جنسی بروز می‎کند. تخمین زده می‌شود که در حدود 30 میلیون مرد در ایالات متحد آمریکا دچار اختلال نعوظ هستند، و برآورد می‎شود که از هر سه مرد آمریکایی یک نفر در مقطعی از زندگی دچار انزال زودرس می‎شود.

هنگام اضطراب در مغز چه می‎گذرد؟

در تداول عام اضطراب در توصیف احساس نگرانی، عصبی بودن یا ترس از یک واقعه یا موقعیت به کار می‎رود که می‎تواند فرجام ناخوشایندی در پی داشته باشد. در حالی که این احساسات برای برخی از مردم زود فروکش می‎کنند، در مورد دیگران امکان ابتلاء به اختلالات اضطرابی وجود دارد که در آنها اضطراب در گذر زمان ادامه پیدا می‎کند یا تشدید می‎شود. بر مبنای اعلام "انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا"، اختلالات اضطراب در حدود 40 میلیون آمریکایی را رنج می‎دهد.

استرس باعث افزایش مشکلات پوستی دانشجویان می‌شود

این مطالعة مقطعی در سه ماهة پاییز سال 2014 در دانشگاه تمپل انجام شد. در مجموع 5000 دانشجوی در حال تحصیل برای پر کردن یک پرسشنامة وب‌-بنیان دعوت شدند که در آن آنها استرس روانی مشاهده شده از سوی خود و هر نوع مشکلات پوستی را گزارش می‌دادند.

اختلال استرس پس از ضربه خطر زوال عقل را افزایش می‌دهد

بر مبنای یک مطالعۀ جدید بیماران دچار اختلال استرس پس از ضربه ممکن است در معرض افزایش خطر زوال عقل قرار داشته باشند، مخصوصاً اگر داروهای روان‌گردان مصرف کنند. محققان دانشگاه لووا پس از تجزیه و تحلیل داده‎های مربوط به بیش از سه میلیون نفر از کهنه سربازان به جمع‌بندی خود رسیدند.

کانابینوئید طبیعی نقشی کلیدی در اضطراب دارد

خلق و خوی مرتبط به استرس و اختلالات اضطراب میلیون‌ها نفر را در سطح جهان رنج می‌دهد. یک تحقیق جدید نوروبیولوژی نهفته در پشت این بیماری را بررسی می‌کند و چنین درمی‌یابد که کنترل یک مولکول که فعالیت گیرنده‌های کانابینوئید را کنترل می‌کند می‌تواند علایم اضطراب را کاهش دهد. بیش از 40 میلیون نفر از جمعیت بزرگسال ایالات متحد آمریکا (یا 18 درصد کل جمعیت این کشور) با اختلالات اضطراب به زندگی خود ادامه می‌دهند که شامل افسردگی بالینی، اختلالات پانیک، انواع فوبیا، و اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) است.

پیامدهای شگفت‌آور استرس برای سلامت

برخی از عوارض بیشتر شناخته شدة استرس که بسیاری از ما ممکن است تجربه کرده باشیم شامل محرومیت از خواب، سردرد، اضطراب و افسردگی است. اما به صورت افزایش یابنده‌ای محققان در حال روشن کردن جنبه‌های تازه و تازه‌تری هستند که در آنها استرس برای سلامت ما می‌تواند آسیب‌زننده باشد.

مقالات دیگر...